Akvárium dětem za vysvědčení?

kotě pacičkou zkoumá akvárium s rybičkami

Každý určitě někdy přemýšlel nad tím, že by si rád pořídil akvarijní rybičky. Nyní na to je ta nejlepší příležitost. Pořiďte svým dětem akvárium jako odměnu za jejich celoroční snahu a píli ve škole. Naučte je, starat se o domácí mazlíčky tou nejméně náročnou formou. Akvárium si ale samozřejmě můžete pořídit i jen tak sobě pro radost.

Víte, že akvárium je skvělý doplněk pro vaši domácnost? Akvárium v bytě má hned několik výhod:

  • Vodou z akvária můžete zalévat své pokojové rostliny. Tato voda je bohatá na živiny a organismy, které jsou velmi vhodné pro jejich růst.
  • Akvárium v bytě zvlhčuje vzduch.
  • Pozorování rybek má relaxační a uklidňující účinky, což je pro dnešní uspěchanou dobu ideální. 

Jak začít?

Pro začátečníky je velmi vhodný akvarijní komplet Deco O. Při pořízení tohoto kompletu máte hotovo. Součástí akvária je totiž nejen vzduchové čerpadlo a filtr, ale také dekorační kameny a rostliny. Na vás tak je, jen naplnit vodou a vpustit rybičky.

Jaké rybky jsou vhodné pro začátečníky?

Pro začátek zvolte rybky nenáročné na chov, např. tetry, neonky, parmičky, závojnatky, nebo dnes mezi chovateli velmi oblíbené krevetky. Do malých akvárií se hodí i bojovnice, která je velmi krásná a dostupná v několika barvách. Avšak tyto ryby jsou samotáři.

Péče o rybky

Rybky nemají rády prudké změny teplot. Pokud si tedy zakoupíte rybičky položte nejprve pytlík s rybičkami na hladinu a ¼ hodiny počkejte, až se teploty vyrovnají. Poté rybky vypusťte do připraveného akvária.

Krmení pro rybičky není nikterak finančně náročné. A starost si nemusíte dělat, ani pokud pojedete na dovolenou. Většina akvarijních rybek týdenní půst bez problémů vydrží, a ještě jim i prospěje.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie