Recenze Akinu VITALITY Jerky

pes sedí v trávě a má před sebou 5 druhů pamlsků Akinu VITALITY Jerky

Abychom vám jen nepředstavovali naše VITALITY Jerky s tím, že jsou skvělé, chutné a zdravé, přidali jsme i recenzi od našeho psího ambasadora a poprosili výrobce, aby nám odtajnil výrobu a proces sušení masa.

V naší nabídce najdete celkem 5 druhů Akinu VITALITY Jerky: divočák, divoká kachna, jelen, bažant a srnec. Výroba probíhá kompletně v naší zemi a maso je také z lokálních zvířat. Maso je vždy čerstvé a upravené tak, aby si zachovalo všechny svoje živiny a svou vůni, které jen tak někdo neodolá. Jak tedy probíhala ochutnávka?

Co říkala na Akinu VITALITY Jerky ambasadorka Betty?

Betty je 5 letý kříženec jezevčíka a všeobecně jí nejvíce chutnají pamlsky z kachny či divočáka. My jsme vyzpovídali její paničku Barču.

Jak Betty reagovala, když poprvé ochutnala naše Jerky?

"Betty je velmi vybíravá, ale Jerky okamžitě ochutnala a drala se po nich jako po syrovém mase."

Které VITALITY Jerky chutnaly nejvíce?

"Nejvíce určitě divočák."

Vyhovovala jí velikost pamlsků? Přece jen jsou v pytlíčku malé, ale i velké kusy masa.

"Jerky jsou skvělé v tom, že i když je to sušené maso, tak jde krásně lámat. Pokud potřebuji psa odměnit při tréninku není problém maso rychle ulomit."

Co velikost balení? 

"Balíček je menší, ale výhoda je, že ho můžu kamkoliv sbalit a pro mě, jakožto majitele menšího pejska je to určitě vyhovující."

Na jak dlouho vám vydrží pytlíček?

"To, jak dlouho nám balíček vydrží, se odvíjí od počtu tréninků a aktivit, které děláme. Je ale těžké, aby nám Jerky vydržely dlouho, protože jsou vážně skvělé."

Za co Betty dostává odměny?

"Tím, že Jerky jsou jediné pamlsky, co mi jí Betty i venku, tak je beru většinou na každou procházku. Když si pamlsky připravím dopředu, tak je beru i na tréninky agility.

Za nás jsou Jerky na vrcholu pyramidy odměňování. Využíváme je dennodenně jak při tréninku, tak jen tak na zabavení doma."

Vyzpovídali jsme také výrobce našich VITALITY Jerky:

Proč je dobré sušit pamlsky vzduchem?

Výrobce: „Šetrné sušení vzduchem zachovává chuť masa a zároveň eliminuje bakterie. Vzduchem sušené pamlsky prochází minimální úpravou a blíží se spíše raw stravě. Pomalé sušení masa nabízí všechny výhody syrového pokrmu bez potřeby maso chladit nebo mrazit. 

Na rozdíl od konvenčních pamlsků pro domácí mazlíčky, které se připravují při vysokých teplotách, proces sušení na vzduchu zahrnuje jemné sušení v malých dávkách (ruční práce). Sušené pamlsky Jerky vznikají pomalým odstraňováním vlhkosti téměř bez použití tepla. Tento proces pomáhá konzervovat maso přirozeným způsobem, který nevyžaduje žádné konzervační látky včetně soli. Pamlsky sušené na vzduchu jsou plné zdravých minerálů, vitamínů, enzymů přítomných v syrové stravě a dodávají maximální množství živin, téměř jako by se jednalo o skutečnou syrovou stravu – pouze s mnohem delší trvanlivosti a menším rizikem patogenů.

Výsledkem je, že pamlsky sušené na vzduchu psovi voní lépe, protože jsou velmi blízké přirozené vůni masa bez jakéhokoliv dalšího zpracování.“

Jak je to se sušením mrazem?

Výrobce: „Pokud nedošlo k předvaření masa před sušením mrazem, může dojít k tomu, že se bakterie znovu rozmnoží. Lyofilizované potraviny mohou být často drobivé a práškovité a po dehydrataci se změní na kaši.“

Jaké jsou benefity pamlsků sušených vzduchem?

Výrobce: „Takto zpracované pamlsky jsou bližší přírodě, protože pocházejí z volně se pohybujících zvířat z českých lesů. Žádné farmy, žádná jatka a rozhodně žádná antibiotika. ŽÁDNÉ umělé složky či přísady, sůl, pouze čisté přírodní maso. Žádné alergeny jako mléčné výrobky nebo pšenice. Naše maso pochází ze zvířat ulovených ve volné přírodě, je zpracováváno ručně a v malovýrobě.“

Jak to vypadá přímo ve výrobně?

Jaký je postup sušení?

Výrobce: „Maso se ručně vkládá na podnosy. Jak můžete vidět na fotografiích, zásobníky jsou ze "síťoviny", takže vzduch může lépe cirkulovat. Zásobníky vložíme do vozíků a vložíme do naší sušičky.
Máme různé programy pro různé maso, ale první čtyři hodiny jsou stejné. Nejprve sušíme při 45 °C po dobu 2 hodin při plné vlhkosti, potom sušíme při 55 °C po dobu 2 hodin při 50% vlhkosti. Nakonec sušíme od 1 hodiny do 4 hodin v závislosti na mase nebo rybách při 70 °C. Takže například zvěřina (Jelen) trhaná se suší 2 hodiny při 45 °C, 2 hodiny při 55 °C a 1 1/2 hodiny při 70 °C. Maso se pak pomalu ochlazuje v chladicím stroji. Vychladlé maso se okamžitě vloží do vakuových sáčků a zapečetí."

Dopřejte svému mazlíčkovi chuť divoké přírody a dejte nám vědět, které u vás měly největší úspěch <3.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie