Cestujeme se psem po Evropě: Kam na dog-friendly dovolenou?

bígl u moře na pláži s balonkem

Nedokážete si představit letní dovolenou bez svého chlupatého parťáka? Chcete se vydat do zahraničí, ale nevíte, co všechno je potřeba zařídit, aby mohl váš miláček spolu s vámi? Přemýšlíte, kam na dovolenou se psem, abyste si ji všichni užili naplno? Víme, kde v Evropě jsou k pejskům nejvlídnější a co všechno zařídit, než vyrazíte na cestu.

Co psovi sbalit na dovolenou a jaký dopravní prostředek zvolit?

Kromě granulí, pelíšku a základní lékárničky bude váš pejsek potřebovat pas, očkovací průkaz a potřebná vyšetření. Přečtěte si, co pejskovi sbalit na dovolenou, co zvážit ještě před cestou a jaký dopravní prostředek pro společné cestování zvolit.

Kam vyrazit na dovolenou se psem k moři?

Některé země mají pro vstup se psy zvláštní pravidla omezující například věk nebo plemeno zvířete. Proto si předem zjistěte, jaká nařízení a podmínky má právě vámi vybraná země. Na druhou stranu ovšem naleznete řadu lokalit, kde vaše čtyřnohé kamarády vřele vítají, ať už se jedná o různé hotely s označením „Pet Friendly“, nebo třeba speciální psí pláže. Jaké země patří mezi pejskaři mezi nejoblíbenější?

Kam se psem k moři? S pejskem se bez obav můžete vydat do Španělska, Francie i Řecka, ale mezi nejoblíbenější patří dozajista Chorvatsko a Itálie.

Tip: V Itálii i Chorvatsku narazíte na speciální psí pláže, ale také na pláže, kam pejsek sice může, ale do vody nesmí. Vždy si to před cestou pořádně ověřte. Pravidla pro vstup pejsků se mohou také sezónu od sezóny měnit, proto vždy ověřujte aktuální pravidla.

Dovolená v Chorvatsku se psem

Chorvatsko je celkem blízko, nabízí klidné moře a krásné pláže a to i speciální psí pláže. A tak je mezi pejskaři velmi oblíbené. Každým rokem přibývá ubytování, kde jsou nejlepší přátelé člověka vřele vítáni a stejně tak roste počet pláží, kam vás se psem bez problému pustí. V zásadě platí, že se psem můžete na každou pláž, která není označena modrou vlajkou nebo nemá vstup se psy přímo zakázán. 

Nejvíce míst, kde se váš chlupáč smočí v moři, najdete v oblastech Istria, Kvarner nebo Severní a Střední Dalmácie. Psi se mohou koupat například na pláži Podovorska u letoviska Crikvenica, na ostrově Krk či na pláži Redagara, Koralj, Hvar, na proslulé psí pláži Blue Moon v letovisku Poreč, v Pule a další. 

Tip: Velký počet psích pláží najdete v přístavním městě Rovinj, které je samo o sobě pejskařským rájem. Pejsci jsou vítáni ve většině místních restaurací i v historickém centru. Jednou z nejoblíbenějších psích pláží je Zlatni rat s oblázky, pozvolným vstupem do moře, dostatkem stínu i speciálním psím barem. 

Dovolená v Itálii se psem

K pejskům nejpřátelštější země Evropy je jasně Itálie. Je považována za průkopníka psích pláží a v Itálii můžete s pejskem do celé řady restaurací, kaváren i barů, ale i obchodů. Vyberte si ubytování v blízkosti některé dog-friendly pláže a skvělou dovolenou máte vy i váš parťák zaručenou.

V Bibione najdete nejznámější psí pláž Pluto. Je dlouhá 1,5 kilometru a je vybavena psími lehátky se slunečníky, psími sprchami, sáčky na exkrementy a dokonce vodítky, která si můžete zapůjčit. Svého parťáka zde můžete i přihlásit na výcvikovou lekci nebo se společně zapojit do animačního programu. Počítejte s tím, že je na této pláži pořádně rušno.

Pokud hledáte spíš něco klidnějšího, zajeďte si do Porto Santa Margherita, kde si můžete vybrat ubytování v široké nabídce apartmánů nebo vilek se zahrádkou. Speciální psí pláže tu nenajdete, zato ale budete mít soukromí a klid na řadě divokých písčitých pláží, na které je vstup zdarma. Mezi pejskaři oblíbené lokality patří také Caorle nebo pláž u San Vincenza.

Se psem do letadla? Nebo zvolíte raději auto?


Cestování letadlem je pro většinu pejsků velmi stresující a pro páníčky náročné na zařizování. Auto tedy bývá nejpohodlnější pro všechny zúčastněné, ale ve hře je i autobus nebo vlak. Zjistěte, jaké jsou výhody a nevýhody různých způsobů cestování, jaký dopravní prostředek zvolit, co pejskovi sbalit a jak se na cestu připravit. Přečtěte si průvodce cestování se psem.

Jak najít ubytování se psem?

Pro hledání ubytování můžete vyzkoušet web Amazing Places, kde stačí ve filtrech zvolit "Domácí mazlíčci vítáni" a prohlédnout si nabídku netradičních ubytovacích možností. Mrkněte se na Airbnb pro byty a domky, nebo na Booking.com, kde najdete i klasické hotely a filtrujte dle “Domácí zvířata povolena”. Než ale ubytování zarezervujete, nezapomeňte se informovat, jestli v okolí budete mít pejska kde venčit a zda je případně v blízkosti veterina. Pokud váš pejsek špatně snáší horko, volte ubytování s klimatizací. 

Kam na dovolenou se psem v ČR?


Chcete se svým parťákem objevovat krásy rodné země? Máme pro vás tipy na nejlepší psí výlety v celých Čechách - přečtěte si, kam na dovolenou se psem v Čechách nebo mrkněte na Výlety s Akinu.

Tak kam se svým parťákem vyrazíte? Nezapomeňte nám poslat pozdrav a užijte si společné řádění ve vlnách.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie