Bezpečné větrání - sítě pro kočky

zrzavá kočka se natahuje packou po bezpečnostní síti

Už staří Egypťané kočky uctívali s tím, že mají moc ochránit člověka před zlem. Podle současných vědců bývají majitelé koček spokojenější, klidnější a zdravější než zbytek populace. Soužití s kočkami ale může být pro jejich páníčky občas náročné, jelikož rády vyhledávají vyvýšená místa a dostanou se téměř kamkoliv. Víte, jak vaší kočce zajistit bezpečný pohyb po domácnosti s možností pozorování venkovního shonu a dýchání čerstvého vzduchu?

Jak zabezpečit balkon pro kočky? Pořiďte na balkon ochranné sítě

Balkon, terasa, okna nebo lodžie jsou místa, která dělají nejen majitelům koček největší starost. Terasa nebo balkon může být nebezpečné místo i pro psy, králíky a jiné domácí mazlíčky.

Kočka se navíc může v zápalu lovu vrhnout na ptáka nebo hmyz a z těchto míst snadno vypadnout. Stačí jeden neobratný pohyb, leknutí nebo uklouznutí a nehoda může mít i fatální následky. I když svou kočku znáte a věříte, že je chytrá nebo výšky nevyhledává, je lepší být připraven na jakoukoliv situaci.

Sice se traduje, že má kočka sedm životů a přežije i pád z velké výšky, ale opak je pravdou. S velkou pravděpodobností si při pádu z výšky něco zlomí nebo pád nepřežije. Samotný pád jí navíc způsobí velký stres a díky leknutí se může snadno zaběhnout nebo vběhnout pod auto. Proto je na místě být opatrný a tato místa vhodně zabezpečit. Ideální jsou na to speciální ochranné sítě pro kočky.

Sítě do oken pro kočky vyrobené na míru

Kočky instinktivně vyhledávají vyvýšená místa a pozice s dobrým výhledem na okolí. Okna jsou pro tento účel ideální. Kolikrát jste si všimli, že kočka sedí spokojeně na okně a pozoruje, co se děje v okolí? Pokud má navíc k dispozici pohodlný pelíšek na parapetu s výhledem ven, určitě tam tráví celé hodiny. 

Aby vaše kočka byla v bezpečí, a vy jste ji nemuseli každou chvíli kontrolovat, pořiďte si ochranné sítě do oken vyrobené na míru od specializovaných firem. Zasíťování oken může být to jediné, co zachrání vaší kočce život. Jejich výhodou je pevnost a bezpečnost. Naopak nevýhodou je to, že kvůli jejich instalaci budete muset často vrtat do oken nebo fasády. A ne každý má tu možnost nebo povolení od majitele domu. 

Sítě do oken od výrobců oken a žaluzií

Kočičí sítě do oken jsou k dostání i u výrobců oken a žaluzií. Vybírejte ale zesílené sítě do oken speciální. Sítě pro kočky bez vrtání se navíc snadno čistí, jelikož jsou vyrobeny ze skelného vlákna potaženého plastem. Další výhodou je snadná instalace a přijatelná cena. Nevýhodou je, že nejsou tak pevné, proto jsou pro větší kočky nevhodné.

Speciální sítě na balkon pro kočky

Kočičí sítě na balkón vám vyrobí specializované firmy přímo na míru. Síť totiž musí být natolik pevná, aby odolala každému rozmaru počasí a povětrnostním vlivům. Firma, u které si síť objednáte, dojede přímo k vám, vše zaměří a buď rovnou nainstaluje nebo připraví a při následující návštěvě nainstaluje. Sítě se dají navrtat do pláště budovy, ale pokud k tomu nemáte oprávnění, jsou k dostání i sítě pro kočky bez vrtání, kdy je potřeba vystavět konstrukci, která bude síť držet. Připravte se ale na vyšší cenu – zasíťování malého balkonu vyjde na cca 10 000 Kč.

Síť pro kočky si můžete vyrobit i sami

Pokud rádi kutíte a troufnete si na to, můžete si sítě do oken či na balkón vyrobit i vlastnoručně. Na trhu jsou k dostání všechny potřebné pomůcky. Stačí si pořídit ochrannou síť, která je k tomuto účelu určena. Součástí dodávky většinou je i upevňovací materiál a návod k montáži.

Proč sítě proti hmyzu nejsou vhodné?

Obyčejné sítě proti hmyzu vás sice ochrání před nezvanými malými návštěvníky, ale pro kočku nejsou úplně vhodné. Síť je často velmi tenká a kočka ji svými drápky snadno protrhne nebo prokousne. Sítě proti hmyzu navíc vaši kočku neudrží, a proto může snadno vypadnout.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie