Nejlepší hračky pro kočky? Ty interaktivní!

kočka s interaktivní hračkou Akinu

V každé kočce dřímá šelma. I v té vaší, která už pět hodin spí na topení. Každá kočka potřebuje stimulaci a ty domácí obzvlášť. Zatímco venkovní kočky naplňují své potřeby lovem, ty domácí mohou trpět nedostatkem pohybu a zábavy.

Jak poznat, že se kočka nudí?

    • škrábání dveří, stěn, nábytku
    • snížená nebo naopak extrémní aktivita
    • přehnaná péče o srst
    • neustálé vyhledávání vaší pozornosti

Máte pocit, že je vaše kočka znuděná? Její oblíbené hračky ji už nezajímají? Nebo jen přemýšlíte, jak svou kočku zabavit a podpořit její přirozenou hravost a instinkty? Vsaďte na interaktivní hračky!

Proč kočky milují interaktivní hračky?

Kočky jsou jediné šelmy, které loví, i když už jsou nasycené. Lov je pro ně přirozenou zábavou - hra běží, dokud se kořist hýbe a končí ve chvíli, kdy svou kořist usmrtí. Většina interaktivních hraček pro kočky funguje přesně na tomto principu - hračka reaguje pohybem či zvukem na každou kočičí akci - a to je přesně to, co kočky baví. 

Udělejte z krmení hru

Místo toho, abyste své kočce dali její oblíbené pamlsky jen tak, zkuste je ukrýt do hlavolamu! Hlavolamy pro kočky zprostředkují nové podněty, na čas ji zabaví a navíc rozvíjí schopnost řešit problémy.  

Pamlsky můžete kočce ukrýt také do čmuchací dečky, která zajišťuje mentální stimulaci a nové podněty. Dobroty, které si bude muset vyčmuchat a získat ze všemožných zákoutí dečky, budou pak mnohem lépe chutnat.

Tip: Podívejte se na Akinu nabídku pamlsků pro kočky, kde zaručeně najdete nějakou dobrotu, které vaše kočka neodolá.

Povzbuzujte její přirozený lovecký instinkt

I jen pár minut “lovení” postačí k dostatečné stimulaci a podpoří přirozené kočičí instinkty. Můžete vyzkoušet třeba motorovou raketu s vábničkou nebo myšku na pružině, se kterými si vaše kočka jistě dosyta vyhraje.

Oblíbené jsou také laserové hry - k dostání je sofistikovaná automatická laserová hračka pro kočky, ale stejnou spoustu zábavy jí zprostředkuje i kapesní laser pro kočky

Tip: Zkuste kočce připravit také krabici nebo jiný úkryt, ze kterého může na svou “kořist” číhat. Skvěle k tomu poslouží šustivý tunel pro kočky, ve kterém si kočka vyhraje, i když zrovna nebude lovit.

Nezapomeňte na škrabadlo!

Škrábáním si kočky brousí drápky, ale také je to pro ně zábava, která snižuje napětí. Proto by v každé domácnosti, kde žije kočka, mělo být adekvátní kočičí škrabadlo

Pamatujte na to, že kočky mají rády přehled. Nejraději mají ve výšce položená místa, odkud mohou vše v poklidu sledovat. Pokud vaše kočka nemá doma přístup k vyšším místům a netolerujete jí šplhání po nábytku, udělejte jí radost vysokým odpočívadlem, který tuto její potřebu uspokojí.

Máte nějaké tipy, jak zabavit domácí kočku? Sem s nimi!

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie