Oblečení pro psa - nutnost či zbytečnost?

psí kavalírka má na sobě mikinový obleček jako dráček

Mezi pejskaři se běžně setkáváme se dvěma odlišnými názory. První skupina lidí zastává názor, že pes je zvíře a nepříznivé počasí mu nevadí. Zatím co druhá skupina lidí tvrdí, že pokud pes žije v bytě, je oblékání nutné.

Jak to tedy je?

Víceméně záleží skutečně na tom, zda pes žije v bytě či venku. Ale samozřejmě je potřeba přihlédnout i k dalším faktorům. Například záleží na velikosti psa, typu a kvalitě psí srsti, na zdravotním stavu a imunitním systému.

Pokud s námi žije pes celoročně v bytě, často dochází k tomu, že nedokáže snadno a rychle vyrovnat teplotní rozdíly vzduchu. Při přechodu z vyhřátého bytu ven může být totiž teplotní rozdíl klidně i 20 °C. A pokud při tom navíc ještě zmokne, může dojít snadno k prochladnutí.

Pořízení oblečku pro podzimní či zimní období

Jak zvolit ten správný obleček? Při výběru oblečku je důležitá jak kvalita oblečku, tak střih a použitý materiál. Proto si před vybíráním musíme ujasnit, zda chceme obleček, který pejska zahřeje, ochrání ho před deštěm, nebo třeba obojí. Do deště jsou například velmi vhodné nepromokavé bundy či pláštěnky. Pokud chceme, aby obleček pejska příjemně zahřál, volíme svetříky, mikinky či podšité overaly.

Aby se obleček pejskovi dobře nosil, musíme zvolit správnou velikost. Obleček psa nesmí nikde škrtit. Pro správné určení velikosti oblečku potřebujeme znát délku zad, obvod krku a obvod hrudníku.

Oblečky pro psy nejsou pouze stylovým doplňkem. Velmi často jsou používány také u psích sportovců, kteří potřebují po výkonu odvést tělesnou teplotu pomalu.

Víte že:Nošení oblečení není pro psy zcela přirozené. Proto se může pejsek oblečku zpočátku bát, či se při oblečení ošívat. Proto je dobré při prvním kontaktu s oblečkem pejska na neznámou věc navyknout. Skvěle vám pomůže například odměňování pamlsky.

Jakou zkušenost máte s oblékáním psů vy? Napište nám pod článek.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie