Charitativní projekt Akinu: Kde a jak pomáháme?

Akinu charitativní projekt vánoční přetahovadlo

Chtěli jsme pro všechny čtyřnohé kamarády vytvořit něco, co bude mít vícestranné využití a zároveň jsme chtěli pomoci některé organizaci, která zajišťuje péči o zvířata.
Vznikla z toho myšlenka znovu spojit naše vlastronučně vyrobené hračky s charitativní akcí a darovat celý výtěžek z prodeje této limitované edice organizaci, která to potřebuje.

A tak se zrodily nejprve čmuchací vánoční punčochy, čmuchací vánoční koule a koberečky a letos přetahovadla. Každý kousek je originál. Každý kus je ve vánočních barvách, ručně a s láskou vyrobený námi Akiňáky a jsou pro všechny pejsky. 

Jak to vše začalo?

Před pár lety jsme odstartovali náš charitativní projekt čmuchací vánoční punčochou a všechny se nám podařilo velmi brzy vyprodat. Celý výtěžek tenkrát putoval organizaci Kolie a sheltie v nouzi, z.s. V pomáhání tam, kde je to skutečně potřeba, od té doby pokračujeme každý rok. A tak jsme se opět pustili do tvoření, tentokrát vánočního přetahovadla, a spustili hlasování na Facebooku.

Kdy jsme to stihli?

Vánočně naladění kolegové s velkým nasazením naší jednatelky Jany, která moc ráda šije, jsme se pustili do práce. Nejdříve jsme všechny látky nastříhali na proužky, a když jsme měli všechny potřebné části nastříhané, dali jsme se do provlékání a pletení. Samozřejmě se všechno nestihlo udělat v jeden den, a tak jsme pak po večerech dokončovali hračky doma.

Všechny charitativní přetahovací hračky jsou v prodeji od 1.11.2023 do 15.12.2023 nebo do vyprodání zásob.

Jak probíhala výroba?

A jak to vypadalo minulý rok?

Co charitativní přetahovadlo umí?

Naše přetahovadlo pomůže celým svým výtěžkem vámi vybrané organizaci, která následně udělá radost těm, kteří to opravdu potřebují. I vy můžete mít hřejivý pocit, že jste udělali dobrý skutek. Hračka ale udělá jistě radost i vašemu mazlíčkovi. Stačí se o hračku přetahovat, nebo ji svému mazlíčkovi házet a sledovat, jak je při hře šťastný.

Komu letos pomůžeme?

Organizaci, které věnujeme celý výtěžek z prodeje, vybrali pomocí hlasování naši sledující přímo na našem Facebooku. Vítězem se stala organizace Druhá šance pro kavalíry, z.s., která zachraňuje pejsky z nevhodných podmínek a pomáhá kavalírům ke druhé šanci na život, kde budou mít plnou misku a kvalitní veterinární péči.

Pomáháme i jinde

Dlouhodobě podporujeme mělnický útulek DogPlanet, z.s.. Zaměstnanci útulku se o zvířata starají, snaží se s nimi intenzivně pracovat a socializovat je. Pokud jim chcete pomoci i vy, na našem e-shopu najdete speciální sekci na podporu útulku Mělník s produkty, o kterých víme, že jsou v útulku potřeba.

Nově ale také spolupracujeme s útulkem Teplické kočky, z.s., DOGSY, Z.S. a Útulek Tachov (U Šmudliny).

Jak ještě můžete pomoci? 

Z každého prodeje vybraných vánočních dárkových krabiček (označené štítkem "podpora útulku") dáme 10 Kč stranou, výtěžek sečteme a rozdělíme rovným dílem právě těmto útulkům.

Tyto útulky momentálně „praskají ve švech“ a tak stále hodně opuštěných zvířátek bude bohužel i ty letošní Vánoce trávit v útulcích. My v Akinu nezapomínáme na čtyřnohé kamarády, kteří potřebují pomoci. Pojďte pomáhat společně s námi!

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie