Proč čistit psovi zuby?

pes leží a dívá se na zubní kartáček a dentální pamlsek pro psy ve tvaru kartáčku

V dnešní době bereme své psy spíše jako své parťáky a kamarády, a proto pro ně chceme jen to nejlepší. Dentální péče je jen dalším krokem v péči o ně. Avšak je to pouze preventivní opatření.
S čištěním zubů je třeba začít již před vytvořením zubního kamene. A to odstraňováním zubního plaku, který se na zubech neustále ukládá.

Stejně jako u lidí je i u psů podstatou čištění zubů mechanický efekt kartáčku.

Existuje hned několik druhů kartáčků pro psy. Mezi nejoblíbenější patří kartáčky se dvěma hlavami, které čistí zub ze dvou stran naráz. Pro snadnější čištění zubů je také velmi oblíbený kartáček, který se navlékne na prst. K takovémuto čištění nezapomeňte použít zubní pastu pro psy.
Pozor! V žádném případě nepoužívejte lidské zubní pasty.

S čištěním zoubků pejska doporučujeme začít již od štěněčího věku, pejsek se na péči rychle naučí, zvykne si na ni a mnohdy si ji i oblíbí. Například právě kvůli chutnosti zubních past.

Ideální interval čištění je každý den, avšak dostačující bývá alespoň dvakrát týdně.

Již vzniklý zubní kámen nelze domácím čištěním dokonale odstranit. V případě, že Váš pejsek již zubní kámen má, poraďte se se svým veterinářem o lékařském zákroku, kdy budou pejskovi zuby vyčištěni ultrazvukem.
Po zákroku se můžete opět pustit do preventivního čištění.

Alternativy čištění zubů

Pejskovi můžete například každý den do krmení přisypávat přírodní preparát v podobě prášku, který redukuje zubní plak a výrazně snižuje zápach z tlamy.

Další alternativou je přilévání tekutého přípravku do misky s vodou, který zlepšuje celkovou hygienu dutiny ústní. Má také příznivý vliv na hojení dásní.

Stav zubů svého psa můžete vylepšit také pomocí dentálních pochoutek. Avšak dentální pochoutky vybírejte podle jejich tvaru a pevnosti. Pamlsky mechanicky stírají ze zubu zubní plak právě díky svému tvaru. Vyzkoušejte naše nové Akinu DENTÁLKY, které vynikají právě svým tvarem a složením.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie