Zveme vás na výlety se psem po Jižních Čechách

pitbull, border kolie a kavalír sedí společně na kmenech stromů

Pojďte společně s námi prozkoumat některá známá a některá neobvyklá zákoutí tohoto kraje. Vybrali jsme pro vás místa, kde můžete se svým psem strávit příjemné a neopakovatelné chvíle na čerstvém vzduchu.

Jižní Čechy jsou překrásnou částí naší republiky a nabízejí spousty míst k výletování a objevování nevšedních zážitků. Najdete zde přírodní parky, rybníky, rozhledny či hrady a zámky, kde se točily známé pohádky. Oblíbené je splouvání řek a pokud milujete vlaky, můžete se jen tak projet po Jindřichohradecké úzkokolejce.

Medvědí stezka

Jedná se o nejstarší naučnou stezku Šumavy a je určená jak pro chodce, tak pro cyklisty. Dlouhá je 14km. Na tomto místě byla 14. listopadu 1856 zastřelena poslední šumavská medvědice, která je dnes vycpaná v zámku Ohrada. Na stezce naleznete její pomníček Bärenstein, ale i skalní masivy jako je Dračí tlama (v zimě se na ní tvoří rampouchy, které vypadají jako dračí zuby), Skalní hrad, Soutěsku lapků či Mechovou pyramidu.

Schwarzenberská hrobka a zámek Orlík

Knížecí hrobka není bohužel veřejnosti přístupná, a tak si ji lze prohlédnout pouze z venku. I tak se ale stojí za to u ní pozastavit. Před ní se nachází krásná velká louka, kde se můžete vyřádit s pejsky a udělat si třeba piknik. Poté se můžete vydat různě dlouhými trasami na zámek Orlík, který také stojí za povšimnutí. V zámeckém parku je potřeba mít pejska na vodítku.

Cesta kolem rybníka Svět

Cesta kolem světa za 3 hodiny? Ano v Jižních Čechách to je možné. Naučná stezka kolem rybníka Svět má celkem 12 km. Jedná se o uzavřený okruh, na kterém naleznete 16 informačních tabulí. Poklidnou procházkou se projdete po polních a lesních cestách, lučních pěšinách i po hrázích rybníka. A cestou si můžete nasbírat třeba borůvky. Víte, že původně se rybník jmenoval Nevděk? Po povodni v roce 1611 byl rozdělen na dva rybníky Svět a Opatovický.

výlety se psem po Jižních Čechách

Židova strouha

Nenáročná procházka nabízí krásná údolí, vodu, skály, jeskyně a neskutečný klid. Některé části je nutno přebrodit, ale pokud bude nedostatek vody, zvládnete přejít suchou nohou díky vystouplým kamenům. Židova strouha je jedno z nejromantičtějších míst v Čechách. Jméno místo dostalo po židech, kteří se zde schovávali, když byli za vlády krále Vratislava II. vyhnáni.


Solenická podkova

Mezi přehradami Kamýk a Orlík vytváří řeka Vltava meandr Vltavské kaskády, kterému se přezdívá Solenická podkova. Nejhezčí pohled na meandr je ze skaliska Na vraném. Nejlepší přístup je z obce Zduchovice. Je ale potřeba si cestu předem pečlivě naplánovat. Výlet zvládnete jak s pejskem, tak s kočárkem a s malými dětmi. Krásným výhledem se také můžete kochat z rozhledny Milada, která byla poprvé otevřena v roce 2017.


Co ještě stojí za to vidět?

Ďáblova prdel, kousek od ní je rozhledna u Jakuba, v zimních měsících je otevřena dle přízně počasí. Státní zámek Hluboká, Dívčí kámen, Hrad Hus, Naučná stezka Veselské pískovny, Státní zámek Červená Lhota, Karlův Hrádek, Státní hrad a zámek Český Krumlov a Stezka korunami stromů.

Určitě se i mrkněte na naší stránku speciálně pro Výlety s Akinu.

Už máte sbaleno na cesty?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie