Jak správně používat hračky pro psy?

bígl má položenou hlavu na hračkách

Koupíte svému miláčkovi novou hračku a za půl hodiny už ji rozcupovanou házíte do koše. Víte, že cupování plyšáků váš parťák miluje, ale kdo má pořád kupovat další? Nebo má naopak váš pejsek plný košík hraček, ale málokdy o některou projeví zájem? Zjistěte, jak si s nimi “správně” hrát!

Je to stejné jako s dětmi…

Od malých dětí také neočekáváte, že budou vědět, jak si s novou hračkou hrát správně. Přinesete jim hračku a ukážete, co se s ní vlastně dělá. A když s ní třeba začne mlátit o zem, dítko zastavíte a znovu mu ukážete, jak může hračku používat. Nenecháte ho hračku během chvilky zničit, že? Se psy je to stejné.

Základem je hračku představit a ukázat mu, co všechno se s ní dá dělat. Jasně, že chcete, aby si s ní chvilku hrál sám - proto jste ji přece kupovali, že? Ale pár minut vašeho času může ušetřit “život” mnoha dalším plyšákům.

Nejčastější oběť: Plyšák

Textilní hračky to většinou odnesou jako první. Cupování a tahání jejich výplně je pro spoustu pejsků skvělou zábavou. Co když ale chcete, aby hračka vydržela déle?

Jak si správně hrát s plyšákem?

  • Pejsek může plyšáka aportovat stejně jako míček.
  • Nebo se o něj naopak můžete honit a přetahovat.
  • Vystouplé části bude váš pejsek nejspíš instinktivně žužlat. To je samozřejmě v pořádku - k tomu tam často jsou.

Pokud už plyšák padl vašemu pejskovi za oběť, můžete chomáčky výplně posbírat, znovu ho naplnit a zašít. Pak mu můžete ukázat, jak si s hračkou správně hrát a nabídnout jinou alternativu “kuchání” a cupování.

Pozor: Vyhněte se “lidským” plyšákům - často mají přišité menší části jako oči nebo čumák, které by mohl váš pejsek vdechnout nebo se o ně poranit.

Hračky pro psa vybírejte podle toho, co ho nejvíc baví:

Přetahování: Na přetahování jsou nejlepší lana či provazy. V nabídce Akinu najdete bavlněné přetahovadlo s míčkem hned v několika různých velikostech.

Aportování: K aportování jsou samozřejmě skvělé míčky, frisbee pro psy a klacky. V domácích podmínkách se k aportování hodí i všechny textilní a plyšové hračky.

Čmuchání: Pokud máte doma vášnivého čmuchala, pořiďte mu čmuchací dečku. Stačí do ní schovat oblíbené pamlsky a zábava může začít. Obhlídnout můžete také další interaktivní hračky pro psy, se kterými bude muset kromě čenichu zapojit také mozkové závity.

Žužlání: Milovníci žužlání by měli mít doma zásobu textilních hraček a plyšáků, kteří mají dostatek vystouplých částí, které k žužlání přímo vybízí. Mrkněte také na kožené hračky pro psy - vůni kůže si váš parťák zaručeně zamiluje a navíc jsou odolnější než ty textilní.

Kousání: Všechny gumové a latexové hračky s výstupky bude váš miláček zbožňovat. Na kousání pejsky většinou baví odkusování menších částí, proto určitě vyzkoušejte gumovou kost na pamlsky - vypadávající pamlsky suplují odlupující se části a navíc mnohem lépe chutnají! 

Cupování: Je váš pejsek “likvidátor”, který si nejraději svou oběť rozcupuje jako skutečná divoká šelma, která v něm někde hluboko dřímá? Pak mu pořizujte hračky, u kterých budete předem smíření s jejich brzkým skonem. Samozřejmě se můžete snažit ho cupování odnaučit, ale jedná se o přirozený instinkt, který mají někteří pejsci zkrátka silnější než jiní.

Co když váš parťák miluje kuchání a cupování plyšáků a nechce se ho vzdát?

Můžete mu to samozřejmě dopřát a plyšáky stále dokola doplňovat a zašívat, dokud z nich ještě zbyde nějaká “kůže”. Anebo můžete ze starých látek pejskovi udělat kuchací polštářek, který čas od času naplníte a zašijete. Vyřazené deky, ručníky a další textilie nevyhazuje, ale nastříhejte je a dopřejte svému miláčkovi to, co miluje nejvíc - rozcupovat je na maděru!

Ideální je, když máte pro každou aktivitu specifickou hračku, kterou můžete pejskovi nabídnout. Když se třeba začne přetahovat o hračku, která by se mohla roztrhnout, nabídnete mu hračku určenou k přetahování. Když začne rozhlodávat míček, nabídnete mu hračku, která je určena ke kousání (klacek či pamlsek, který může rozkousat na kousky, poslouží stejně dobře). Cílem je, aby byly všechny potřeby vašeho pejska řádně naplněny a vy nemuseli neustále kupovat nové hračky.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie