Akinu pomáhá (s láskou všem potřebným)

smutný, opuštěný pes leží s hlavou položenou na zemi

Ani v letošním, obzvláště náročném roce jsme nezaháleli a snažili se podat pomocnou tlapku těm, kteří to opravdu potřebují. Představíme vám pár organizací, které uvítají každou pomoc a rádi se s vámi podělíme o jejich příběhy.

Depozitum Bastet z.s.

Zde se starají o nemocné a nechtěné kočičky, kterým se po uzdravení snaží najít nový domov. Působí v Rokytnici nad Jizerou, Vrchlabí, Libochově a v Nové Pace. Na starosti tak mají několik lokalit, o které se starají, chodí  kočičky denně krmit a mazlit. Jejich práce je nejvíce potřebná především v zimě, kdy v Rokytnici a okolí bývá mnoho sněhu a tuhý mráz.

My se rozhodli, že je v jejich dobrých skutcích podpoříme, a tak jsme kočičkám zabalili a zaslali granulky Akinu VITALITY cat (v krmivu je vše, co kočičky pro svůj zdravý, dlouhý a spokojený život potřebují), paštiky Caty, Akinu Masíčka pro jejich mlsné jazýčky, a tolik potřebné stelivo. Na vlastní oči jsme viděli kočičky v různě zuboženém stavu, které byly odebrány z nevhodných podmínek. Díky péči tohoto depozita jsou ale kočičky již ve skvělé formě a naprostá většina by nás umazlila. Kočičky jsou naučené čistotě a nedočkavě vyhlíží své nové milující páníky. Věříme, že kočičky brzy naleznou svůj šťastný domov.

Na stránkách Depozita Bastet z.s. naleznete transparentní účet veřejné sbírky, na který můžete přispět libovolnou částkou, kočičky vám budou vděčné.

Uvažujete o adopci kočičího parťáka? Pokud ano, mrkněte na stránky tohoto depozita, možná tam právě na vás čeká nový mazlíček.

Hladovějící psi v Rumunsku

Rumunsko není nejpřívětivější zemí pro pejsky a situace se stále nelepší. Stále se tam potulují psi bez domova, bez jídla, jsou nemocní a bohužel často i týraní. I přesto se ale najdou dobrovolníci, kterým osud těchto pejsků není lhostejný.

Heart for Romanian dogs z.s. je nezisková organizace, která pravidelně zaváží krmivo do rumunských útulků, bez kterého by jen těžko pejsci přežili. Tento spolek aktivně pomáhá přímo na místě, vozí darované krmivo prověřeným azylům a soustřeďuje se na kastrační program.

My pravidelně posíláme pejskům plné dodávky pytlů granulí, paštik, salámů a pamlsků a tato organizace potom dle uvážení vše odevzdá těm pejskům, kteří pomoc aktuálně nejvíce potřebují. Pokud vás zajímá více, určitě si přečtěte článek „Darovali jsme krmivo za více jak 85 tisíc“.

Na facebookových stránkách Heart for Romanian dogs z.s., také naleznete transparentní účet, na který můžete přispět libovolnou částkou.

Útulek Mělník

Nezisková organizace, která by bez pomoci veřejnosti, finančních darů a materiální pomoci nemohla plně fungovat. V útulku je měsíční spotřeba na krmení a stelivo cca 50 000,- Kč a stále stoupá.

Pokud by někdo chtěl pomoci, uvítají krmivo, konzervy, kapsičky a kočičí podestýlky. Chovatelské potřeby, které od nás pravidelně mělnický útulek odebírá, naleznete v naší speciální kategorii. Tyto produkty, můžete útulku koupit a dovézt. Nebo je stačí pouze objednat, a my jim balíček osobně zavezeme, třeba i s vaším věnováním. Pravidelně totiž mělnickému útulku jejich objednávky osobně vozíme a dárek navíc je vždy potěší. Přispět také můžete na transparentní účet, který naleznete na jejich stránkách.

Pokud chcete udělat dobrý skutek v podobě venčení pejska, směle do toho. Mělnický útulek venčení umožňuje a pejsci jsou vždy nadšení. Vždyť chození na procházky je pro pejsky přirozené, ale bohužel se jim ho tolik nedostává, i když se pracovníci útulku moc snaží. Pejsků a kočiček je tam zkrátka moc. Pro venčení je jen potřeba splňovat určitá základní pravidla. Pak už stačí jen vzít si s sebou dobrou náladu a vyrazit.

Útulek Mělník naleznete nově jako DogPlanet z.s.

DogPlanet z.s. je nově založený spolek, který se zabývá ochranou a pomocí zvířatům bez domova. Je to parta dobrovolníků či bývalých zaměstnanců útulků a všichni do jednoho mají praxi s péčí o zvířata a jejich záchranou. Doposud jste se s nimi mohli setkat například v Útulku Mělník, který nyní převzali a od 1. 2. 2021 ho provozují. Jejich velkou snahou je, aby se útulek začal ubírat trochu jiným směrem než doposud, budou se snažit ho více zpřístupnit veřejnosti a pořádat mnohem více akcí a vysílat do světa více osvěty. Mrkněte, co je u nich nového.

Jinak se nic nemění a vy je můžete stále podporovat koupí produktů z naší speciální kategorie, přispět jim finančním obnosem či po předchozí domluvě vyvenčit některého z pejsků.

Podporujete také nějaký útulek nebo jste dokonce nějakého parťáka adoptovali? Podělte se s námi o váš příběh.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie