Nezůstávejte doma, máme pro vás tipy na výlety se psem

ohař na výletě mezi skalami

Mnozí z vás byli nuceni zůstat kvůli epidemii doma, ale teď už se vám zapalují lýtka, jak toužíte po relaxu na procházce? Naplánovali jste ve volném čase místa, kde začnete objevovat krásy České republiky? Pokud jste to nestihli, tak vás tímto s radostí zveme na místa, která stojí za to navštívit a na která se sami rádi vracíme.

Objevte krásné vodopády

Snad všichni milujeme pohled na přírodní sílu vody valící se přes kameny strmě dolů. V Česku máme vodopádů opravdu hodně, tak si pojďme ty neznámější představit.

Mumlavský vodopád
Často vyhledávané turistické místo. Je vhodné jak pro pejsky, tak pro rodiny s dětmi. Proto, že je místo tolik oblíbené, doporučujeme si přivstat a vyrazit k němu brzy ráno nebo mimo sezonu, kdy tam neproudí davy lidí. Jen tak si vodopád vychutnáte v celé své kráse.

Pančavský vodopád
Jedná se o nejvyšší vodopád v Česku a je opravdu dechberoucí. Doporučujeme ho spojit s výletem k pramenu Labe, což je vlastně symbolické prameniště, protože skutečný pramen vyvěrá o několik desítek metrů dál. Ten je ovšem z důvodu ochrany přírody návštěvníkům nepřístupný.

Vaňovský vodopád
Lidem je méně známý, ale rozhodně stojí za zmínku. Naleznete ho kousek od Ústí nad Labem. Je jedním z nejvyšších vodopádů Českého středohoří. Doporučujeme ho navštívit v jarních měsících či v zimě, protože v létě nemá takový proud vody a mnohdy je velice zarostlý okolní terén.

Doporučujeme také navštívit Vysoký vodopád v Jeseníkách, Bučací vodopád v Beskydech nebo Kýšovický vodopád v Krušných horách.

TIP: V neznámých vodách nebo terénu blízko vodopádů doporučujeme raději psovi obléknout plovací vestu.

Objevte ukrytou přírodu naší matky Prahy

Naše hlavní město je nejen bohaté na památky, ale také v něm naleznete překrásná místa, která jsou pro výlet se psem jako dělaná.

Divoká Šárka
Krásné romantické, skalnaté údolí je spojeno s legendou o Šárce a Ctiradovi. Nechte na sebe dýchnout trochu historie a načerpejte energii v lesích ukrytých v ruchu velkoměsta.

Prokopské údolí
Velmi vyhledávané místo, které protíná naučná stezka, nabízí spoustu přírodních úkazů a zajímavostí. Údolí je plné jezírek, skalních výběžků, lomů ale i místa k relaxaci.

Průhonický park
Nalezněte pohádkovou přírodu jen kousek od Prahy. Tento park vám nabídne klid a pohodu, rozkvetlé záhony, nádherné stromy i keře. Pokud chcete nenáročnou procházku plnou krásných zákoutí, tento park je skvělou volbou.

Objevte úchvatná jezera Šumavy

Ať vyrazíte na Šumavě kamkoli do lesa, naleznete tam něco fascinujícího. Určitě ale nevynechejte i překrásná přírodní jezera.

Čertovo jezero
Tajemné jezero, jehož jméno je odvozováno od podivně temné hladiny, která působí tísnivým dojmem. Vztahuje se k němu místní lidové pořekadlo: „Jsou-li mlhy nad jezerem, sprchne ještě před večerem.“ Což si na výletě můžete ihned ověřit.

Černé jezero
Nejlépe dostupné jezero Šumavy má opravdu černou hladinu. Způsobena je odrazem okolních lesů a bezmála deset metrů vysoké vrstvy kalu, což je pyl z okolních jehličnanů, který se ukládá na dně jezera statisíce let.

Jezero Laka
Dlouho bylo veřejnosti nepřístupné, ale vyplatí se k tomuto jezeru ledovcového původu zajít podívat. Charakteristické jsou plovoucí ostrůvky, jejichž poloha se v průběhu času mění. Tyto ostrůvky jsou porostlé rašeliníkem, ostřicí i borůvčím.

Podělíte se i vy o vaše oblíbené místo, kam chodíte nebo se rádi vracíte?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie