Plovací vesty - módní doplněk, nebo nutnost?

pes plave pro vodní hračku

Koupací sezóna začíná a my stále častěji hledáme vodu, ve které bychom se mohli koupat jak my, tak naše dvě fenky. Mary je na sebe ve vodě velmi opatrná, většinou se drží v místech, ve kterých stačí. Za to Roxy, ta je hotová potápka. Aportovat ve vodě by vydržela celé hodiny. Pro zápal do aportování však není schopna sama odhadnout, kdy už má dost. Hrozí u ní tak, že při cestě za aportem chytí křeč, nebo se vysílí. Právě pro takto zapálené psy je plovací vesta velmi vhodným doplňkem, který jim může zachránit život.

Víte, že pes se bohužel může utopit velmi rychle? Prvním znakem, který předchází topení je, že upustí aport, následně začne otevírat tlamu, plave v kruhu a pak jde ke dnu jako kámen.

Je nutné pejskovi pořídit plovací vestu?

Plovací vesta je vhodná nejen pro psy, kteří vodu milují, jako bezpečnostní prvek pro případ vysílení se, ale také pro psy, kteří se vody bojí. Neplavec ve vestě získá potřebnou sebedůvěru a vy máte jistotu, že i když zpanikaří, nic se mu nestane. Plovací vesta je také velmi vhodná, pokud se chystáte s pejskem sjíždět řeku, či vyrazit na paddleboard. Vesta by navíc měla mít na hřbetu madlo, díky kterému psa snadno a rychle naložíte zpět na palubu v případě, že se rozhodne jít se vykoupat, nebo do vody nedej bože spadne. Plovací vesty se dnes také stále častěji používají jako rehabilitační pomůcky pro pejsky po úrazech a ortopedických operacích.

Jak naučit psa plavat?

Stejně jako pro člověka, i pro psa je plavání jedním z ideálních pohybů. Při plavání pes celkově posiluje svalstvo a zpevňuje postavení ve všech kloubech.

Psa však do vody rozhodně nenuťte, ani neházejte. Raději ho do ní naveďte za pomoci oblíbených pamlsků, či hračky. Místo, s pozvolným vstupem do vody bude ideální. Vstupujte do vody spolu se psem. Dejte mu prostor a čas s vodou se seznámit. Pejska chvalte a odměňujte. Určitě ho ve vodě nedržte déle, než sám chce. Uvidíte, že si vodu zamiluje a spolu si u vody užijete spoustu krásných chvil.

5 rad k vodě

  1. Vybírejte pozvolný přístup do vody.

  2. Špinavá voda může způsobit žaludeční či kožní problémy.

  3. Písčitá pláž je vždy vhodnější než kamenitá.

  4. Nenechávejte psa při plavání bez dozoru.

  5. Pozor na vlny, jsou pro psa velmi vysilující.

Máte od vody nějaké vtipné historky? Nebo zkušenosti, které byste chtěli předat dál? Napište mi pod článek .

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie