Zvířecí hrdinové, kteří zachránili život člověka

dívka drží láskyplně hlavu psa a tiskne ji ke své

Často slýcháme příběhy, ve kterých zvíře zachránilo život člověku. Po celém světě žije nespočet hrdinů z říše zvířat - a my jsme pro vás vybrali ty největší hrdiny a nejzajímavější příběhy. Varování - slzám dojetí se nejspíš nevyhnete.

Rok 2017 a pes se jménem Chuck Norris 

Příběh pejska Chucka a jeho majitelky Marie se začal psát v roce 2017 a je opravdu dojemný. Ptáte se proč?

Jednoho dne se Marie vydala na cesty se svým asistenčním psem Chuckem a ve velké budově v zapomenutém koutě chodby se skácela k zemi. Nedýchala a srdce jí pomalu přestávalo bít. Vedle sebe měla svého psa se žlutou vestičkou, která mimo jiné označuje také asistenční psy. Ten měl po celou dobu bezvědomí ležet u své paničky tak, jak to měl nacvičené. Ovšem něco ho nutilo udělat to dnes jinak… Po krátkém váhání se zvedl a strčil do paničky čenichem, a když se nic nestalo, rozeběhl se do dlouhé chodby hledat pomoc. Dveře zavřené, nikde nikdo. Najednou se na druhém konci otevřou dveře a Chuck bez zaváhání letí k nim. Vběhne do kanceláře a zběsile běhá od jednoho stolu ke druhému, pak ke dveřím a zase zpět. Přítomným to nedalo a vydali se za psem, který je dovedl až ke své paničce, která mezitím bojovala o život. Ženy na místě zavolají na pomoc lékařku a mezitím provádí masáž srdce. Po chvíli nahmatají pulz a Marie začíná dýchat. Pes Chuck celou dobu sedí zase po jejím boku. Jisté je, že pokud by pes Chuck nepřivedl včas pomoc, nedopadlo by to vůbec dobře.

Stav Marie se ale bohužel nelepší, a tak pejsek (možná ze strachování o ni) sám trpí zdravotními problémy. Odmítá se ale od své paničky hnout, denně i v noci ji hlídá a ona ví, že jí bude pomáhat tak dlouho, jak mu to jeho psí život dovolí.

Rok 2021 a kůň se jménem G-Bugatti Dwerese Hagen

Nejen pejsci se svým instinktem a vynikajícím čichem mohou zachránit život. 

Minulý rok v září vznikl požár v areálu Sportovní stáje Málek v Jičínském kraji. Ve venkovní stáji byli 2 koně. Valach Cornils, který se bohužel nedostal ven a (ve sportovním prostředí známý) belgický teplokrevník Bugatti. Tomu se podařilo přes otevřenou horní půlku stáje dostat ven. Běžel kolem sousedů, kteří uslyšeli dusot kopyt, načež se kvůli dusotu spustil také domovní alarm. Díky těmto okolnostem si všimli, že hoří. Začali hasit a na místo přijelo také 5 záchranných jednotek hasičů. Škoda se vyšplhala na 1,5 milionu korun. Bugattiho ale nemohli během požáru dlouho nalézt. Nakonec ho nalezli na louce ve velmi těžkém stavu. Byl extrémně popálený, bez hřívy a bez ocasu. Ihned přivolali veterináře a ačkoli všichni doufali v zázrak, Bugatti byl ve vážném stavu a svůj boj o život prohrál. Nebýt ale jeho, požár by se rychlostí blesku rozšířil po ostatních budovách (kde je především uskladněno seno a sláma) a uhořelo by mnohem více zvířat.

Kůň je tedy v tomto příběhu hrdinou, ale není jediný. Často se takoví zvířecí hrdinové objevují v různých příbězích a pohádkách - schválně, na které si vzpomenete?

Kocour Arthur, který neváhal nasadit život

Zvířecí hrdiny najdeme i v jiných zemích. Například australský kocour Arthur, který byl ve správný čas na správném místě. Na dvorku u rodinného domku si totiž spokojeně hrály dvě děti a kocourek na své dvounohé přátele dohlížel. Najednou si ale všiml, že se k nim přiblížila Pakobra východní, což je jeden z nejnebezpečnějších australských hadů. Arthur se vrhl proti hadovi, a tak děti zachránil. Had ho ale stihl uštknout, čehož si ale bohužel nikdo nevšiml. Když ho potom druhý den odvezla panička na veterinu, už bylo pozdě. Jeho rodina byla zdevastovaná, ale vděčná za zachráněné životy dětí.

Tak se přiznejte - že se teď s dojetím díváte na svého čtyřnohého mazlíčka a říkáte si, jak bezmezně nás naše zvířata milují? Tak se s ním hezky pomazlete, řekněte mu, jak ho máte rádi a dejte mu něco zdravého na zub - například sušená masíčka pro psy nebo sušené rybičky pro kočky jsou zaručenou trefou do černého, po které se bude ještě dlouho olizovat.

Máte i vy příběh se zvířecím hrdinou, který někomu zachránil život nebo jinak pomohl? Podělte se s námi o něj.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie