O nás

holčička na vozíčku s asistenčním psem helppes

Příběh Nelinky, klientky organizace Helppes

Příběh Nelinky Nelinka je z malé vesničky nedaleko Písku a chodí do druhé třídy speciální školy. Narodila se jednoho dne v říjnu a maminka s tatínkem byli nesmírně šťastní. Jenže její příchod na svět nebyl úplně jednoduchý. Těsně před narozením jí lékaři našli něco v hlavičce a hned po náročném porodu musela Nelinka podstoupit operaci. Prognózy pro Nelinku nebyly příliš dobré, ale ona se nevzdala. 

tým akinu lenoší apríl

Tři tlapky zlatého Akiňáka

V Akinu chce pracovat každý, ale přijati jsou jen vyvolení. Na pracovní pozice se stojí fronty, a dokonce existuje tajná čekatelská listina. Proč? Protože naše firma je unikátní, neotřelá a závidění hodná svými hodnotami a přístupem ke každé lidské a zvířecí bytosti. Seznamte se s tlapkami Akinu!

psi v útulku dostávají pamlsek

Akinu pomáhá útulkům

Už pár let podporujeme mělnický útulek DogPlanet. Protože ale potřebují podat pomocnou tlapku i ostatní, tak abychom nezůstali jen u jednoho, rozšířili jsme naši podporu o útulek Dogsy a Teplické kočky. A začali jsme také s podporou charitativního projektu Běhejme a pomáhejme útulkům.

retrievr leží při výcviku helppes

Akinu podporuje Helppes

Lidé mohou mít nejrůznější druhy handicapů. Organizace Helppes těmto osobám pomáhá k soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.

Ocenění projektu dobrá psí duše

Akinu podporuje dobré psí duše

Práce lidí kolem týraných a jakkoli zanedbaných psů, koček a jiných zvířat je velmi náročná a tito lidé ji vykonávají zcela nezištně a často bez nároku na odměnu. Proto jsme se rozhodli podpořit projekt DOBRÁ PSÍ DUŠE.

smutný, opuštěný pes leží s hlavou položenou na zemi

Akinu pomáhá (s láskou všem potřebným)

Ani v letošním, obzvláště náročném roce jsme nezaháleli a snažili se podat pomocnou tlapku těm, kteří to opravdu potřebují. Představíme vám pár organizací, které uvítají každou pomoc a rádi se s vámi podělíme o jejich příběhy.

Akinu PF s vánočními dárky a světýlky na chlupatém koberci

Hledejte Akinu PF ve svých objednávkách a vyhrajte!

Od prvního listopadu jsou Akinu objednávky zahaleny do vánoční nálady. Stále pro vás všechny balíčky balíme s radostí a s láskou. Nyní však doufáme, že vám převzetí zásilky ještě více zpříjemníme veselou Akinu vánoční lepenkou. Do každé objednávky navíc vkládáme originální Akinu PF, které vám může přinést poukaz na nákup v hodnotě 1.000,- Kč.

border kolie drží v tlamě Akinu kuřecí masíčka

Proč jsou Akinu MASÍČKA dovážena z Číny?

Tak na to je prostá odpověď, žádná továrna v Evropě není schopná dodat tak velký objem kvalitní suroviny jako „naše“ výrobní závody v Číně.

border kolie má na hlavě narozeninovou čepičku a na zdi za ní je z balonků číslo 27

V AKINU slavíme již 27. narozeniny

Je to neuvěřitelné, ale potřeby pro mazlíčky nabízíme chovatelům už více než čtvrt století.

Akinu podpořilo projekt s názvem kde srdce pomáhá

Podpořili jsme projekt KDE SRDCE POMÁHÁ

Představujeme vám charitativní projekt společnosti Rossmann, do kterého se můžete zapojit i vy a podpořit třeba všechny 3 vybrané příběhy, které potom dostanou peněžitý dar.

na čerpací stanici Benzina je border kolie a má v tlamě kuřecí masíčka Akinu

Pamlsky AKINU na čerpacích stanicích BENZINA

Minulý rok na jaře, jsme vám představili náš nový projekt s čerpacími stanicemi Benzina. Jednalo se o 5 vybraných čerpacích stanic, na kterých jste si mohli zakoupit naše pamlsky. Vzhledem k úspěchu tohoto projektu a velkému zájmu vám s radostí oznamujeme, že jsme zvětšili okruh čerpacích stanic tak, aby byly dostupné pro každého a nebyly pro vás tak daleko.

pes z útulku DogPlanet, kterému pomáhá Akinu

Pomáháme Útulku Mělník 2.díl

V předchozím článku o mělnickém útulku jsme vás vzali tak trochu do útulkového zákulisí. Nyní vám prozradíme odpovědi na časté otázky: "Jak může každý z nás pomoci?"

záběr ze stánku Akinu, které pomáhá útulku DogPlanet

Pomáháme Útulku Mělník

Pomoc právě zvířatům v Útulku DogPlanet Mělník jsme si vybrali nejen proto, že je máme „přes kopec“, ale také kvůli celkové myšlence a cílům provozovatelů útulku. Zaměstnanci útulku se starají, aby pobyt v útulku neznamenal pro zvířata pouze stres v uzavřeném kotci či místnosti, ale snaží se s nimi intenzivně pracovat a socializovat je.  Což je pro další život zvířete nezbytné, do útulku se dostávají převážně zvířata velmi plachá, psychicky nevyrovnaná, někdy agresivní. Přičemž většina z nich tyto vlastnosti získala díky špatnému zacházení svých bývalých majitelů. Pokud je mají v útulku těchto vlastností zbavit, je třeba se zvířaty hodně pracovat, protože pouze zvíře, které je dobře připravené na běžný život v rodinně, má lepší šanci na umístění do pěstounské péče a také na to, že ho pěstoun nevrátí zpět do útulku, což se jinak velmi často stává.

Akinu masíčka pro kočky vyhrála cenu volby spotřebitele jako nejlepší novinku r. 2019

Vyhráli jsme!

Akinu Kuřecí řezanky pro kočky vyhrály cenu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2019!

detail na hlavu pražského krysaříka

Úsměv, jízda začíná

Jak probíhá casting a jaký byl natáčecí den? To vše a mnohem víc se dočtete v našem dnešním článku.

dívka sedí a drží svého psa kolem boku

Jak vznikla Akinu TV reklama

Víte, po čem pejsci touží? Po tom být s Vámi. Proto pro Vás už od roku 1993 s láskou vybíráme to nejlepší krmivo, pamlsky, hračky i pelíšky. Vy tak zakoupíte vše na jednom místě a máte čas vychutnávat si se svým parťákem všechny ty spokojené a šťastné chvíle. Tuto myšlenku jsme chtěli vložit i do dlouho připravované televizní reklamy, kterou jste mohli od 26.8.2019 pár týdnů vídat na svých oblíbených kanálech.

pes s šátkem okolo krku se snaží dostat do krabice olepené páskou Akinu

Být eko není tak snadné

Asi jako každý e-shop, i my se potýkáme s každodenní otázkou „Je objednávka dostatečně zabalená? Dorazí balíček v pořádku a zboží neponičené?“ V tom lepším případě jde balík od nás přes tři dopravcova depa, než se dostane do auta, které ho doveze k zákazníkovi. V opačném případě, pokud je zákazník nezastižen, může se se zásilkou manipulovat mezi depy a auty až 32x.

pes leží a má před sebou pamlsky a hračky

Akinu modelka Mia

„Když se to naučí bígl, naučí se to každý.“ Toto si určitě pomyslel každý, kdo viděl naší krásnou ambasadorku v našich produktových videích. Jak to s Miou ale ve skutečnosti je, zda je to líný a všežravý bígl, jak se o bíglech tvrdí, se dočtete v našem dnešním článku.

psí modelové sedí u sebe a drží Akinu chipsy

Naši modelové Jade, Justy a Jerry

Mezi největší hobby šikovné Anety patří i práce se psy. Její život je hned o třech psech, kteří jí dělají každý den lepším.3x J - voříšek Jade (3,5 roku), border kolie Justy (téměř 3 roky) a jack russell teriér Jerry (2 roky).Vyzpovídali jsme Anetu, jací tito tři miláčkové doopravdy jsou. Pojďte se na ně podívat s námi.

borderka Lili leží v trávě s Akinu pamlsky

Naše modelka Lily

Hvězda nejen našeho Instagramu a Facebooku, ale i bannerů, letáčků aj. je pětiletá borderka Lily, která si nás svým věrným pohledem a šikovností okamžitě získala. Před objektivem je bezpochyby profesionální modelkou, jaká ale je ve skutečnosti? A jak k ní její panička Barča přišla? O tom se dočtete v dnešním článku.

voříškiáda fauničky a sraz psích vozíčkářů

Voříškiáda Fauničky a sraz psích vozíčkářů

Nedělní počasí přímo vybízelo k tomu, vzít svého parťáka a strávit s ním den venku. My jsme celou neděli strávili v moc milém kolektivu účastníků již 4.ročníku Voříškiády, jejíž součástí byl také sraz psích vozíčkářů.

strana: 1 , 2

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie