Jak vybrat správný pelíšek pro psa

pes leží na Akinu pelíšku

Každý pejsek musí mít své vlastní místečko, kde ho nebude nikdo rušit. Místo, které bude sloužit jako jeho zóna klidu. Kam si vleze, když si bude chtít odpočinout, nebo dostane chuť být nerušený a sám.
Možností, jak takové místo vytvořit je několik, pejskovi můžeme pořídit psí přepravku, klec, pelíšek, matraci či polštář.

Umístění pelíšku  

Výběr pelíšku bychom měli taky zvážit s ohledem na místo, ve kterém bude pelech umístěn. Na místo, kde bude chladněji, nebo dokonce průvan bychom měli volit pelech s vyššími bokami, kukaň, pelíšek ve tvaru domečku, nebo přepravku, ve které chladno rozhodně nebude. Do vytápěné místnosti naopak můžeme vybírat z podušek a polštářů.

Materiál a údržba

Když už víte, kam pelíšek umístíte, je potřeba také zvážit, z jakého materiálu bude. Pokud pořizujete pelech pro psa, který je venku, na terase, nebo maximálně v chodbě, doporučujeme vybírat z materiálu dobře omyvatelného. Ideální bude například pelíšek z pevného nylonu, který skvěle drží tvar a odpuzuje nečistoty. Naopak, pokud máte pejska celoročně doma a při příchodu z venku ho svědomitě čistíte, můžete vybírat ze široké škály bavlněných pelechů, nebo třeba z pelíšků ušitých z módního plyše.

Při výběru se také nezapomeňte informovat o možnosti údržby. Výrobce je povinen na každém výrobku uvádět materiál a doporučený způsob údržby a ošetření, aby nedošlo ke změně tvaru. Často se dají psí pelíšky prát v pračce, proto je praktické pořídit pelech s rozepínatelným potahem.

Velikost pelíšku

Pelíšek pro psa musí být prostorný a útulný zároveň, ani moc velký, ani moc malý. Každý pes má svou oblíbenou spací polohu, proto je nejjednodušší psa při spánku změřit, přidat pár centimetrů navíc a z toho vycházet. Pokud pořizujete pelíšek štěňátku, je třeba počítat s tím, že pelíšek časem budete muset vyměnit za větší.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie