Cesta za titulem Champion of Dogdancing

usměvavá žena sedí vedle svého psa, ktetý právě vyhrál medaily v dogdancingu

Zuzka je krásná, mladá 29letá slečna, která každou svou volnou minutu věnuje psům. Životem jí prošlo několik plemen, avšak nejvíce jí učarovali border kolie.

Z její chovné stanice Zamunda vzešly už dva vrhy nádherných a úspěšných psů. Se svými psy se věnuje různým sportům, jako je stopování, agility, dogdancing, obrany, poslušnost a podobně. Její psi jsou velmi všestranní, avšak dogdancing nejvíce baví 4 letého Toníka (Anthony Hop Skins Zamunda), který spolu se Zuzkou míří hodně vysoko.

Cesta za šampionem však není ani růžová, ani jednoduchá, ale o tom už vám napíše sama Zuzka…

Můj první oficiální závod skončil diskvalifikací, a to mojí chybou. V řádu je psáno, že pokud pes vkročí na taneční plochu, již jí nesmí opustit. Takže pokud pes vběhne do tanečního prostoru, než tým nastoupí, nesmí prostor opustit - a mě se přesně tohle stalo.

Čekala jsem na rozhodčí až mi dají pokyn, že smíme nastoupit na plac, jenže Tonda se na vystoupení tak těšil, že na plac samou radostí vběhl beze mne a já si ho k sobě zavolala. Okamžitě nás diskvalifikovali.

Druhým závodem bylo MR border kolií, kde jsme se teprve rozkoukávali a zůstali jsme v druhé polovině startovní listiny, i tak jsem byla s výsledkem spokojena, zjistila jsem, co přesně rozhodčí hodnotí (provedení, technickou úroveň, hudbu a interpretaci) a také že body srážejí za kňučení a štěkání.

Všechny tyto zkušenosti mne však posunuly dopředu, věděla jsem, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

S novou sestavou, se kterou jsem po MR border kolií vystoupila o měsíc později na MR v Dogdancingu jsme se umístili na 8.místě z 18 týmů. Vím, že nás asi donekonečna budou provázet bodové srážky za kňučení, kterým se Tonda projevuje, ale i tak jsem s jeho výsledkem na závodech spokojená. Kňourání k němu tak nějak prostě patří, dělá to z radosti a z nadšení.  Uvidíme, jak se nám bude dařit v dalších závodech a zkouškách, ale věřím, že jednou se nám s Tondou podaří titul Champion of Dogdancing získat.

Nyní, po 4letech co se dogdancingu věnuji máme s Toníčkem složeny všechny zkoušky 1. a 2. stupně na výbornou. Dokonce jsme získali už i jednu trojkovou zkoušku za výborně a chystáme se na další.

Vyzkoušeli jsme si i několik závodů a vystoupení na dobročinných akcích, jako jsou dny dětí, vystoupení ve speciální škole pro děti, nebo vystoupení na akcích Mělnického útulku zvířat.

Dogdancing beru jako relax a výborný způsob utužování vztahu mezi mnou a mými psy. Tréninky je baví a udržují jak ve fyzické, tak psychické kondici.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie