Víte, že se pes velice snadno přehřeje?

psí kavalír leží na chladící podložce Akinu

Pejsci jsou velice chytří a pokud to jen trochu jde, zvládnou se ochladit sami. Třeba tak, že si lehnou do stínu nebo si dokonce vyhrabou noru, do které si pak lehnou. Je to pro ně přirozený způsob, jak se vypořádat s teplem. Jsou ale situace, kdy takovou možnost nemají a hrozí jim přehřátí z nadměrného výkonu či tepla.

Poznáte, když je pes přehřátý?

Přehřátí se u pejska projevuje tak, že je apatický, zrychleně dýchá, má namodralý jazyk či mu teplota v konečníku vystoupá přes 40 °C.

První pomoc při přehřátí – svému psovi sprchou či mokrým ručníkem ochlaďte tlapky, vnitřní stranu stehen, bříško a nakonec hlavu. Poté mu dejte napít a umístěte ho na chladné místo či na chladicí podložku. Pokud by měl pejsek křeče nebo jiné komplikace neváhejte ihned kontaktovat veterinárního lékaře.

POZOR! Nikdy nenechávejte psa v zaparkovaném autě samotného!

Pejskům může ublížit vysoká teplota už během několika minut, protože jsou velice citlivý na změny teplot. A právě uvnitř auta je během krátké chvíle mnohonásobně vyšší teplota než venku. Pro představu: pokud je venku 30 °C, tak v autě zaparkovaném na přímém slunci může teplota za necelou půlhodinu dosáhnout 50 °C a více. Černá palubka a volant se dokonce rozžhaví až na 70 °C. Pokud necháte auto zaparkované ve stínu bude teplota stoupat jen o něco pomaleji, i tak ale vystoupá velmi vysoko.

Máte nějakou zkušenost s přehřátím u psa? Dejte nám vědět.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie