Jak zvládnout silvestr se svými mazlíčky?

Smutná borderka leží s hlavou na pacce

Zima, tma a z venku se ozývají rány od petard… tak to vypadá o silvestru…. (bohužel ale i několik dní před ním i po něm). Psi slyší mnohonásobně lépe než my lidé, proto není divu, že se jich většina bojí. Pes a silvestrovské oslavy zkrátka nejdou moc dohromady. Rachejtlím a petardám se ale ani letos nevyhneme, a tak vám přinášíme pár tipů, jak nejen pejskům tento den ulehčit.

Stát se může cokoli, a proto nepodceňujte přípravy

Každý pes, by měl mít povinně čip. Nezapomeňte jej ovšem registrovat například v Národním registru. Zvýšit bezpečnost pejska můžete prostřednictvím obojku, který opatříte svými kontaktními údaji, protože pokud se ztratí, je to nejjednodušší způsob, jak ho co nejdříve dostat zpět domů. Vhodné je také zvážit pořízení GPS lokátoru. 

Venčete raději po celý den na vodítku, i když jste třeba zvyklí chodit s pejskem na „volno“. Zkontrolujte obojek (aby se vám z něj pejsek při leknutí nevyvlekl) a nejlépe svého pejska opatřete reflexními prvky (světýlka, reflexní vesta). Pro ještě větší bezpečí při venčení můžete použít místo obojku dobře padnoucí postroj, protože z něj se pejsek v případě uleknutí tak snadno nevyvlékne.

Silvestrovská noc

Pejskům, kteří jsou celoročně doma petardy a ohňostroje ublížit fyzicky nemohou. Venku žijící psi to ale mají, jak se říká z první ruky a je potřeba je schovat do bezpečí a nejlépe na klidné místo. V obou případech je ale hlučné rány a světla mohou velice stresovat. Jak tedy pejskům ale i třeba kočičkám a hlodavcům silvestrovskou noc alespoň trochu zpříjemnit? 

  • Dělejte jakoby nic. Ano, klid páníčka dělá hodně. Pokud se nebudete stresovat a bude z vás vyzařovat klid a pohoda, s největší pravděpodobností i váš parťák bude klidnější.
  • Společně si hrajte. Hry a odměňování pamlsky mazlíčka rozptýlí a odvedou pozornost od hluku z venku.
  • Zatáhněte závěsy a zavřete okna. Blikající světla a rány ohňostrojů tak utlumíte a nebude to pro mazlíky tolik stresující. Pomoci také může lehce zesílená hudba či televize.
  • Svého parťáka umístěte o půlnoci (klidně už večer) do nejklidnější místnosti a nezapomeňte mu tam dát pelíšek, vodu a oblíbenou hračku.
  • Pokud je mazlíček opravdový stresař, svěřte se svému veterináři. Ten vám pro vašeho mazlíčka může doporučit léky na uklidnění.

Určitě stojí za to, vyzkoušet dostupné přírodní pamlsky či oleje s CBD, které dokážou mazlíčky uklidnit.

Tip na závěr

Pokud se chcete alespoň na chvilku zúčastnit silvestrovských oslav, a víte, že to na tu chvilku mazlíček zvládne, doporučujeme si přečíst ještě pár informací, které pomohou předejít nechtěným problémům. V období svátků je totiž velice důležité vědět, co nenechat bez dozoru na vánočním stole. Určitě je ale dobré, aby alespoň jeden člen domácnosti s mazlíčkem zůstal a dělal mu tak oporu, protože je tato noc dlouhá a pro mazlíčka opravdu náročná.

Jak ulehčujete svému parťákovi silvestrovskou noc vy? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své tipy.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie