Jak zvládnout Silvestr

sheltie má za sebou černé pozadí se zářícími světélky

Většina majitelů psů a koček nadšení ze silvestrovských ohňostrojů zrovna nesdílí. Poslední dobou se navíc rozmohl trend pouštět rachejtle nejen o silvestrovskou půlnoc, ale nonstop od Vánoc až po Nový rok. Každý rok se kvůli stresu a polekání ztratí svým majitelům několik zvířat. Aby mezi nimi nebyli i ti vaši parťáci, přinášíme vám pár praktických tipů, jak útěku předcházet.

Upravte čas venčení


I když je váš pejsek zvyklí venčit se v noci a třeba i na volno, pro tentokrát zkuste nasměrovat venčení na čas dřívější, kdy je venku ještě relativní klid a nechte si pejska na vodítku. Nikdy nevíte, koho ve vaší blízkosti napadne rachejtli odpálit. Ještě lepší, než obojek je venčení na dobře padnoucím postroji, ze kterého se na rozdíl od obojku pejsek tak snadno nevyvleče.


Když máte doma bojínka


Pokud se vaše kočička či pejsek extrémně silvestrovského hluku bojí, zkuste některé z těchto tipů:
Dělejte jakoby nic. Nestresujete se, že vás čeká hrůzná noc. Pokud z vás bude vyzařovat klid, zvíře to vycítí a dost možná ho to uklidní.

Rozptylte ho. Hry a odměňování pamlsky odvede pozornost vašeho parťáka od hluku přicházejícího z ulice. Pomoci mohou také zatažené závěsy, které utlumí blikající světla ohňostrojů.

Umístěte ho do klidnější místnosti. V případě, že je váš mazlík opravdový stresař, může mu pomoci, když ho uložíte například do koupelny, či chodby, kde bude větší klid. Nezapomeňte mu tam udělat pelíšek a donést misku s vodou.

Když víte, že domácí metody nezaberou, svěřte se veterináři. Veterinář vám poradí, jakými „zklidňováky“ můžete svému parťákovi pomoci. Esenciální oleje a aromaterapie raději nepoužívejte, účinky jednotlivých silic na psy působí jinak než na lidi a pro kočky jsou dokonce toxické.

Přejeme vám, abyste svátky nového roku prožili v klidu, se všemi, které máte rádi. Ať vám nový rok přinese jen to dobré a pokud máte tip, jak pejskovi nebo kočičce oslavy ulehčit, neváhejte se s námi podělit komentářem pod článek.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie