Tipy, jak zabavit psa doma i venku

2 psi leží na zemi a mají balonek Akinu

Také máte pejska, který nevydrží celý den ležet na gauči? V aktuální situaci, kdy je nařízené omezení pohybu osob, může být utahání pejska obtížné. Ne nadarmo se říká unavený pes = spokojený pes. Pejsky samozřejmě chodit venčit musíme, avšak v městské zástavbě není vhodné zdržovat se venku moc dlouho.

Po krátkém venčení můžete pejska zabavit i doma, či na zahradě

Pokud máte zahradu a pejska, který rád běhá a skáče, můžete ho naučit (nebo pilovat) například agility slalom, jehož učení pejska zabaví jak po fyzické, tak po psychické stránce. Při jeho probíhání totiž musí pes opravdu přemýšlet. Pokud doma slalom nemáte, bohatě vám postačí 12 plastových ohradníkových tyček.
Využijte čas, který nyní máte k naučení nového triku. Umí váš pes zamávat na povel, oběhnout daný předmět, nebo vám vyskočit na záda? Teď je ten pravý čas ho to naučit. Mrkněte na naše video návody na nejrůznější triky na Akinu YouTube!

Jak zabavit psa venku?

  • Trénujte se psem agility - nacvičte třeba slalom, běh přes překážky nebo probíhání tunelem.
  • Oprašte staré dobré hry jako je aportování, frisbee nebo přetahovaná s uzlem.
  • Naučte psa nové triky - přeskakování páníčka, vyskočení na záda, válení sudů, proplétání mezi nohami apod.
  • Zahrajte si na lov pokladů - na zahradě můžete mělce zakopat oblíbenou hračku nebo pochoutku.

Pomůžou hračky i hlavolamy

Co se týče domácího zabavení hlavičky, skvěle vám poslouží psí hlavolam. Hlavolamy nejen pro psy samozřejmě zakoupíte na našem e-shopu, na Akinu YouTube si dokonce můžete pustit video, jak pejska s hlavolamem seznámit a ukázat mu, co je cílem. Skvělý psí hlavolam ale také můžete pejskovi snadno a rychle vyrobit doma - a že těch možností je!
Zkuste například schovat pamlsky do srolovaného ručníku. Skvěle vám poslouží také volná ramínka, která vám visí ve skříni, či kuličky zmuchlaného papíru. Vložte je do krabice a schovejte mezi ně pár voňavých pamlsků.
Zkrátka fantazii se opravdu meze nekladou! Vždy však berte v potaz, že je třeba začít zlehka, aby pejsek nebyl frustrován svým případným neúspěchem.

Jak zabavit psa doma?

  • Zahrajte si se psem na schovávanou - schovejte se v bytě nebo v domě a přivoláním pomozte psovi, aby vás našel. Schovat můžete také oblíbenou hračku nebo pamlsek a pak psa vyzvat, aby hledal.
  • Naučte pejska nové povely, hodit se může třeba podávání různých předmětů. Pokud je váš pejsek učenlivý, můžete ho naučit i rozlišovat základní předměty a hračky (nebojte se toho, psi jsou opravdu chytří a dokáží si zapamatovat řadu slov a povelů).

Tipy našich zákazníků na zabavení psů

Když nemůžeme jít ven, trénujeme s Miunkou na balančních podložkách. Běháme agility, tak je pro ní hodně důležité, aby byla hezky nasvalená. Plus teď se aspoň udrží v kondici, když nemůžeme na tréninky. – Terka

My ráno jdeme venčit na krátkou procházku a na ní trénujeme triky, které se hodí do běžného života. Například, aby byli kluci schopni zůstat v odložení, když trénuji s tím druhým. Jít na chodník na povel, zalehnout při chůzi-když se mi něco nepozdává, nebo vyskočit na schod, pařez, či vyvýšené místo. Psíci se aspoň trochu unaví. Večer posilujeme na balančkách. – Sofi

Já hraju s holkama domácí schovku. Dám Sindy/Lole odložení, a po bytě jí schovám hračku, nebo se schovám já. Vždy je odměním a postupně to ztěžuji. – Niki

My se v takovýchto dnech zabavujeme hlavolamy a učením nových triků. – Julie

Čas, který trávíme doma si zkracujeme pilováním již naučených triků, aby byly tip ťop. – Káťa

Doma trénujeme aspoň 2x denně. 10-20 minut, pak dostává syrovou kost na okus to ho zabaví na 2-3 hodiny. Pak klasika hračky, přetahuji se s ním, dovádím. Jinak ještě občas přidám hlavolamy a čuchací dečku. A pak už se jen válíme buď na balkoně a nebo v posteli. - Markét

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie