Máte alergii na psa nebo kočku?

bígl leží v pelechu Akinu

Chov psů a koček celosvětově stále stoupá a s ním narůstá i četnost alergií. Víte, jak takovou alergii poznat a co dělat, pokud přeci jen chcete parťáka nebo ho už dokonce máte?

Jak poznáte, že máte alergii na psa, kočku?

Běžnými příznaky jsou: alergická rýma, svědění, astma, zánět spojivek.

Co alergii vyvolává?

Srst obsahující bílkoviny, které zvíře vylučuje z kůže, ale jsou obsaženy také ve slinách. Dále maz, pot či moč.

Co dělat, když se alergie objeví? 

Navštivte lékaře, který vám udělá testy na alergii. Z nich se dozvíte, co konkrétně vaši alergii vyvolává. Díky těmto výsledkům získáte cenné informace, dle kterých si budete vědět rady při výběru budoucího mazlíčka nebo jak změnit své návyky v péči o stávajícího.

Zjistili jste, že máte alergii a máte již doma kočičího či psího parťáka?

Nezoufejte, je spoustu možností, jak společné soužití zvládnout bez toho, abyste museli o svého miláčka přijít. Informujte o tom svého lékaře, který vám doporučí správnou léčbu. Nedovolte pejskovi či kočičce spát ve vaší posteli (nejlépe ani v ložnici). Častěji vysávejte, vytírejte a utírejte prach. Perte pravidelně pelíšky, omývejte hračky. Nenechte se od svého mazlíčka olizovat a po každém kontaktu s ním si pečlivě umyjte ruce. Často vyčesávejte, nejlépe venku a raději tím pověřte někoho, kdo alergii nemá. Zbavte se koberců a jiných lapačů prachu a chlupů. Pomoci v domácnosti vám také může čistička vzduchu.

Je tedy potřeba více uklízet a dbát o vyšší hygienu, a to nejen svou, ale i svého parťáka a celé domácnosti.

Máte alergii, přesto si chcete pořídit psa či kočku?

Proč ne, pokud máte alergii pouze na zvířecí srst, existují plemena bez srsti. Jací jsou a jak o ně pečovat jsme psali v článku „Psí naháči a kočičí sphynx“.

I vás potkala alergie? Co se u vás změnilo?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie