Kloubní výživa

moskevský ovčák běží ve sněhu

Zdraví kloubů závisí nejen na plemeni a váze psa, ale také na jeho životním stylu. Ve štěněčím věku jsou nejnáchylnější na špatnou tvorbu kloubů především velká plemena, kdy některá štěňata narostou příliš rychle a kostra včetně kloubů se nestačí dostatečně tvořit.

O pohybový aparát svého čtyřnohého přítele se ale musíme starat v každém věku.
Pokud nemá pejsek problémy a prosperuje, postačí prevence.
V případě pohybových problémů je nezbytné vyhledat veterinárního lékaře.

Musíme se zamyslet nad tím, jakého psa si pořizujeme a jaký životní styl mu nasadíme.
Jiný nápor je kladen na psa žijícího celoročně venku, který je vystaven všem povětrnostním podmínkám a na psa, který je chován na gauči, v teple.

Stejně tak je velký rozdíl, jestli si psa pořídí aktivní lidé, kteří se psem provozují sporty, chodí na dlouhé procházky a nebo lidé, kteří sami mají s pohybem problém, a tak psí aparát není přetěžován.

Dalším důvodem vedoucím k pořízení psa přesněji řečeno feny je chovatelská vášeň. Chovatelé by si ale měli uvědomit závažnost svého rozhodnutí. Správně odchovat štěňata není vůbec jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Shrnuto, podtrženo, vždy musíme rozumně vyhodnotit, jak moc pečlivě je potřeba pečovat o jejich klouby, svaly, šlachy, vazy apod. :) K tomu nám slouží speciální výživové doplňky.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie