Jak vybrat vhodný pamlsek na trénování

dvě sheltie sedí u stromu, každá z jedné strany a před sebou mají pytlíčky s Akinu masíčky

Chcete vašeho pejska naučit nějaký tríček? Protože většina psů přemýšlí asi nějak takhle – „Ty po mě něco chceš? A co za to? Joo ty v ruce nemáš žádnou ňamku? Tak tohle já dělat nebudu…“ - nepodceňujme správou motivaci.
Je to tak, některé pejsky stačí správně namotivovat hračkou, ale většina psů má raději odměny formou pamlsků. Navíc, čím těžší cvik, tím to chce lákavější a voňavější odměnu.
Nesmíme také zapomenout, že pamlsky jsou důležitou součástí výživy našich pejsků a měly by jim především chutnat.

Chce to malé kousky

Pokud s pejskem pravidelně cvičíte jistě mi dáte za pravdu, že nejefektivnější je, když dáte pejskovi jako odměnu malý voňavý kousek pamlsku, aby ho snadno snědl a mohli jste bez zdlouhavého kousání a zdržování pokračovat ve cvičení.

Pozor na množství

Tím se dostáváme k tomu, že důležité je kromě velikosti i množství, abychom pejska hned ze začátku nepřekrmili. Pokud se stane, že nám parťák přibírá na váze, upravíme denní dávku krmiva, nebo snížíme či úplně změníme podávané pamlsky.

Nezapomeňme ani na kvalitu

Při výběru pamlsků bychom měli myslet také na jejich kvalitu. Vybírat především takové, které obsahují vysoký podíl masa.
Proto jsme vyvinuli Akinu tréninkové pamlsky, které jsou akorát tak velké a určené speciálně pro ty, kteří chtějí motivovat pejsky voňavým masíčkovým pamlskem.

Masíčka prověřujeme

  • Naše tréninková masíčka jsou pravidelně kontrolována německou i českou veterinární správou a musíme se přiznat, některá dokonce testujeme nejen na svých psech, ale sami je ochutnáváme…
  • Mají tu správnou velikost pro cvičení. Každý kousek obsahuje více jak 95% masa. Zbytek tvoří glycerol, aby bylo masíčko měkké a nepatrné množství minerální látky, aby se nekazilo. Nejsou tam tedy žádná nezdravá „Éčka“.

Nesmí váš pejsek nějaký druh pamlsku?

Někteří chovatelé řeší, že je jejich pejsek alergický například na kuřecí bílkovinu. Právě masové pamlsky mají tu výhodu, že se dá vybírat z mnoha jednodruhových bílkovin. Já o tom vím své, jelikož právě můj parťák Chip je zrovna na kuřecí bílkovinu alergický, dávám proto nejraději jehněčí.

Trénujeme s Chipem

Nedávno jsem s Chipem zkoušela nový cvik a to „poklonu“. My tomuto cviku říkáme „má úcta“ začínali jsme tím, že jsem vzala pamlsek, v našem případě právě jehněčí, a šli jsme na to. Postup byl takový, že jsem mu řekla, že jdeme „cvičit“ to slovo on už zná a ví, že bude velká legrace. Upoutala jsem Chipovu pozornost a jehněčí váleček jsem dala k zemi, Chip si automaticky lehl. Následovala pochvala a odměna. Potom jsme to zkoušeli znovu a já mu dala ruku pod bříško, aby se zadečkem nedostal k zemi. Velmi rychle pochopil, co po něm chci a navíc zjistil, že tato poloha je mu velmi příjemná, hlavně proto, že se u toho krásně protáhne. Teď už stačí jen říci „má úcta“ a je to.

Mrkněte také na naše Akiňácká tréninková videa, která vám pomohou vašeho parťáka naučit základní, ale i ty složitější triky.

Jaké cviky jste pomocí pamlsků naučili svého mazlíčka vy? A které dělá nejraději?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie