Výživa a zdraví

australák žere z misky syrové maso s doplňky akinu vitality

Proč psi hltají? A co s tím?

Váš miláček se vrhne na misku a během několika vteřin do sebe natlačí její obsah? Tak máte doma nejspíš psího hltače. Hltání je možná vtipné a někomu může připadat roztomilé, ale pro pejska představuje řadu rizik. Zjistěte, jaké jsou nejčastější příčiny a rizika psího hltání a co s tím.

obézní kočka leží na podlaze vedle květináče s trávou

Obezita u koček: Příčiny, následky a co s tím

Máte doma kočičku, která ráda baští? Moc se nehýbe, má pár kilo navíc, ale o to roztomilejší se vám zdá? Pokud chcete se svým kočičím parťákem strávit ještě mnoho společných let, je čas s tím něco dělat a roztomilých kil navíc se zbavit.

fena ridgebacka se svámi štěňaty v trávě

Krmení březí a kojící feny

Ať už vaše fenka čeká štěňátka plánovaně nebo ne, brzy budete mít doma hezky veselo. Kromě příprav na várku štěňátek je ale potřeba myslet na kvalitní výživu psí maminky - v době očekávání a kojení je totiž výživa důležitější než kdy jindy.

border kolie u veterinárního lékaře

První návštěva veteriny: Jak to bude probíhat a na co se ptát?

Pořídili jste si psa nebo kočku a čeká vás první návštěva na veterině. Na co se připravit? Co nezapomenout? A jak prohlídku vašemu mazlíčkovi co možná nejvíce zpříjemnit?

černá kočka leží u pytlíčků s pamlsky

Průvodce kočičími pamlsky

Jednostranná strava v podobě granulí kočkám často nesvědčí a jejich mlsným jazýčkům nestačí. Potřebují občas nějaké zpestření v podobě konzervy nebo pamlsku. Jaké druhy pamlsků v nabídce kočičích dobrot najdete? A pro jakou příležitost se hodí?

australský ovčák kouká mlsně na plnou misku granulí

Víte, jak správně krmit svého psího parťáka?

Zdraví a spokojenost vašeho miláčka začíná v jeho misce s krmením. Čím, jak často a v jakém množství svého psa krmíte výrazně ovlivňuje jeho pohodu, zdraví a vitalitu. Zjistěte s námi, jak správně krmit svého psa - ať už je štěně, nebo senior.

australák chce dostat velký masový kus pamlsku

K čemu jsou které pamlsky?

Pro každou příležitost se hodí mít v zásobě jiný typ pamlsku. Ale při jaké příležitosti nabídnout svému parťákovi který? Máme pro vás praktick přehled!

pitbull leží vedle vánočních psích sušenek

Pečeme cukroví pro psy: 3 nové recepty

O Vánocích si málokdo dokáže odepřít něco na zub. A dopřát chceme i svým čtyřnohým parťákům. Vánoční cukroví není nic extra zdravého ani pro nás, natož pro naše chlupáče. Smutným psím očím ale nemusíte náročně odolávat, jednoduše upečte i várku psího cukroví a můžete si u pohádek dopřát společně!

bígl leží a vedle něj jsou doplňky stravy na podporu imunity

Doplňky stravy pro psy: Jak podpořit imunitu a orgány?

Ať už vašeho parťáka trápí zdravotní problémy, nebo jim chcete předcházet a podpořit jeho obranyschopnost, doplňky stravy jsou skvělou volbou. Obzvlášť pejsci krmení jednostrannou stravou mohou vykazovat nedostatek důležitých látek. Jak je snadno doplnit a po kterých doplňcích sáhnout?

zlatý retrievr leží na terase a kouká doleva

Příběh psa Fida: Jak se zlatý retriever vypořádal s artrózou

Dnes vám představíme Fida. Veselého zlatého retrievera, kterého dostihlo retrievří prokletí - potíže s klouby. Jak se s nimi vypořádal?

ležící pes u misky a psí granule

Analýza kompletních krmiv: Obsahují dostatek minerálů?

Správná výživa je základem úspěšného chovu psů a koček. Odvíjí se od ní kondice a celkový zdravotní stav zvířete. Proto je velmi důležité zajistit svým mazlíčkům stravu s vyváženým poměrem živin dle jejich momentálního věku či zdravotního stavu. Správné krmivo musí zajistit dostatečný příjem energie, bílkovin, minerálů a vitamínů. Použití kompletních krmných směsí je pohodlné a praktické, ale obsahují kompletní krmiva skutečně vše, co naši mazlíčci potřebují?

pes sedí v trávě a má před sebou 5 druhů pamlsků Akinu VITALITY Jerky

Recenze Akinu VITALITY Jerky

Abychom vám jen nepředstavovali naše VITALITY Jerky s tím, že jsou skvělé, chutné a zdravé, přidali jsme i recenzi od našeho psího ambasadora a poprosili výrobce, aby nám odtajnil výrobu a proces sušení masa.

falešně březí fena leží v bílé posteli

Falešná březost u feny

Falešná březost, odborně pseudogravidita nebo též falešná gravidita je způsobena tím, že došlo k ovulaci a hormonální vyladění organismu feny odpovídá skutečné březosti. Ovšem bez přítomnosti plodů v děloze. Co to přesně znamená a co dělat, když je fenka falešně březí?

kočka kouká do leva a má u sebe pamlsky Akinu Pockets

NOVINKA - Akinu Pockets polštářky pro kočky

I na kočičí parťáky myslíme, a tak pro ně přinášíme voňavou novinku. Polštářky Pockets obsahují spoustu důležitých vitaminů, a protože jsou kočky masožravé, jsou nové křupavé pamlsky plněné velkým množstvím masa. Polštářky jsou zdravým pamlskem vyrobeným v České republice, na kterém si navíc mazlíčci pochutnají.

Šedé morče s pamlsky Akinu Pillows, pamlsky jsou vysypané i v balení s mrkví, jablkem a pampeliškou.

NOVINKA - polštářky Pillows pro hlodavce

Představujeme vám jedinečné pamlsky pro hlodavce a další malé parťáky, které získaly cenu Volby spotřebitelů jako NOVINKA ROKU 2021. Jedná se o kvalitní český výrobek podporující zdraví mazlíčků. Polštářky Pillows obsahují vitaminy A, C, E, ovesnou mouku a další zdraví prospěšné benefity v podobě bylinek, ovoce a moučných červů.

australák sedící na cestě drží v tlamě pamlsky Akinu Pillows polštářky

NOVINKA - polštářky Pillows pro psy

Dlouho očekávaná novinka je tu! A s novými křupavými polštářky potěšíme vaše nejvěrnější psí parťáky. Už jste funkční pamlsky vyzkoušeli a víte, jak díky obsaženým benefitům prospívají zdraví vašich mazlíčků? A co byste řekli na moučného červa?

pejsek uhýbá hlavou před rukou držící tabletu

Co je Cushingův syndrom u psa?

V poslední době jsme zaznamenali stále více dotazů týkajících se zdraví vašich mazlíčků. Nejčastěji to byly dotazy typu, co dělat, když pejsek nadměrně pije vodu, častěji močí a má neobvykle zvětšené, povislé břicho. Toto jsou nejčastější příznaky Cushingova syndromu a my se rozhodli, o něm napsat pár slov. Co je Cushingův syndrom? Jedná se o hormonální poruchu způsobenou nadbytkem kortizolu. Spontánní Cushingův syndrom se rozděluje na primární, kdy je příčinou onemocnění samotné nadledvinky, nejčastěji nádorovým procesem, nebo sekundární, kdy je problém v řídící jednotce, tedy adenohypofýze, která bývá nejčastěji postižena nezhoubným procesem - adenomem. Jaké jsou příznaky této nemoci, koho postihuje a jak se jí bránit?

pes u vánočního stromku má na hlavě třásně

Co nenechat bez dozoru na vánočním stole?

Vánoční svátky společně trávíme se svými nejbližšími, díváme se na pohádky, rozdáváme dárky a jíme... Co si budeme povídat, kapr, řízky, klobásy, tuny bramborového salátu, a hlavně bezpočet vánočního cukroví nesmí na Vánoce chybět. Ovšem pokud s námi žijí mazlíčci v jedné domácnosti, je potřeba dávat pozor, aby omylem nepozřeli něco, co by jim nemuselo udělat nejlépe.  Vánoce jsou svátky klidu a pohody, nezničme si je trávicími potížemi mazlíčků či dokonce návštěvou veterináře.

border kolie drží v tlamě Akinu kuřecí masíčka

Proč jsou Akinu MASÍČKA dovážena z Číny?

Tak na to je prostá odpověď, žádná továrna v Evropě není schopná dodat tak velký objem kvalitní suroviny jako „naše“ výrobní závody v Číně.

pes a kočka jedí ze stejné misky

Je rozdíl mezi krmivem pro psy a pro kočky?

Máte doma psa i kočku a přemýšleli jste nad tím, že byste si ulehčili práci, a krmili oba mazlíčky pouze jedním, stejným krmivem? Nebo už to tak děláte? Pozor, můžete tím svému parťákovi zadělat na pěkný průšvih. V dnešním článku vám vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi krmivem pro psy a pro kočky a proč má mít každý svou speciální recepturu.

mourovatá šedá kočka sedí s hlavou do strany

Proč kočky vrní?

Zdá se, že neexistuje příjemnější zvuk, než je předení kočky. V současné době se má za to, že předení vzniká při nárazu hlasivek. Tento zvuk kočka vydává po celý život, ovšem na začátku se každá kočka musí správnému vrnění nejprve naučit. Už několik málo hodin po narození, koťátko začne vydávat svůj první vrnící zvuk pro kontakt s matkou. Ale čeká ho ještě dlouhá cesta, než bude jeho vrnění znít, jako u dospělých jedinců. Kočky vydrží vrnět bez přestání klidně celé hodiny, aniž by se unavily, ale proč to vlastně dělají?

strana: 1 , 2 , 3

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie