5 tipů, jak se nenudit s kočkou

stojící kočka se snaží ulovit hračku s peříčky

Kočky jsou na rozdíl od psů velice samostatné. Ovšem pokud své kočce zpestříte den společnými hrami, upevníte si společné pouto a probudíte v ní hravou šelmičku. Pokud se vaše společné hry stanou součástí každodenního rytmu, vybijete tak navíc její energii, kterou by jinak mohla využít k nějakým těm kočičím lumpárnám, jako je ničení nábytku či trhání záclon. Pokud vlastníte kočku z útulku, snadněji si ji pomoci her k sobě nakloníte a získáte tak její důvěru.

Každá kočka má svou vlastní osobnost. Vidím to u sebe doma. Zatímco Míca po zakoupení škrabadla dál dere židle a ze všeho nejraději samozřejmě obrušuje mé oblíbené křesílko na čtení, Mourek si spokojeně obrušuje své drápky právě na škrabadle, a dokonce na něm i vrní a spokojeně spí. Jednoho dne jsem jim dokonce přinesla plyšovou vibrující myšičku a klidně jí koply pod gauč a donesly si (mi) z venku živou.
Podělím se s vámi tedy o pár vlastních zkušeností, které jsem nasbírala při společném žití s kočkami.


Kozlík lékařský / Šanta kočičí

Vaše kočky tyto bylinky rozhodně nenechají bez povšimnutí. Šanta většině koček dělá velice dobře a pokud jí pořídíte míček ze šanty či rybku se šantou nebo ji usušenou přidáte do škrabadla nebo pelíšku neuděláte chybu. Kočky se budou po těchto věcech se šantou válet, olizovat je, blbnout s nimi. Kočky přitahuje svojí vůní, která je podobná vůni feromonů, které vylučuje opačné pohlaví. Záleží zase na dané kočce, jak bude reagovat. U nás to je tak, že Míca na šantu reaguje víc než Mourek.
Kočce můžeme pořídit pytlíček s kozlíkem či kozlík seženete ve formě kapek. Ovšem kozlík voní hlavně kočkám, nám lidem už méně, takže to s jeho aplikací nepřehánějte. Takovou šantu si můžete také vypěstovat doma. Pěstování není vůbec náročné a kočky si k ní budou chodit pravidelně přivonět.

Udice s peříčky a různá mávátka

Mávátka oba velice baví, jsou z toho u vytržení, hrají si, skáčou a dovádějí. Ovšem do té doby, než zjistí, že to, co s nimi hýbe je moje ruka, to se potom zaměří na ni a zakousnou se mi do prstu.

Interaktivní hračky

Na trhu je spousta takových hraček, se kterými můžete procvičovat kočičí mozkové závity. Pokud máte učenlivou kočku, bude jí to velice bavit. Interaktivní hračku můžete také doma snadno vyrobit. Schovejte kočce její oblíbené pamlsky do smotaného ručníku, či pod kelímek od jogurtu a sledujte, jak si k pamlskům nachází cestu.

Úkryty či šustivé tunely

Kočky rády skotačí v kočičích šustivých tunelech či papírových krabicích. Schovávají se, nabíhají na ně, skáčou do nich šipku, převalují se. Náš tunel dokonce obsahuje balonek na šňůrce, takže se tam mnohdy Míca uvelebí a já pak pozoruji, jak tam spokojeně dříme, či si ležíc na zádech s míčkem hraje.

Zmuchlaný alobal

Pokud zrovna nemůžete najít ani jeden z deseti balónků, které doma máte, zmuchlejte alobal do kuličky. Snadno a rychle vytvoříte nový hravý míček. Balonek pak můžete házet kočičce a ona ho bude honit. Občas mám pocit, že mám doma kočku fotbalistku, jak střídá odborně pacičky. U nás doma je tato hra velmi oblíbená a pokud doma vezmu alobal a začnu vyrábět kuličku, zvuk, který Míca slyší jí okamžitě vyruší od spánku přiběhne ke mně a čeká na to, až jí ho hodím a ona bude moci zase začít řádit.


Jaká je vaše oblíbená hra? Napište mi pod článek.

Za tým Akinu, Janča

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie