Spaní v jedné posteli se svým mazlíčkem?

pes leží na posteli přikrytý peřinou

Někdo má rád, když se k němu mazlíček v noci přitulí a třeba mu zahřívá záda. Někomu se pes či jiné zvíře v posteli příčí. Ať už to je z důvodu hygieny, nebo třeba pohodlí. Jak to máte vy? A je to vůbec zdravé?

Sdílení své postele s mazlíčkem není pro člověka nijak nebezpečné, naopak může být i přínosné. Společné spaní snižuje člověku hladinu stresu a zvyšuje pocit bezpečí a pro mazlíka to zase může být příjemnou odměnou.

Ovšem spaní v jedné posteli se psem či kočkou přináší jak jisté benefity, tak možná rizika.

Jaká jsou rizika spaní v jedné posteli se svým mazlíčkem?

  • Může být zdrojem nejrůznějších bakterií a parazitů.
  • Může způsobovat alergii.
  • Mazlíček vás může svou přítomností budit.
  • Domácí mazlíčci pouští svou srst, bude tedy potřeba častější úklid + vyčesávání srsti.
  • Je potřeba častěji měnit povlečení.

Tip: Vybavte se proto kvalitní kosmetikou pro psy a především vyčesávací výzbrojí - kartáče, vyčesávací rukavice či hřebeny najdete v kategoriích péče o srst nebo péče o drápky. Určitě také můžete koupit kvalitní chránič matrace.

Jaké jsou benefity společného spaní se psem či kočkou?

  • Snižuje stres, odbourává úzkostné stavy.
  • Zlepšuje náladu.
  • Navozuje pocit klidu a bezpečí.
  • Posiluje imunitní systém.
  • Pokud jste single nebo je vám jen smutno, máte se ke komu přitulit.
  • Šťastnější je i váš mazlíček, se kterým budete mít silnější pouto.
  • Je to prostě super <3.

Mazlíček v posteli dítěte

Tady bychom měli být obezřetní a přinejmenším ze začátku hlídat, jak se mazlík chová. Může se totiž stát, že dítě si přes mazlíčka položí ruku nebo ho omylem shodí. Naopak třeba větší pes může malé dítě snadno zalehnout. Určitě je třeba dbát o zvýšenou hygienu zvířete a častěji ho koupat a vyčesávat.

Mazlíček v posteli dospělého člověka

Skupiny osob jako jsou astmatici či alergici by měli své rozhodnutí předem pečlivě zvážit. Potom už záleží jen na tom, zda se o „svůj pelíšek“ chcete podělit se svým mazlíčkem, nebo si ho do něj prostě nepustíte.

Tip: Zjistěte, jak na soužití se psem, když máte alergii.

Je dobré pro mazlíčka spát v páníčkově posteli?

A jak to vidí mazlíčci? Oni to samozřejmě neřeknou slovy, ale stačí vidět mého Chipíka, jak skočí na postel, stočí se do klubíčka a spokojeně si oddechne. Dejlinka si s vrněním lehne hned vedle něj nebo na protější konec postele (to dle nálady) a spokojeně spí. Takže za ty moje: JEDNOZNAČNĚ ANO!

Obecně je pro domácí mazlíčky přínosné, když mohou spát se svými pány. Mívají potom spolu pevnější pouto, a navíc vzájemnou společností získávají hormony štěstí.

Která domácí zvířátka naopak do postele raději nepouštět? 

Morčátka, myšky, křečci, králíci…. To jsou zvířata, která jsou aktivní především v noci. Pokud nechcete být buzeni neustálým ohlodáváním čehosi nebo být svědkem běhání na kolotoči, raději nespěte s těmito tvorečky ani v jedné místnosti. Umístěte je raději do jiného - vzdálenějšího pokoje. Čím dál od vaší ložnice budou, tím budete mít větší klid na spánek.

Anketa Akinu

Položila jsem kolegům jednoduchou otázku: „Spí s vámi mazlíček v jedné posteli?“. Tipnete si výsledek? Rovných 5 jich bylo jednoznačně proti, ale u zbytku byla jasná odpověď: „Jasně, že ano“.

A jak to mám já?

Já se řadím jednoznačně mezi druhou skupinu. A dělím se nyní nejen se psem Chipem, ale i malé kotě Dejlinka velmi brzy zjistila, že spát v posteli je fajn

Smí s vámi spát váš mazlíček v jedné posteli? V čem vám to ne/vyhovuje? Napište mi.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie