Dovolená u moře se psem? Žádný problém!

francouzský buldoček na kamenité pláži leží na zádech a vyhřívá se

Z divokého vlka se stal během tisíců let nejlepší přítel člověka pes, který nás v dnešní době doprovází na každém kroku a je nedílnou součástí našich životů jak v práci, tak na výletech a ve volném čase. A co takhle vzít svého mazlíčka s sebou na dovču třeba k moří? V dnešním světě to není žádný problém. Pojďme společně kouknout na pár základních tipů, které je dobré zajistit, než vezmete svého pejska na dovolenou s sebou.

DESTINACE

Kam na dovču se psem? V dnešním moderním světě už skoro všude. Stačí vyhledat tzv. dogfriendly ubytování, kde nebude pejsek přítěží. Tento typ ubytování dnes najdete bez větších problémů ať už hledáte kemp, karavan či apartmán. V místě pobytu si také nastudujte, kam Váš pejsek může a za jakých podmínek.

Například v Chorvatsku byly pláže vyhrazené přímo pro psy. Na klasické pláže pejsek nemohl, i když to tam ve skutečnosti nikdo neřešil.

Kromě ubytování a možnosti trávení volného času byste si také měli zjistit, zda není pobyt některých plemen v zemi zakázán. Díky moderní době najdete všechny tyto informace na internetu, a tak již nebrání nic v plánování dokonalé dovolené se psím parťákem.

My jsme si jako destinaci pro dovolenou se psem vybrali ostrov Krk (Chorvatsko) vzhledem k jeho poloze a krátké vzdálenosti z ČR.

CESTOU, NECESTOU

I pro nás pro lidi bývá cesta často nutné zlo, které souvisí s naší dovolenou. Není nic jednoduššího než se posadit pohodlně do letadla a čekat, až budeme v cíli, ideálně rovnou na pláži. Na dovču se psem není letadlo zrovna nejvhodnější prostředek. Pejska sice letadlem přepravovat lze, ale obvykle v zavazadlovém prostoru, což si většina z nás milovníků psů neumí moc dobře ani představit… Zvolte tedy pro dovolenou se psem raději auto. Je to sice náročnější pro řidiče, avšak možnost pravidelných přestávek, klimatizace a pohodlí za to stojí.

Cestu vždy plánujte s ohledem na vašeho čtyřnohého parťáka. My jsme plánovali cestu přes noc na ostrov Krk (Chorvatsko), který je od českých hranic vzdálený šest hodin jízdy autem. A nezapomeňte si předem zjistit, jaká pravidla pro převoz zvířat v dané zemi jsou. V některých zemích musí být například pes přepravován pouze v přepravce.
My měli pejsky celou cestu na sedačce připoutané bezpečnostními pásy.

VETERINA

Rozhodně nezapomínejme na zdraví našich miláčků. Není nic horšího, než když nám naši vysněnou odpočinkovou dovolenou zkazí pobyt na veterině. To si nepřeje snad nikdo. Před dovolenou je tedy fajn navštívit svého veterináře, který vám jistě poradí, co je dobré pro cestování se psem do vybrané destinace splnit. Běžně po Evropské unii se pejsek může pohybovat s platným PETpasem, kde je uvedené číslo čipu a také údaj o očkování proti vzteklině, které musí být minimálně 21 dní staré při překročení hranic.
Kromě tohoto platného očkování, jsme nechali pejsky před dovčou prohlédnout, abychom si byli jistí, že jsou fit a zcela připravení na dobrodružství. Dále nám pan veterinář poradil odčervení proti plochým červům, které jsme aplikovali krátce před odjezdem.

ZÁBAVA

Veterináře máme za sebou, místo vybráno, cesta naplánována, teď již stačí naplánovat program. Pokud chcete mít s sebou svého psího kamaráda na jakékoliv dovolené, je nutné i denní program uzpůsobit dle jeho potřeb. Pokud chcete jet k moři a máte psa, který se chorobně bojí vody, nechejte ho raději doma.


My máme pejsky, kteří vodu milují, a tak byl plán jasný. Dopoledne u moře, přes poledne v klimatizovaném pokojíčku naordinovaný odpočinek a v podvečer toulky po okolní přírodě a přilehlém městě.
Za sebe musím říct, že dovolená se psem byla jedna z mých nejlepších dovolených vůbec. Pes je parťák do pohody i nepohody. Vzít s sebou pejska k moři není dnes díky informacím, kterých je plný internet vůbec žádný problém, a pokud si vše naplánujete a prostudujete, je velká pravděpodobnost, že to bude skvělá dovolená, na kterou budete vždy s láskou vzpomínat.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie