Být eko není tak snadné

pes s šátkem okolo krku se snaží dostat do krabice olepené páskou Akinu

Asi jako každý e-shop, i my se potýkáme s každodenní otázkou „Je objednávka dostatečně zabalená? Dorazí balíček v pořádku a zboží neponičené?“

V tom lepším případě jde balík od nás přes tři dopravcova depa, než se dostane do auta, které ho doveze k zákazníkovi. V opačném případě, pokud je zákazník nezastižen, může se se zásilkou manipulovat mezi depy a auty až 32x.

Proto od nás musí každý balíček odcházet dokonale zabalený a produkty uvnitř ochráněny před promáčknutím, prasknutím, protržením, nebo ulomením. Zde se ale dostáváme do bodu, rozhodnout se, jaká výplň je ta pravá. Díky zpětným vazbám našich zákazníků máme celkem jasnou představu. Nejlépe se osvědčila bublinková fólie. Jenže to nás dostalo do jiného bodu a to: Je množství vyexportované bublinkové fólie přijatelné pro životní prostředí? Není. A tak naše cesta k dokonale zabalené zásilce, ochráněným produktům a zbytečného nezatěžování přírody pokračuje.

Nově jsme pořídili stroj pro výrobu papírové fixace, který kartony (které bychom jinak již nevyužili) proseká a vytvoří z nich tak vhodný výplňový materiál. Avšak ani takto není vyhráno. Nasekaný karton nemá tak dobré ochranné vlastnosti jako bublinková fólie, a tak jsme nuceni používat zatím kombinaci obojího.

Jak předejít překvapení z rozbitého zboží?

Občas, i když je balík zabalen sebelíp, přesuny a nešetrným zacházením může dojít k poničení obalu, či obsahu. Proto, viditelně poničený balíček nikdy nepřebírejte. Stejně tak, pokud je krabice pomačkaná, roztržená, nebo pokud je balík přebalen, či přelepen jinou než, naší Akinu lepenkou. Sepište s řidičem protokol, který má k dispozici právě pro takovéto případy.

Zpětná vazba je důležitá!

A proto si velmi vážíme toho, že nám píšete, zda vaše objednávka dorazila v pořádku, zda bylo zboží uvnitř správné a další vaše cenné postřehy. I na dále nám můžete psát na Heurece, na našich sociálních sítích, v e-mailech, či na e-shopu v live chatu.

Děkujeme, že jste s námi!

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie