Život s kočkou

šedá kočka v obývacím pokoji se protahuje na škrabadle

Jak vybrat škrabadlo pro kočku? A proč ho vlastně potřebujete?

Pořizujete si koťátko a přemýšlíte, jaké škrabadlo mu vybrat. A jestli ho vlastně pořizovat. Pojďte zjistit, proč kočky potřebují škrabadla a jak vybrat to pravé.

mourovatá kočka leží na pařezu

Proč kočky přešlapují?

Přešlapuje váš kočičí miláček v pelíšku, na vašem klíně nebo třeba na trávníku? Přemýšlíte, co za tím vězí a zda je to normální? Kočičí přešlapování má různé důvody, ale vždy se jedná o běžné a přirozené kočičí chování. Zjistěte, kdy a proč kočka přešlapuje.

kočka na vodítku jde na procházku s páníčkem

Vezměte kočku na výlet: Tipy pro kočičí dobrodruhy

Některé kočky se za život nepodívají dál než za práh bytu. Jiné chodí na procházky nebo se se svými páníčky občas vydají na dovolenou. Pokud jsou vaší kočce čtyři zdi málo, podpořte její zvídavost a doslova jí rozšiřte obzory. Máme pro vás tipy, jak s výletováním začít i kam se svou kočkou vyrazit.

obézní kočka leží na podlaze vedle květináče s trávou

Obezita u koček: Příčiny, následky a co s tím

Máte doma kočičku, která ráda baští? Moc se nehýbe, má pár kilo navíc, ale o to roztomilejší se vám zdá? Pokud chcete se svým kočičím parťákem strávit ještě mnoho společných let, je čas s tím něco dělat a roztomilých kil navíc se zbavit.

kočka leží na zemi a mrouská se

Kočičí mrouskání: Vše, co byste měli vědět

Máte doma koťátko a přemýšlíte, kdy asi tak přijde první mrouskání a jak ho zvládnete? Nebo už máte dospělou kočku a zajímá vás, jak to s tím mrouskáním vlastně je? Zde se dozvíte vše, co potřebujete o kočičím mrouskání vědět.

šedá kočka spí v posteli

Oblíbená plemena koček do bytu

Některé kočky potřebují aktivní vyžití a zavřené v bytě doslova trpí. Jiné se zase samy od sebe drží v blízkosti svého domova a majitele. Pokud si chcete pořídit kočku a nemáte možnost poskytnout jí dostatek venkovního vyžití, vybírejte z plemen, která se bez něj obejdou.

černá kočka leží u pytlíčků s pamlsky

Průvodce kočičími pamlsky

Jednostranná strava v podobě granulí kočkám často nesvědčí a jejich mlsným jazýčkům nestačí. Potřebují občas nějaké zpestření v podobě konzervy nebo pamlsku. Jaké druhy pamlsků v nabídce kočičích dobrot najdete? A pro jakou příležitost se hodí?

koťátka koukají do kočičího záchodku

Průvodce výběrem kočičího záchodku

Připravujete domácnost na příchod nového chlupáče? Nebo se zatím marně snažíte naučit svou kočku chodit na záchod a přemýšlíte, zda není potřeba pořídit jiný? Poradíme vám, podle čeho kočičí toaletu vybírat.

kočka se psem společně spí s hlavou u sebe

Jak na úspěšné soužití kočky a psa?

Plánujete rozšířit svou smečku o nového člena jiného druhu? Sdílení domácnosti se psem i kočkou může být nejen radostí, ale i výzvou. Zjistěte, jak se na soužití psa a kočky připravit, jak je společně seznámit a jaká úskalí na vás mohou čekat.

štěně a kotě drží v náručí veterinární lékařka

Očkování psů, koček a králíků: Povinná, doporučená a volitelná očkování

Která očkování jsou pro jaké zvíře povinná? Jaké jsou možnosti volitelných vakcín? A kdy vlastně s očkováním začít? Přečtěte si, jak na očkování u psů, koček a králíků.

bígl pracuje s čmuchacím koberečkem

Enrichment pro psy, kočky a další domácí zvířata

Psi, kočky, hlodavci a další zvířata, která nežijí ve volné přírodě, mohou trpět nedostatkem podnětů, které by stimulovaly jejich smysly a intelekt. A právě to řeší enrichment - podněcuje přirozené instinkty, podporuje řešení problémů a vytváří zábavné prostředí. Máme pro vás tipy na enrichment aktivity pro psy, kočky i další domácí zvířata.

mourovatá kočka sedí, má sklopenou hlavu a packu na čele

Proč kočka zvrací?

Z vedlejší místnosti slyšíte známé zvuky a víte, že tam na vás bude čekat hromádka k uklizení. Proč vlastně vaše kočka zvrací? Pojďte s námi zjistit, jaké jsou příčiny kočičího zvracení, kdy je zvracení u kočky v pořádku a kdy už ne.

kočka leží v posteli a má packy přes oči

Jedovaté rostliny pro kočku

Je vaše domácnost plná pokojových rostlin a nejste si jisti, zda jsou bezpečné pro vaši kočku? Nebo máte doma kočičího chlupáče, který rád rostliny okusuje? Zjistěte, které rostliny jsou pro kočku jedovaté a zajistěte svému miláčkovi bezpečnou domácnost.

černá kočka leží na diáři se jmény

Víte, kdy slaví váš kočičí mazlíček svátek?

Hledáte vhodné jméno pro své koťátko? Nebo jste se rozhodli, že je konečně čas zjistit, kdy si váš kočičí parťák zaslouží extra porci pamlsků?

2 sheltie leží na dece s vánočmíni hračkami

Dárky pro mazlíčky na poslední chvíli: Tyhle ještě stihnete

Vánoce jsou za pár dní a vy jste zapomněli na své věrné chlupáče? Nevadí, my jim neřekneme, že jste dárky sháněli na poslední chvíli a poradíme vám, čím jim pod stromečkem udělat radost.

kotě je u stromku s dárky a pamlsky

Vánoční cukroví pro kočky: 3 recepty, které potěší všechny mlsné jazýčky

Recepty na psí cukroví už jste vyzkoušeli a říkáte si, jestli náhodou nemáte i tipy na cukroví pro kočky? Samozřejmě máme! I váš kočičí miláček si zaslouží mít na vánočním stole svojí misku dobrůtek. Tak hurá na pečení!

mainská kočka s hračkou s pírky

Kdo si hraje, nezlobí aneb TOP kočičí hračky, které vám zachrání záclony

Kočky jsou šelmy, které potřebují během dne vybít velkou dávku energie. Není se čemu divit, když velkou část dne tráví odpočinkem. A když zrovna nespí, potřebují akci! Pokud nechcete, aby si vaše kočka vybíjela přebytečnou energii na vašem nábytku, měli byste mít v zásobě dostatek hraček. Které by neměly chybět v žádné kočičí domácnosti?

mainská kočka leží na pohovce

Základy kočičí hygieny: O co se kočka postará sama a co musíte zajistit vy?

Často se setkáte s názorem, že kočce stačí pořídit kočičí záchod a o zbytek se postará sama. Že nevyžaduje žádnou speciální péči a že jsou kočky vlastně “bezúdržbové”. I když na tom trochu pravdy je, každá kočka potřebuje vaši péči. Jak se o ni správně starat od hlavy až k packám? Tip: Víte, jak naučit svou kočku používat záchod?  

roztomilé mourovaté kotě leží na gauči

Pořídili jste si kotě! Co všechno je potřeba pořídit a zajistit?

Koťátko k vám domů přinese spoustu radosti, zábavy a lásky. Co je potřeba pořídit a zajistit, aby se co možná nejrychleji cítilo jako doma a mělo vše, co bude ke spokojenému životu potřebovat?

kočka pije tekoucí vodu

Kočky a horko: Jak se o kočku starat v tropických teplotách?

Kočky horko přece milují! Je tedy možné, aby se někdy přehřály? Ano, je. Zjistěte, kdy kočce hrozí přehřátí, jak jí ochladit a jak přehřátí předcházet.

zrzavá kočka se natahuje packou po bezpečnostní síti

Bezpečné větrání - sítě pro kočky

Už staří Egypťané kočky uctívali s tím, že mají moc ochránit člověka před zlem. Podle současných vědců bývají majitelé koček spokojenější, klidnější a zdravější než zbytek populace. Soužití s kočkami ale může být pro jejich páníčky občas náročné, jelikož rády vyhledávají vyvýšená místa a dostanou se téměř kamkoliv. Víte, jak vaší kočce zajistit bezpečný pohyb po domácnosti s možností pozorování venkovního shonu a dýchání čerstvého vzduchu?

strana: 1 , 2

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie