Motivujeme pozitivně s hračkou

dívka je v lese s dvěma psy a s jedním se přetahuje o hračku Akinu

Motivace je základ úspěchu! Jak správně motivovat pamlskem jsme probrali v minulém článku. V tom dnešním se pobavíme o tom, že motivovat lze i hračkou.

Začínáme...

Při motivaci hračkou je vždy nutné, aby si pejsek nabídnutou hračku mohl užít, a proto není možné za stejný časový úsek zvládnout stejné množství opakování triků, jako tomu je u pamlsků. S hračkou se ale velmi dobře tvoří tzv. drive a pro některé pejsky jsou hračky mnohem zajímavější odměnou než kdejaký pamlsek.

Jakou hračku vybrat?

Hraček existuje mnoho druhů, a to jak z pohledu použití, tak z pohledu materiálu. Do tréninku je zapojujeme průběžně, aby se pejsek naučil s nimi pracovat a aby si užil hru a odpočinul si od výcviku jako takového.

Já osobně k tomu často používám nějakou specifickou hračku, například bavlněný uzel na přetahování, nebo míček, Roxy se při takovýchto hrách protáhne a odreaguje.

Tzv. tréninkové hračky používám na to, abych zvýšila psovi drive (chtivost, rychlost,atd.) většinou to jsou právě míčky a přetahovadla. Poslední dobou používám hlavně pro ukončení celého tréninku výcvikový kruh, který holky prostě milují a je pro ně velkou, závěrečnou odměnou.

Doma máme bokem i hračky, které holkám necháváme k dispozici po celý den. Mohou si s nimi dělat co chtějí. Tyto hračky jim slouží k samostatnému hraní a zabavení se, když na ně zrovna nemáme čas, ale také k odreágování. V tomto případě však musíme počítat s tím, že hračky zničí. Vždy, když hračku pejskovi necháte a nebudete ho hlídat, s velikou pravděpodobností pes hračku rozkouše a plyšáka roztrhá.

Napište mi pod článek, jak jste na tom s motivací u svých parťáků vy.
Motivujete spíše pamlskem, nebo hračkou?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie