Všechny články

3 kavalíři leží na koženém křesle

Psí plemena vhodná do bytu: Najděte ideálního společníka pro městský život

Máte malý byt a přesto toužíte po psím společníkovi? Možná si myslíte, že některá plemena jsou pro bydlení v bytě nevhodná, ale pravda je, že každý pes může být šťastný i ve městě, pokud má dostatek pohybu a mentální stimulace. Pojďme se podívat na několik plemen, která jsou do bytu ideální a zjistit, proč mohou být skvělými společníky právě pro vás.

australský ovčák se chladí na chladicí podložce, má chladicí hračku a sluneční brýle

Jak poznat přehřátí u psa a jak psa správně zchladit?

Vy si možná vysoké teploty užíváte, ale váš parťák jen kouká, kde by se zchladil. Poznáte, když bude váš parťák přehřátý? A víte, jak ho správně zchladit? Zjistěte, jak poznat přehřátí u psů, jak ho řešit a především jak mu předcházet!

zakrslý králík ve skořicové barvě žere čerstvé bylinky

Očkování zakrslého králíčka a možné vedlejší účinky

Očkování zakrslých králíků je klíčové pro prevenci několika vážných onemocnění, která mohou být fatální. Tento článek poskytuje přehled o doporučených očkovacích protokolech pro zakrslé králíky v České republice.

zrzavá kočka značkuje na keř

Kočičí značkování: Proč kočky značkují a jak zamezit značkování v bytě?

Kočky jsou velmi čistotná zvířata, a tak většinu kočičích páníčků zápach moči v domě často překvapí. Proč vlastně kočky značkují? A jak zabránit značkování v domě?

paní s bílým koťátkem

Očkování kočky a možné vedlejší účinky

Očkování koček je nezbytné pro prevenci závažných infekčních onemocnění, která mohou ohrozit jejich zdraví. V České republice není očkování koček povinné a podmíněné legislativou, avšak je silně doporučováno veterinárními odborníky. Tento článek poskytuje přehled o doporučených očkovacích protokolech pro kočky.

pudl značkuje strom

Psí značkování: Proč pejsci značkují? A jak psa odnaučit značkovat v bytě?

Ať se nám to líbí nebo ne, značkování je zcela přirozenou formou psí komunikace. Venkovní značení každého rohu či stromu je možná roztomilé, ale když vám pejsek očůrává domácnost, to už je jiná. Proč vlastně psi značkují? A jak vyřešit značkování v bytě?

holčička dává pusu na čumáček štěňátku labradora

Očkování psa a možné vedlejší účinky

Stále hledáte nejlepší způsob, jak očkovat svého domácího mazlíčka? Připravili jsme pro vás podrobný přehled o tom, jak a kdy očkovat psa, spolu s dalšími důležitými informacemi pro zdraví vašeho čtyřnohého parťáka.

zrzavá mourovatá kočka na louce s trávou

Akinu podporuje kastraci koček: Proč je tak důležitá?

Útulky praskají ve švech. Nekastrované kočky se nekontrolovatelně množí a rodí se tisíce koťat, která zbytečně trpí a umírá. A kastrace koček může tuto situaci výrazně zlepšit. Pojďte s námi zjistit, proč je kastrace důležitá a jak právě vy můžete pomoci.

holčička na vozíčku s asistenčním psem helppes

Příběh Nelinky, klientky organizace Helppes

Příběh Nelinky Nelinka je z malé vesničky nedaleko Písku a chodí do druhé třídy speciální školy. Narodila se jednoho dne v říjnu a maminka s tatínkem byli nesmírně šťastní. Jenže její příchod na svět nebyl úplně jednoduchý. Těsně před narozením jí lékaři našli něco v hlavičce a hned po náročném porodu musela Nelinka podstoupit operaci. Prognózy pro Nelinku nebyly příliš dobré, ale ona se nevzdala. 

hnědý australský ovčák leží mezi pytlíky pamlsků Akinu

Top 5 nejoblíbenějších psích pamlsků

I ten nejoblíbenější pamlsek se po čase omrzí. Lidem i pejskům. A tak to chce občas ozvláštnit pamlskovou zásobu. Mrkněte na nejprodávanější pamlsky u nás v Akinu a vsaďte na ostatními chlupáči prověřené dobroty. Které to jsou?

mourovatá kočka leží v plyšovém donutu

Jak vybrat pelíšek pro kočku? Druhy kočičích pelíšků a tipy na ty NEJ

Kočky velkou část dne prospí. A tak potřebují pohodlný a měkoučký pelíšek, kde se budou cítit bezpečně. A ne jeden - kočky se rády přemisťují, a tak i v menším bytě budou putovat mezi několika oblíbenými místečky. Zjistěte, jaké jsou druhy kočičích pelíšků a jak vybrat ten správný.

2 australští ovčáci leží v pelechu akinu český les

Jak vybrat psí pelíšek? Druhy pelíšků a tipy na ty NEJ

Mít vlastní pohodlné místečko je důležitou potřebou každého čtyřnohého člena rodiny. Kromě “hlavního” pelíšku pak mají pejsci ve větších domácnostech i další místečka v různých částech domu, aby mohli být vždy svým páníčkům nablízku. Pojďte se s námi podívat na různé typy pelíšků, pro koho jsou vhodné a jak vybrat dokonalý pelech právě pro vašeho chlupáče.

australský ovčák výstavní postoj

Kouzlo australského ovčáka - získá si i vás?

Australští ovčáci, často nazývaní jako "Ausíci", jsou pozoruhodným plemenem psů známým svou inteligencí, všestranností a nekonečnou energií. Tito veselí pejskové si získali srdce milovníků psů po celém světě svým poutavým vzhledem a jedinečnou povahou. Pojďme tedy společně proniknout do kouzla australských ovčáků a podívejme se, co stojí za jejich popularitou.

kocour na  zahradě s překážkami na kočičí agility

Kočičí agility: Zábava nejen pro domácí kočky

Jak zabavit domácí kočku, která má velkou potřebu pohybu? A jak rozvíjet zvídavost a touhu po spolupráci venkovní kočky? Pusťte se do agility! Sportu, který rozhodně není jen pro psy.

mourovatý kocour je na šedém škrabadle

Typy škrabadel: Proč ho kočka potřebuje? A jak ho vybrat?

Škrabadlo je důležitou součástí výbavy každé kočičí domácnosti. Zjistěte, proč kočky potřebují škrabadlo, jaké jsou typy škrabadel a jak vybrat to správné.

pes leží ve žlutém křesle a kolem sebe má vodítka

Přehled typů vodítek: K čemu je které vodítko?

Krátká, dlouhá, plochá, kulatá, samonavíjecí i přepínací - v nabídce vodítek najdete nepřeberné množství typů vodítek. Víte, které k čemu slouží? A kolik vodítek vlastně potřebujete? Pojďte to s námi zjistit.

běh se psem

Psí sporty: Který je pro vás a vašeho psa ten pravý?

Má váš parťák extra energii a vy nevíte, kam ji nasměrovat? Chcete se svým chlupáčem trávit více času společnou aktivitou? Vrhněte se do psích sportů! Zjistěte, jaké druhy psích sportů vlastně existují, a který z nich je vhodný právě pro vás a vašeho parťáka.

2 morčata stojí na dřevěném domečku

Kolik prostoru potřebují malí domácí mazlíčci?

Přemýšlíte o pořízení akvária? Nebo se chystáte domácí zvěřinec rozšířit o křečka, morče nebo třeba ještěrku? Zjistěte si, jak velký životní prostor bude nový člen vaší domácnosti potřebovat, aby měl pohodlný a spokojený život.

tým akinu lenoší apríl

Tři tlapky zlatého Akiňáka

V Akinu chce pracovat každý, ale přijati jsou jen vyvolení. Na pracovní pozice se stojí fronty, a dokonce existuje tajná čekatelská listina. Proč? Protože naše firma je unikátní, neotřelá a závidění hodná svými hodnotami a přístupem ke každé lidské a zvířecí bytosti. Seznamte se s tlapkami Akinu!

ovčácký pes leží v zelené trávě, jedno ucho má nahoru druhé dolu

Kastrace psa

Nechat kastovat nebo nenechat? Tuto otázku už si mnozí chovatelé museli položit. Je možné předejít nežádoucímu chování nebo nemocem? Jaké jsou plusy a mínusy? Jak se k tomu staví veterináři?

australský ovčák leží a má kolem sebe rozházené klikry a trénovací pamlsky s pamlskovníkem

Trénink s klikrem

Jednoduché zařízení, známé jako klikr, vydává zvukový signál po stisknutí tlačítka. Ačkoli by se mohl na první pohled jevit jako pouhý kousek plastu, může být klikr mimořádně užitečným nástrojem. V jeho minimalistickém provedení totiž spočívá jeho síla – zvuk klikru se pro pejska stává jasným signálem úspěchu a přináší významnou pomoc při tréninku.

strana: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie