Oblékat či neoblékat?

panička jde venčit na vodítku ve městě svou fenku yorkšíra a má na sobě obleček

Ti, co si myslí, že psi jsou stejně jako vlci zvyklí na nízké zimní teploty, jsou vedle jak ta jedle. Zatímco vlci poslední tisícovky let žijí stále stejným způsobem, psi se postupně domestikovali a zvykali si na teplo lidského obydlí.

Naivně jsem si myslela, že oblékat pitbulla je zbytečné a pod jeho důstojnost. Avšek ta moje bojovnice si o tom myslí své.
Jakmile venku spadnou teploty pod nulu, dává mi svůj odpor k chladu najevo tím, že se hned na prahu dvěří zastaví a odmítá vylézt ven. Následuje procházka plná stávkování a přehnaného klepání se - je to herečka! Nezbývalo mi tedy nic jiného, než jí pořídit softshellovou bundu.

Že já to neudělala už dávno! Procházky v zimě jsou zase dlouhé a plné radosti.

Ještě nám zbývá vyřešit problém venčení v dešti - deštník jí kupovat stále odmítám.

Takže, proč ty naše psiska oblékat?

Během posledních desítek let s námi psi již běžně žijí v přetopených bytech, proto venku mohou stejně jako my, rychle prochladnout. Zejména pak při vycházkách, kdy skokově přecházejí z tepla do zimy a ze zimy do tepla.

Zvláště náchylní jsou štěňata, starší psi a psi s krátkou srstí.

Naštěstí je v dnešní době mnoho výrobců krásných a stylových oblečků pro naše čtyřnohé miláčky. Proto můžete vybírat ze svetříků, bund, kabátků i vest.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie