Jak na mlsný kočičí jazýček? Díl 2.

kočka si hraje s látkovou hračkou a mlsně kouká na jehněčí masíčka Akinu

O tom, jak vybrat správné kočičí krmení jsme se bavili v předchozím článku. Dnes se podíváme na tu praktičtější část o kočičích mlsalech.

Jak často kočku krmit?

Na rozdíl od psa má kočka velmi krátký trávicí trakt a její žaludek neslouží jako zásobárna potravy, proto by vaše kočka měla mít přístup ke krmení po celý den. Neznamená to však, že ji nasypete vrchovatou misku a doplníte ji hned jak jí sní. Pro udržení kondice je důležité dodržovat doporučené denní dávky, které jsou uvedeny na každém krmivu. Nasypte denní dávku do misky hned ráno a nechte kočce k misce přístup během celého dne.

Když kočka odmítá potravu

Odmítání příjmu krmení, které dříve kočka přijímala bez problému může značit stav, kdy se kočka necítí dobře. Kočka může odmítat potravu, když pociťuje úzkost, stres, nebo je chorá. K rozklíčování problému Vám může pomoct i sledování chování vašeho kočičího společníka. Nemocné kočky se často uchylují do koutů pokojů, pod nábytek, odmítají kontakt s okolím, nebo změní barvu/stav srsti.
Při takovém to chování doporučuji navštívit veterinárního lékaře.

Avšak kočky jsou velmi vybíravé, proto jejich nechutenství může způsobit i náhlá změna krmiva. Pokud svou kočku krmíte krmivem, které jí vyhovuje, není třeba ho zaměňovat za jiné. Pokud však krmivo změnit musíte, dělejte to postupně. Postupným přimícháváním nových granulí do těch stávajících pomůžete kočce k hladšímu přechodu na nové krmivo.

Za odměnu

Stejně tak, jako pamlsky pro psy, naleznete na trhu také pamlsky pro kočky. Náš Murák má nejradši pralinky, za ně je ochotný zahodit svou kočičí důstojnost a třeba i panáčkovat. Míca zase miluje sušená masíčka, ale k panáčkování se přemluvit nenechá.

Co ale oba nenechá v klidu je, když jim ňaminky schovám do míčku na pamlsky.


Za tým Akinu, Janča

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie