Aktuality

Akinu charitativní projekt vánoční přetahovadlo

Charitativní projekt Akinu: Kde a jak pomáháme?

Chtěli jsme pro všechny čtyřnohé kamarády vytvořit něco, co bude mít vícestranné využití a zároveň jsme chtěli pomoci některé organizaci, která zajišťuje péči o zvířata. Vznikla z toho myšlenka znovu spojit naše vlastronučně vyrobené hračky s charitativní akcí a darovat celý výtěžek z prodeje této limitované edice organizaci, která to potřebuje. A tak se zrodily nejprve čmuchací vánoční punčochy, čmuchací vánoční koule a koberečky a letos přetahovadla. Každý kousek je originál. Každý kus je ve vánočních barvách, ručně a s láskou vyrobený námi Akiňáky a jsou pro všechny pejsky. 

cesta na měsíc s NASA

Akinu poletí s NASA na Měsíc!

Konečně se dočkáme a poletíme do vesmíru. – Takto se radujeme my všichni zaměstnanci v Akinu, protože dlouho plánovaný projekt s pracovním názvem “Lajka nebyla poslední” dostal v NASA zelenou a do konce tohoto roku začne výcvik, který bude trvat další tři roky.

psi v útulku dostávají pamlsek

Akinu pomáhá útulkům

Už pár let podporujeme mělnický útulek DogPlanet. Protože ale potřebují podat pomocnou tlapku i ostatní, tak abychom nezůstali jen u jednoho, rozšířili jsme naši podporu o útulek Dogsy a Teplické kočky. A začali jsme také s podporou charitativního projektu Běhejme a pomáhejme útulkům.

retrievr leží při výcviku helppes

Akinu podporuje Helppes

Lidé mohou mít nejrůznější druhy handicapů. Organizace Helppes těmto osobám pomáhá k soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.

psí kavalír leží na vánoční čmuchací punčoše a má u sebe tréninková masíčka Akinu

Čmuchací punčocha, která pomáhá

S láskou nastříhaná a ručně ušitá, limitovaná edice, pracovní sobota, celý výtěžek pro vybranou organizaci, … o čem že je řeč? 

pět štěňat bígla kouká každý jiným směrem

Chovatelský program Akinu

Máte chovatelskou stanici? Pokud ano, tak právě pro vás jsme vymysleli chovatelský program, ve kterém můžete získat exkluzivní chovatelské ceny a zdarma startovací balíčky pro štěňata či koťata z celého vrhu. Tyto chovatelské balíčky obsahují chovatelskou výbavičku do začátku života v nových rodinách vašich mrňousků a superprémiové krmivo Akinu VITALITY.

kavalír sedí mezi dveřmi na krabici Akinu Multík

Nouzový stav s Akinu

Zůstaňte se svými parťáky v bezpečí domova, my vám krmivo, pamlsky i hračky doručíme až ke dveřím.Kvůli nouzovému stavu jsme byli nuceni na nezbytně nutnou dobu přerušit osobní odběr na firmě v Dolních Beřkovicích. Všechny naše ostatní služby však běží beze změny. Užijte si čas strávený se svým parťákem, o všechny chovatelské potřeby se postaráme my.

Akinu podpořilo projekt s názvem kde srdce pomáhá

Podpořili jsme projekt KDE SRDCE POMÁHÁ

Představujeme vám charitativní projekt společnosti Rossmann, do kterého se můžete zapojit i vy a podpořit třeba všechny 3 vybrané příběhy, které potom dostanou peněžitý dar.

smutný jezevčík leží na gauči

Koronavir a časté otázky pejskařů

Česko je v karanténě, což znamená, že by lidé měli vycházet z domu pouze za účelem dojít do práce, či do obchodu pro základní potřeby. Například nakoupit potraviny, nebo obstarat léky.

Darovali jsme krmivo za více jak 85 tisíc

V České republice je spousta útulků a stále vznikají nové. Češi útulky vnímají, pomáhají jim a často si z útulků pejsky adoptují. I spousta firem, nejen těch z pet foodu, je zvyklá útulkům materiálně, či finančně pomáhat. Proto si útulky mohou vybírat, čím své svěřence nakrmí. Spousta útulků má jasně dané značky krmení, kterými krmí a na které jsou pejsci zvyklí.

pes v krabici plné Akinu pamlsků

Třídíme s EKO-KOMem

Chovejme se k přírodě tak, jak bychom chtěli, aby se ona chovala k nám. V Akinu se snažíme všemi možnými prostředky životní prostředí chránit tak, aby se nám na zemi hezky žilo. I proto jsme již 20 let v systému EKO-KOM a společně tak pomáháme zlepšit životní prostředí. Chceme ale dělat i něco navíc:Před časem jsme pořídili stroj pro výrobu papírové fixace, který obalové kartony (které bychom jinak již nevyužili) proseká a vytvoří z nich tak vhodný výplňový materiál. Tím poté vyplňujeme krabice s objednávkami tak, aby se produkty při přepravě neponičily.Také krabice, ve kterých produkty chodí k nám hned nevyhazujeme, ale používáme znovu pro přepravu objednávek našim zákazníkům.

pes z útulku DogPlanet, kterému pomáhá Akinu

Pomáháme Útulku Mělník 2.díl

V předchozím článku o mělnickém útulku jsme vás vzali tak trochu do útulkového zákulisí. Nyní vám prozradíme odpovědi na časté otázky: "Jak může každý z nás pomoci?"

záběr ze stánku Akinu, které pomáhá útulku DogPlanet

Pomáháme Útulku Mělník

Pomoc právě zvířatům v Útulku DogPlanet Mělník jsme si vybrali nejen proto, že je máme „přes kopec“, ale také kvůli celkové myšlence a cílům provozovatelů útulku. Zaměstnanci útulku se starají, aby pobyt v útulku neznamenal pro zvířata pouze stres v uzavřeném kotci či místnosti, ale snaží se s nimi intenzivně pracovat a socializovat je.  Což je pro další život zvířete nezbytné, do útulku se dostávají převážně zvířata velmi plachá, psychicky nevyrovnaná, někdy agresivní. Přičemž většina z nich tyto vlastnosti získala díky špatnému zacházení svých bývalých majitelů. Pokud je mají v útulku těchto vlastností zbavit, je třeba se zvířaty hodně pracovat, protože pouze zvíře, které je dobře připravené na běžný život v rodinně, má lepší šanci na umístění do pěstounské péče a také na to, že ho pěstoun nevrátí zpět do útulku, což se jinak velmi často stává.

pes leží na polštáři v kartonovém multíku

Akinu MULTÍK

Máte rádi tajemství? V naší firmě tajemství prostě milujeme. Navíc máme tu výhodu, že ho umíme i udržet. A tak jednou naše kolegyně dostala nápad: "Co takhle vymyslet něco praktického, ekologického, něco, co udělá ohromnou radost a zároveň do poslední chvíle nebude zákazník vědět, co se skrývá uvnitř?" Zdá se vám, že je to nemožné? Není.

detail na hlavu pražského krysaříka

Úsměv, jízda začíná

Jak probíhá casting a jaký byl natáčecí den? To vše a mnohem víc se dočtete v našem dnešním článku.

podleská voříškiáda a pes v tunelu při agility

Podleská voříškiáda

Znáte ten pocit, když vám v sobotu zazvoní budík v šest ráno?Ve finále z postele vylétnete v půl sedmé, čapnete termosku s kafem, popadnete psy a nasedáte do auta, které jste si (díky bohu) prozíravě připravili den předem. Ono se řekne „jeď se stánkem na akci“ ale co to doopravdy obnáší? Někdo musí skladníkům říct co chce na akci vézt, ti mu to připraví na paletu, ten někdo to pak musí naložit do auta, dovézt na místo určení, kde postaví stánek, navěsí zboží na stojany, dodá cenovky, otře pot z čela a s úsměvem na tváři očekává první zvědavé účastníky akce, kteří přijdou omrknout novinky v sortimentu.

žena v sedě na bobku dává pejskovi do tlamy pamlsek Akinu

Charitativní pochod Tlapkou vpřed

Na druhém ročníku charitativního pochodu s názvem Tlapkou vpřed jsme opět prostě nemohli chybět. Osobně mělnickému útulku, který tuto akci pořádá, pomáhám už několik let.  Někdy s grafikou, jindy s pořádáním akcí.  Proto pro mne bylo naprosto samozřejmé, v sobotu ráno 13.května obléknout zelené triko Mělnického spolku ochránců zvířat, natáhnout účastníkům trasu pochodu, pomoci s organizací a s přípravou stanů, a v deset hodin ho vyměnit za triko černé s logem Akinu na zádech.

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie