Tipy jak bezpečně venčit psa v horkých dnech

ohař na balíku slámy leží na psí dece Akinu má v tlamě pamlsek a na balíku leží ještě vedle něj pamlsky Akinu tlapky a miska s vodou

V horkých letních dnech bychom neměli trávit příliš času na přímém slunci, a to platí i pro naše čtyřnohé přátele. Každý pes zvládá vysoké teploty jinak, avšak nejvíce trpí štěňata, staří psi, psi se zkráceným čumákem (mopsové, buldočci) a nemocní či obézní psi. Víte, jak o pejska pečovat, když je venku horko a jak si léto co nejvíce zpříjemnit?

Kdy a kde venčit?

Zkuste odpolední venčení omezit na minimum a na delší procházky se vydejte raději po ránu nebo později večer. Určitě dávejte velký pozor na povrch, na kterém pejska venčíte. Takový rozpálený asfalt či beton může pejskovi nepříjemně popálit tlapky. Venčete tedy raději v místech, kde je tráva a vyhledávejte místa, kde se drží stín. Ideální je jít k vodě či potůčku, kde se pejsek může okamžitě ochladit a napít.
Každodenní výcvik a sportování se psem nechte také na večer a určitě zmírněte náročnost tréninku.

Co s sebou na procházku?

Botičky – Protože psi vstřebávají teplo tlapkami je dobré je ochránit. Pokud nemáte možnost venčit v parku ve stínu nebo na zatravněné ploše, zkuste dát pejskovi botky, které ochrání jeho tlapky. Botky poslouží i v zimě, kdy ochrání tlapičky od ledu a posypové soli.
Vodu – Noste lahev s vodou a cestovní miskou vždy s sebou. Pitný režim je velice důležitý a o to více v horku.
Chladicí a plovací hračkychladicí hračky můžete použít doma, ale můžete je vzít i s sebou ven a pejsek se snadno ochladí přímo na procházce. Plovací hračky jsou skvělé na aportování ve vodě a nikdy je nepotopíte (máme to vyzkoušeno :) .

Co dělat po příchodu domů?

Po náročné procházce pejska snadno ochladí tito pomocníci:
Chladicí podložka – podložka je skvělá pro pejsky, kteří potřebují rychle ochladit ať už vlivem velké fyzické námahy či v horkých letních měsících. Podložka ochladí pejska šetrněji než například studená podlaha.
Chladicí obojek – obojek stačí pouze nasadit a pejska vydrží chladit hodiny. Vhodný je především pro krátkosrstá plemena.

Co dělat se psem místo dlouhých procházek?

Vyměňte procházky za vodní hrátky. Pokud váš pes miluje vodu, máte vyhráno – zajeďte k vodě, dejte pejskovi plovací vestu a užívejte si ochlazení z plavání. V ČR je spousta rybníků či pláží s vyhrazeným místem určeném ke koupání psů, kde jsou vítáni.
Psí bazén – pokud máte zahradu a na ní volné místečko, doporučujeme pořídit pejskovi bazén, kde se skvěle vyřádí a zároveň ochladí. Do bazénku mu také můžete přidat plovací hračky nebo jiné vhodné hračky do vody.

TIP: pokud pejsek vodu zrovna nemiluje, ochlaďte mu alespoň tlapky a spodní část těla. Můžete mu také dát k olizování kostky ledu, připravit mu psí zmrzku nebo dát zmrznout bílý jogurt, který psi milují.

Jak trávíte léto s pejskem vy? Podělte se s námi.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie