Naši modelové Jade, Justy a Jerry

psí modelové sedí u sebe a drží Akinu chipsy

Mezi největší hobby šikovné Anety patří i práce se psy. Její život je hned o třech psech, kteří jí dělají každý den lepším.
3x J - voříšek Jade (3,5 roku), border kolie Justy (téměř 3 roky) a jack russell teriér Jerry (2 roky).
Vyzpovídali jsme Anetu, jací tito tři miláčkové doopravdy jsou. Pojďte se na ně podívat s námi.

Jade (zvaný též Jed), byl můj první pes a odnesl si všechny mé začátečnické chyby, nemusím nijak tajit, že té doby jsem toho o psech opravdu moc nevěděla a zkrátka jsem jen chtěla psa na procházky.
Jed je neskutečně přátelský pes, ať už k lidem, nebo ke psům, bez váhání by odešel s kýmkoliv. Je to velký mazel, miluje drbání a pozornost, rád se předvádí! Dovede být šíleně paličatý, nic nedá zadarmo. Dá se však koupit na dobré žrádlo. Dost rychle se učí nové věci a moc rád si sám vymýšlí lotroviny. Nejvíc ho baví agility a triky, dog dancing. Nemá rád poslušnost a opakování cviků, je to takový "nad-pes", co nebude skákat, jak kdo píská. Jedovi se nerozkazuje, s ním se vede rozhovor!

Jed mě svojí paličatostí naučil chápat, jak psi myslí a jak se učí, pořídili jsme klikr a skrz všechno hledání jsme se dobrali až k existenci mnoha psích sportů, o které jsme se nadšeně začali snažit. Jenže Jed je společenský pes, a i když jsem mu věnovala dost času, bylo mi ho líto a rozhodla jsem se pořídit mu kamaráda.

Justy je klasická hyperaktivní borderka, co se pro paničku přetrhne a udělá, co ji na očích vidí. K cizím lidem ani psům se nehrne, je to pes jednoho pána a pro ostatní oči nemá. Miluje frisbee, které jí panička pořád kazí, ale nevzdáváme to! Justy se nadchne pro každou aktivitu, ať už je to dogdancing, poslušnost, agility nebo běhání. Justy nepotřebuje k motivaci odměny ani hračky, největší odměnou jí je pochvala, a to že jsme spolu.  Mimo to moc ráda dělá modelku pro focení i natáčení a miluje mazlení. Myslím, že i kdyby nedělala vůbec nic a jen ležela v posteli a mazlila se, byla by šťastná.

 A Jerry? Jerrynek je ten nejmladší rozmazlený pes, říkáme mu "rozený byťák", protože je to přesně ten typ psa, co si nesmí smočit ani tlapku a nedej bože, když je venku nějaké bláto. To radši nevyleze z pod peřiny.
Jerry je, jako většina teriérů, blázen do hraček, takže pokud má někdo hračku (ideálně pískací), je schopný vyvinout raketový pohon a skočit skrz oheň, aby byla hračka jeho. Takže s motivací opravdu problém není. Mimo to je ale i velký pažravec a mistr psích očí, moc dobře ví, že když vydrží dlouho předlouho zírat, nakonec každý roztaje. Stejně jako Justy je to pes pro vše, miluje agility a poslušnost a nadchne se pro všechno akční. Rád se učí nové věci, baví ho "kaskadérské" a balanční cviky, je taky skvělý herec :).

Tihle tři tvoří dohromady partu bláznivých psů, co se nikdy nenudí, skvěle si spolu vyhrají. 

Jejich příchod se prolnul do všech mých ostatních zájmů, jako je focení, natáčení videí nebo aktivní trávení volného času. Když je to možné, jsou přítomni všude. Takže se brzy stali i hlavním objektem mé dokumentace. Tu jsem začala sdílet i veřejně se světem prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube, aby dělala radost i jiným lidem.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie