Jak si vybrat vhodný psí sport

pitbull s náhubkem zdolal střapec

Jsou lidé, kteří vědí, jakému sportu se chtějí věnovat a dle toho si také pořídí vhodnou rasu psa.
Pak jsou lidé (jako já), kteří si pořídí psa a věnují se všemu, co psa baví. Je to náročné, protože se člověk učí vše spolu se psem za pochodu, ale radost z výsledku je pak dvojnásobná.

Jak si vybrat psí sport?

Při výběru vhodného psího sportu je velmi důležité zohlednit, jakou rasu doma máte. Pro velká, těžká plemena nejsou sporty, při kterých se hodně skáče moc ideální. Pro pejsky s krátkými čumáky zase nejsou vhodné dlouhé trasy canicrossu. Trénink by měl být krásně stráveným časem vás a vašeho parťáka, proto by měl pejska bavit. Pes, který bude danou aktivitu vykonávat s radostí a nadšením, podá vždy lepší výkon než pes, který bude do tréninku nucen.

Když jsem si pořídila malou Roxynku, měla jsem jasnou představu o tom, že se budeme věnovat bull sportům. Pravidelné tréninky se konaly nedaleko mého bydliště na jednom malém cvičáku, takže ideál. Roxy je živel, pomalé roztahávání vozíku na weight pullingové dráze jí moc nebavilo, mnohem radši skákala na stěnu, nebo tahala tříkolku. Zaměřili jsme se tedy na tyto dvě disciplíny, ve kterých jsme se umístily i na několika vítězných místech v Českých i Slovenských závodech.

Pravidelný trénink je důležitý...

Co čert nechtěl, přišly povodně a cvičák s vybavením pro bull sporty byl zničen a zrušen. Bez pravidelného tréninku šly Roxy výkony rapidně dolu. Bez pravidelného a poctivého tréninku začala na soutěžích vymýšlet hlouposti, nesoustředit se a já se začala bát, že si ublíží.

Skvělý způsob, jak vyventilovat její přebytečnou energii jsme nalezli v coursingu. Momentálně jsme začali docházet i na pravidelné lekce frisbee, které jí velmi baví. Oba tyto sporty zaujaly také malou Mary, se kterou se věnujeme i agilitám.

Kdy a jak se sportem začít si povíme příště, budu ráda, když mi do komentářů pod článek napíšete vlastní zkušenosti, názory a příběhy o tom, čemu se se svými parťáky věnujete vy.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie