Rady a triky pro domácnost bez chlupů

border kolie leží v pelíšku, u kterého jsou kartáče a piškoty

Luxování a zametání na denním pořádku? Pokud máte psa či kočku v domácnosti jistě víte, o čem je řeč. Já mám borderáčka Chipa také doma, uklízím chlupy každý den a leckdy to po pár minutách vypadá, jako kdybych neuklízela vůbec. Víte, jak na úklid vyzrát a jak se chlupů co nejsnadněji zbavit?

Základem je vyčesávat

Obzvláště v období línání, ale i během roku je potřeba se o srst mazlíčka starat a pravidelně ji vyčesávat. Pro dlouhosrsté psy se mi osvědčila kombinace hřebenu a kartáče. Pro ty krátkosrsté je potřeba vybrat správný kartáč či vyčesávací rukavici

Pravidelné (každodenní) vysávání je nutností

Jen tak se nejlépe zbavíte všech odpadaných chlupů. Já mám například v bytě všude dlažbu, kterou stačí zamést a lehce přejet vysavačem. Ovšem vysavač jsem vybírala přesto pečlivě. Potřebovala jsem totiž, aby měl opravdu výkon, protože musí zvládnout dokonale vyčistit pelíšek, a hlavně mou postel, ve které si společně s borderákem hovíme. Velmi mi ve výběru pomohl test vysavačů. Nechejte si také odborně poradit a vyberte si dle jejich recenzí ten nejlepší vysavač, z jakékoli cenové kategorie.

Pračka a sušička

Některé nové pračky mají PET program pro odstranění chlupů z oblečení. Moje pračka toto neumí, a tak jsem to ze začátku řešila houbičkou na nádobí či starou natáčkou se suchým zipem – ty krásně chlupy v pračce pochytají. Ovšem pokud máte doma takového chlupatce jako já, ani to nepostačí.

Proto jsem se rozhodla pro sušičku a ihned při prvním sušení zjistila, že už se bez ní neobejdu. Nejenže skvěle pochytá chlupy, ale sebere všechny žmolky a prádlo je neskutečně měkké a hebké.

Co by ještě mohlo pomoci?

Chlupy z oblečení snadno dostanete pomocí lepicího válečku, ovšem pokud vám došel jako zrovna teď mě, postačí omotaná izolepa kolem dlaně či navlhčený hadřík. Jsou to takové nouzovky, ale když není po ruce nic jiného…

Tip: pokud nechcete řešit například každodenní čištění a vysávání postele, svému mazlíčkovi jednoduše nedovolte do postele chodit. (Upřímně ale, mě ten úklid za to stojí, když vím, že Chip v noci přijde, položí si hlavu na mé nohy a spokojeně usne.)

Jak bojujete s chlupy vy? Podělte se se mnou.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie