Výchova a péče

Vánoce s chlupáčem: Tipy, jak je zvládnout bez úhony

Vánoce s chlupáčem: Tipy, jak je zvládnout bez úhony

Ať už vás čekají první nebo desáté Vánoce s chlupatým parťákem, máme pro vás tipy, jak si je společně užít naplno a bez starostí. Zjistěte, co zajistit a na co si dát pozor, abyste si společně strávený čas mohli vychutnat opravdu naplno.

buldoček stojí v trávě

Buldoček: Bude to ten pravý společník právě pro vás?

Chcete svou smečku rozšířit o nového čtyřnohého parťáka a přemýšlíte o francouzském buldočkovi? Pojďte zjistit, čím se toto populární společenské plemeno vyznačuje, co vás s ním čeká a zda se hodí právě k vám.

Agresivní pes: Co s tím?

Agresivní pes: Co s tím?

Měli jste doma pohodového psa, ale najednou ho nemůžete bez obav pustit k jiným psům? Nebo byl vždy tak trochu bručoun a jeho agresivita jen narůstá? Pojďte s námi odhalit příčiny agresivity u psů a jak je můžete řešit.

jack russel teriér na zelené trávě

Jack Russell teriér

Malý neposeda plný temperamentu. Tak by se dal popsat věrný společník v podobě Jack Russell teriéra. Jaké jsou jeho další charakteristické rysy a pro koho se hodí?

australák žere z misky syrové maso s doplňky akinu vitality

Proč psi hltají? A co s tím?

Váš miláček se vrhne na misku a během několika vteřin do sebe natlačí její obsah? Tak máte doma nejspíš psího hltače. Hltání je možná vtipné a někomu může připadat roztomilé, ale pro pejska představuje řadu rizik. Zjistěte, jaké jsou nejčastější příčiny a rizika psího hltání a co s tím.

kočka se psem společně spí s hlavou u sebe

Jak na úspěšné soužití kočky a psa?

Plánujete rozšířit svou smečku o nového člena jiného druhu? Sdílení domácnosti se psem i kočkou může být nejen radostí, ale i výzvou. Zjistěte, jak se na soužití psa a kočky připravit, jak je společně seznámit a jaká úskalí na vás mohou čekat.

border kolie s vyplazeným jazykem leží v trávě

Proč je border kolie tak oblíbené plemeno? A hodí se i k vám?

Border kolie, borderka, border collie – velmi žádané plemeno, kterému se podíváme na chlup. Řekneme vám zajímavosti o border koliích, dozvíte se něco z jejich historie i jakou mají povahu.

veselé štěně leží na koberci a má otevřenou tlamu

5 tipů, jak udržet svého chlupáče zdravého a šťastného

Každý páníček chce pro svého psího parťáka to nejlepší. Chce, aby byl spokojený, zdravý a šťastný. No jo, ale co to vlastně obnáší? Máme pro vás hned pět praktických rad, díky kterým budete přesně vědět, jak na to.

bígl má položenou hlavu na hračkách

Jak správně používat hračky pro psy?

Koupíte svému miláčkovi novou hračku a za půl hodiny už ji rozcupovanou házíte do koše. Víte, že cupování plyšáků váš parťák miluje, ale kdo má pořád kupovat další? Nebo má naopak váš pejsek plný košík hraček, ale málokdy o některou projeví zájem? Zjistěte, jak si s nimi “správně” hrát!

psí tlapka v lidské dlani

Když psa svědí tlapky…

Váš parťák není úplně ve své kůži? Líže si tlapky nebo je nezvykle otírá o podlahu? Možná ho trápí svědění. Pojďte zjistit, jaké jsou příčiny svědění tlapek u psů a jak můžete svému parťákovi od svědění tlapek ulevit.

štěňátko leží na pleteném koberečku

Separační úzkost

Pes je společenský tvor, zvyklý žít ve smečce. Samota může tedy u některých jedinců vyvolávat strach a nervozitu. Obzvlášť, když nejsou zvyklí a trénovaní být sami. Takový psi se potom různým způsobem projevují… Nejčastěji se separační úzkost objevuje u mladých psů, ale projevit se může v každém věku.

jorkšírský teriér s Akinu blikacím míčkem

Pořídili jste si štěně! Co všechno je potřeba pořídit a zajistit?

Vaše smečka se rozrostla o malého chlupáče? Kromě veselého ťapkání, olizování a řádění vás čeká také nějaké to nakupování a zařizování. Jaké?

kočka drží drápkami ruku páníčka s pamlskem

Jak vychovat kočku a naučit ji povely?

Věříte všeobecnému přesvědčení, že kočku nemá smysl trénovat? Že má kočka svoji hlavu a na slovo vás rozhodně poslouchat nebude? Kočky jsou vysoce inteligentní zvířata a vycvičit je rozhodně jde. Jen se na výcvik kočky musí jít trochu jinak než na výcvik psa. Zjistěte s námi, jaké metody při výcviku kočky fungují a jak kočku naučit konkrétní povely.

slečna na rozkvetlé louce dává psovi dobroty z pamlskovníku

Základní výcvik psa krok za krokem

Máte nového chlupatého kamaráda a chcete si co nejvíce zpříjemnit vzájemné soužití? Nebo váš dlouholetý parťák stále ještě nepochopil, co po něm chcete, když mu zkoušíte dávat jednotlivé povely a pomalu už jste to vzdali? Poradíme vám, jak svého pejska naučit základní povely, abyste si vzájemně lépe rozuměli.

Pes leží, kouká vzhůru a má obvázanou zadní tlapku zeleným obvazem.

První pomoc pro psy

Doma, na výletě a vlastně kdekoli se může stát nějaká „blbá náhoda“ a váš parťák bude potřebovat první pomoc nebo alespoň ošetřit. Základem v takové situaci je zachovat klid, chladnou hlavu a být připraven. Jde se ale vůbec na něco takového připravit a jak v dané situaci pejskovi nebo jinému zvířátku pomoci?

žena vede svého psa u nohy na cvičáku

Jak si vybrat cvičák?

Pořídili jste si štěňátko a chcete, aby vás pejsek poslouchal? Na to je nejlepší najít si dobrého výcvikáře, který vám v začátcích pomůže. Je však dobré vybírat pečlivě a neukvapit své rozhodnutí, protože jakmile je na cvičáku nervózní páníček, psovi to určitě nepomáhá. Není to jen o tom, že se učí pes, ale učí se také páníček a to, jak se psem pracovat. Určitě je na cvičáku dobré také to, když štěňátko není na lekci samo. Když jsou přítomna další štěňata/mladí psi. Vaše štěňátko se na lekcích nejen učí, ale také socializuje. Naučí se, že jsou na světě také další psi a jak si s nimi hrát. Správná socializace může předcházet pozdějšímu problému napadání psů nebo strachu z nich. Také Vám to může ulehčit další výchovu, kterou budete potřebovat v běžném životě.

Sedící pes v přírodě s nasazeným náhubkem.

Náhubky pro psy od A do Z

I když je váš pejsek hodný a neublížil by ani mouše, je v některých situacích nutné, aby měl zajištěnou tlamu (mordu), například u veterináře či v MHD. Jaký ale vybrat ten správný typ náhubku, aby se v něm váš parťák cítil komfortně, abyste mu nezpůsobili zdravotní komplikace a jak ho na nošení „něčeho neznámého“ a třeba i nepříjemného připravit a naučit?

štěně má za sebou popsanou školní tabuli a okusuje staré knihy

Pořizujeme si štěňátko: Rady od nás, pro vás

U nás v Akinu je každý odborník na něco jiného, ale spojuje nás obrovská láska ke zvířatům. Většinu z nás právě ke psům. A protože nás psi doprovázejí téměř na každém kroku a snadno tak sbíráme nové zkušenosti, rádi bychom vám předali své poznatky spojené s pořízením štěňátka a následné péče o něj.

dva psi okusují chladící hračku Akinu nanuk

Chladím, chladíš, chladíme

Zima byla tuhá, dlouhá, ale léto a sluníčko se konečně dostávají k moci a síle. Čekají nás výlety, dovolené, dovádění a hromada smíchu a radosti. Při tomhle všem veselení nezapomínejme ani letos na to, že náš mazlíček ne vždy dokáže vyhodnotit, kdy je čas na odpočinek, a proto jsme tady my, milující páníčci, kteří jsme připraveni vždy včas a správně zakročit. Dnes se podíváme na pár vychytávek a nápadů, jak svého pejska během horkých letních dní ochladit.

borderka blue merle je s paničkou na výletě u lesa

Jak se chovat se psem v lese a jeho okolí?

Srnky, zajíci, bažanti… v běžné přírodě jsou tak dobře maskovaní, že pokud se pořádně nedíváte, neuvidíte je. Ale váš pes ano. Uvidí je, ucítí, a pokud ho nemáte pod kontrolou, může za nimi směle vyrazit. Chytit, vyplašit, zranit či dokonce usmrtit.  Chodíte se psem pro tyto případy raději na vodítku či zastáváte názor „kde jinde, než v lese se má pes proběhnout“?

žena leží u lesa ve sněhu a má zvednuté nohy na kterých sedí pes

Zdravý pohyb se psem v každém věku

Chcete lenošit? Jestli máte doma psa, s největší pravděpodobností to moc nepůjde. Protože ať už je venku příjemně, vedro či mrzne, jsou to právě psi, kteří nás vytáhnou za každého počasí ven. Psi totiž dobře ví, že pohyb na čerstvém vzduchu je velmi zdravý jak pro ně, tak pro nás - lenošivé páníčky.

strana: 1 , 2

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie