5 tipů, kam stojí za to vyrazit se svým parťákem na výlet

Barevný a teplý podzim přímo vybízí k tomu vzít foťák, psího kámoše a vyrazit do přírody.
My procházky zbožňujeme, obujeme pevné boty, nasadíme postroje a vyrážíme. Míst po celé české republice, kde si užít výlet je nespočet. Dneska vás vezmu tam, kde to máme nejraději. Budu ale moc ráda, když mi pod článkem zanecháte vzkaz, kde to máte rádi vy.

Praha – Divoká Šárka

Pokud zrovna nemáme celý víkend volný pro cestu na hory, jezdíme rádi právě do Divoké Šárky. Je to krásné údolí kousek od centra Prahy, ve kterém si budete připadat jako byste na horách byli. Úzké soutěsky, rozlehlé lesy, skály a pohádkový Čertův mlýn vám navodí tu správnou podzimní náladu. Vstupné se zde neplatí a pohyb pejsků není nijak omezen.

Krkonoše – nádherný výhled z Dvoraček

Pokud máme pár dní volna, moc rádi jezdíme do Krkonoš. Nabízejí mnoho krásných výhledů, za zmínku ale určitě stojí Dvoračky, ze kterých je okolní příroda jako na dlani. Na Dvoračky je dobré se vydat pěšky z obce Rezek, ve které lze nechat zaparkované auto, nebo sem dojet autobusem. Cesta k cíli vede po příjemné lesní cestě, ke konci je sice pěkný kopeček, ale odměnou nám je nejen super výhled, ale i pravé krkonošské kyselo s domácí houskou.

Ještěd

Ještěd je velmi oblíbeným cílem mnoha výletníků. I my sem alespoň jednou za rok zajedeme. Cesta nahoru vede sice do kopce, ale útěchou je, že zpět zase jdeme po celou dobu z kopce. Na Ještěd se můžete vypravit hned několika trasami. Je jen na vás, zda si zvolíte cestu lesem, po sjezdovce, nebo cestu asfaltovou. Na hoře se vám naskytnou nádherné výhledy. Pokud budete mít štěstí, dohlédnete až na samotné Krkonoše.

Malá a Velká Amerika

Tyto lomy patří k nejznámějším zatopeným lomům v Česku. Zde ale doporučuji mít svého parťáka raději na vodítku. Pokud budete mít chuť, můžete se vypravit od lomů na hrad Karlštejn. Je to příjemná procházka přírodou. Do hradu vás sice s pejskem nepustí, ale na nádvoří ano. Z hradeb je krásný výhled na okolní rozlehlé lesy, které v tuto roční dobu hrají všemi barvami.

Za krásami Českého ráje

Tady to milujeme snad nejvíce. Český ráj nabízí mnoho vyhlídkových míst. Vyrazte také objevovat krásy Hrubé skály a jejího okolí. Vyrazit můžete buďto pěšky, nebo rovnou na kole. Cesty jsou udržované a značené. Kromě zámku zde uvidíte mnoho skalních útvarů, nádhernou přírodu a minete i několik míst s občerstvením. Nezapoměňte si do batůžku zabalit i pamlsky pro svého mazlíka. Rádi vycházíme z Lázní Sedmihorky, kde je parkoviště a kde se také kříží několik turistických tras.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie