Akinu ANTI HAIRBALL

kočka čichající k pamlskům antihairball

Kočky jsou od přírody čistotná stvoření s neustálou potřebou čištění kožíšku. Důvodem častého olizování se, je ale také to, že ze sebe instinktivně omývají pach, aby je nevystopoval nepřítel.
Při čištění srsti, a především tedy u dlouhosrstých plemen, však dochází k usazování spolykaných chlupů v trávicím traktu.

Co je to bezoár?

Problém nastává, pokud se začnou chlupy v žaludku hromadit a vytvoří se takzvaný bezoár. Bezoár vzniká postupným hromaděním a stlačováním nestrávených zbytků potravy a chlupů. Výskyt takovýchto smotků může kočce pěkně znepříjemnit den, může totiž způsobit podráždění žaludku či nechutenství.

Akinu ANTI HAIRBALL

Jsou funkční a chutné pamlsky obsahující slad, neboli maltózu, která napomáhá rozpouštět smotky chlupů v žaludku. Takzvané Antihairballky jsou křupavou pochoutkou pro všechna plemena koček. Tyto pamlsky jsou vhodné, jak pro kočičí mlsaly, tak jako prevence proti tvorbě právě zmíněných bezoárů.

Další preventivní opatření proti nadměrné tvorbě smotků chlupů v žaludku je například pravidelné vyčesávání kočičího kožíšku. Své kočce ale můžete také pomoci zajištěním přístupu k čerstvé trávě. Nebo podáváním speciálního krmiva, které upravuje střevní mikroflóru a pomáhá s vylučováním bezoárů.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie