Postrach dovolené - pes

pes leží v kufru s věcmi a jede na dovolenou

Bojíte se jet na zaslouženou dovolenou se svým psem? Čas dovolených nám klepe na dveře, a tak jsme se v Akinu rozhodli podělit se s vámi o pár vychytávek, které vám pomohou dovolenou se psem nejen přežít, ale hlavně si jí užít. Pes totiž nemusí být překážkou, pokud budete připraveni na pár věcí.

Toužíte procestovat zahraničí?

Každý stát má svá pravidla, své zákony a pokud se rozhodnete navštívit nějakou zemi, určitě je dobré si předem zjistit, jaké v dané oblasti platí podmínky pro psy.

Cestovní pas s vakcinací - ve většině států EU je potřeba cestovní pas zvířete a doklad o vakcinaci proti vzteklině.
Mikročip – stejně tak jako u vakcinace, většina států EU požaduje, aby byl každý pejsek označený mikročipem. Pokud chcete vědět více o čipování, jak na něj a proč je důležité, napsali jsme pro vás tento článek.

Co je dobré si ještě předem zjistit?

  • zda do země, do které se chystáte smí pes vašeho plemene vůbec vstoupit
  • nařízení, na jak dlouhém vodítku se může pes pohybovat, či zda musí mít připevněný náhubek
  • pokud budete trávit čas na pláži, hlídejte cedulky, které povolují vstup psům

Víte, že?

  • pokud budete cestovat do Japonska, musíte mít kromě výše uvedeného i sérologické vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině
  • Ukrajina má seznam až 80 plemen, se kterými musí majitel chodit na extrémně krátkém vodítku a vždy s náhubkem
  • do Chorvatska nesmíte s žádným typem teriérů bull a jejich kříženci, kteří nemají průkaz původu a nejsou zapsáni v registru MKO FCI

Sázíte na jistotu cestování po ČR autem?

Cestování autem má tu výhodu, že budete mít své soukromí a pohodlí, navíc si můžete udělat kdykoli přestávku a třeba se protáhnout. Vždy však pejskovi zajistěte bezpečnou přepravu. Aby se pejskovi pohodlně cestovalo, může být umístěný buď v přepravce nebo ho snadno připevníte k bezpečnostnímu pásu na zadních sedačkách. Sedačky můžete ochránit před znečištěním pomocí ochranné deky do auta. Více užitečných informací, jak nejlépe psa přepravit autem a co se vám může hodit mít na cestách, se dočtete v článku "Cestujeme se psem bezpečně".

Chcete v pohodě a bez stresu cestovat po ČR veřejnou dopravou?

Pokud jste se rozhodli pro camping v přírodě, ke kterému nepotřebujete auto nebo rádi cestujete třeba vlakem platí, že pes musí mít ve veřejném dopravním prostředku nasazený náhubek a být na krátkém vodítku. Nesmí sedět na sedačce a platí se za něj přepravné podle tarifu. Malá plemena psů mohou být umístěna v přepravce. Pokud tyto podmínky nejsou dodrženy, může dopravce nařídit sankci až do výše 1500 Kč.

Pitný režim je důležitý

Určitě nezapomínejte na pitný režim jak u sebe, tak u svého parťáka. Skvělé je mít cestovní misku s čistou vodou vždy u sebe. Neměli byste ani zapomínat na psí lékárničku, s tou budete připraveni téměř na vše.

Pokud zvládnete těchto pár pravidel, můžete se bez starostí vydat na místa, kam vás srdce táhne a mít svého nejvěrnější přítele stále po svém boku.
Stačí jen vybrat tu správnou lokalitu a ubytování, kde pejsky rádi uvítají a dovolená může začít.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie