Akinu pomáhá útulkům

psi v útulku dostávají pamlsek

Už pár let podporujeme mělnický útulek DogPlanet. Protože ale potřebují podat pomocnou tlapku i ostatní, tak abychom nezůstali jen u jednoho, rozšířili jsme naši podporu o útulek Dogsy a Teplické kočky. A začali jsme také s podporou charitativního projektu Běhejme a pomáhejme útulkům.

Komu pomáháme a koho podporujeme?

Běhejme a pomáhejme útulkům 

Charitativní projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí mění životy nešťastným zvířatům po celé České republice.

V roce 2022 se díky vybranému výtěžku pomohlo celkem 176 spolkům částkou 806 000 Kč.

V tomto roce jsme byli hrdým partnerem tohoto projektu, kdy jsme společně běželi charitativní běh v Brně, Olomouci a Praze. 

DogPlanet z.s.

S tímto mělnickým útulkem dlouhodobě spolupracujeme. DogPlanet z.s. je spolek, který se zabývá ochranou a pomocí zvířatům bez domova. Jde o partu dobrovolníků či bývalých zaměstnanců útulku, kteří mají praxi s péčí o zvířata a jejich záchranou. Dříve působili v Útulku Mělník, který převzali a od 01.02.2021 ho provozují pod novým názvem.

Jejich snahou je, aby se útulek začal ubírat trochu jiným směrem než doposud. Snaží se ho více zpřístupnit veřejnosti, pořádat mnohem více akcí a vysílat do světa více osvěty.

Teplické kočky, z.s.

V útulku Teplické kočky, z.s. jsou kočky rozhodně na prvním místě.

Kočičky zde mají krásné pokojíčky plné prolézaček a všechny krásně naklizené. Kromě pamlsků, krmiva a hraček, jim udělá radost také něžné pohlazení. Kočky se totiž mazlí rády a ty v útulku obzvlášť, proto pokud uvažujete o kočičím parťákovi, navštivte Teplické kočky, z.s. Ze zhruba 100 kočičích obyvatel si jistě tu svou vyberete.

Útulek Dogsy, z.s.

Útulek, který se snaží pro všechna zvířata udělat svět lepším místem.

Spolek Útulek Dogsy, z.s. byl založen za účelem pomoci psům v nouzi, ale vzhledem ke skutečnosti, že se k nim dostala už i jiná domácí zvířata, rozšířili svůj okruh pomoci. Za tímto účelem byl zakoupen objekt bývalého vepřína v Jestřebí, kde budují azylové místo pro zvířata v tísni. Díky rekonstrukci ale není možné na místě zvířátka ubytovat, a tak fungují zatím v domácích depozitech, kde se o zvířátka nepřetržitě starají.

Pravidelná pomoc útulkům o Vánocích

Pravidelně o Vánocích část výtěžku z prodeje vánočního sortimentu věnujeme na pomoc těmto útulkům. Přímá finanční pomoc je pro útulky vítanou podporou a jsme rádi, že do ní tímto způsobem můžeme zapojit i naše zákazníky.

Jak ještě pomáháme?

Každému šťastnému mazlíčkovi, který měl tu kliku a odchází do nového domova, dáváme balíček na cestu. V něm najde něco dobrého na zub a hračku. Dále se snažíme naše útulky podpořit vybranými produkty, které si pak mohou dát do svých aukcí na sociálních sítích. 

Jak můžete pomoci i vy?

Pomoci můžete kterémukoli útulku dobrovolným příspěvkem na jeho transparentní účet. Dále můžete daný útulek kontaktovat a zeptat se, jakou materiální pomoc by aktuálně potřeboval. Například na našem e-shopu můžete zakoupit potřeby přímo pro mělnický útulek. Nebo prostě a jednoduše můžete po předchozí domluvě vyvenčit nějakého chlupáče, který vám bude neskonale vděčný.

Nejen útulky si zaslouží podat pomocnou tlapku. Zjistěte, kde ještě Akinu pomáhá.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie