Interaktivní hračky pro psy

border kolie má hlavu na pacce a vedle ní leží psí interaktivní hračka

Už to bude rok...to se někdy stává. Ano, je to část jedné české písničky, ale také tvrdá realita. Už rok nás totiž sužuje obávaný virus. S ním také ruku v ruce přišla velká omezení a naše životy se obrátily naruby.

A protože my akiňáci se snažíme myslet pozitivně a zůstat negativní, přinášíme vám spousty tipů a her, jak se se svým parťákem zabavit a utužit tak společné pouto.

Interaktivní hračky pro zdravou mysl

Různé hlavolamy a interaktivní hračky stimulují všechny smysly a nervový systém psa. Jejich základem jsou pachové práce, což je pro psy jedna z nejpřirozenějších činností. Pejska zaručeně zabaví, a navíc pomocí her rozvíjí hlavolamy přemýšlení a učí soustředění. Pejska taková hra příjemně unaví, což se v této době může hodit. Obzvláště, když jsme odkázáni jen na nejbližší okolí a nemůžeme leckdy chodit na dlouhé procházky či výlety. 

Dokončení (splnění) hlavolamu dokáže posílit sebevědomí psa a ulevit mu od stresu.

Na našem e-shopu si můžete vybrat z různých variant…máme osvědčené „staré“ hlavolamy, ale také NOVINKY, u kterých nyní testujeme, jak se budou vám, a hlavně vašim mazlíčkům líbit.

Po práci a po venčení, kdy už je večer a všechny každodenní úkoly máte za sebou, vytáhněte hračku a hrajte si spolu, společný čas je totiž k nezaplacení.

Čím hlavolam naplnit? Nejlépe něčím voňavým, malým a zdravým, třeba našimi tréninkovými masíčky. Jsou nakrájené na malé kousky, což se hodí nejen na pravidelný trénink, ale i k naplnění našich hlavolamů. Naplnit ho ale můžete třeba i nakrájenými sušenými masíčky, či oblíbenými sušenkami.

Naučte svého pejska, jak hračka funguje a jak si má cestu k pamlskům najít. Podle našeho video návodu to půjde snadno.

Zábavné hlavolamy si můžete vyrobit snadno a rychle i doma

Je to tak! Pokud máte pejska, kterého hlavolamy baví, je potřeba mít mnoho druhů her a pravidelně je obměňovat, aby byly pro pejska stále atraktivní. A některé si můžete vyrobit svépomocí.

Hra s brčky

Máte doma brčka? Vysypte je do misky nebo krabice, dejte mezi ně pár voňavých pamlsků a nechte pejska, ať si je najde. (Tuto hru můžete obměnit také se zmuchlaným papírem či ruličkou od toaletního papíru.)

Schovávaná

Schovejte pamlsky po pokoji a nechte pejska, ať si je vyčmuchá. Dejte ale pozor, aby našel všechny, ať se vám někde pod sedačkou pamlsek nezkazí.

Hra s dekou/ručníkem

Schovejte pamlsky pod deku a stopujte mu, jak dlouho mu potrvá, než je nalezne. Ztížit mu hru můžete tím, že pamlsky různě položíte na ručník a ten následně srolujete. 

Jak trávíte svůj čas s pejskem v období lockdownu vy? Podělte se s námi o svůj příběh.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie