V AKINU slavíme již 27. narozeniny

border kolie má na hlavě narozeninovou čepičku a na zdi za ní je z balonků číslo 27

Je to neuvěřitelné, ale potřeby pro mazlíčky nabízíme chovatelům už více než čtvrt století.

Jak to vše začalo?

 „Začalo to velkou láskou ke zvířatům a tím pádem i nutností porozumět jejich potřebám. Doma jsme měli vždy spoustu různých druhů zvířat. Ale pes je pes. Náš první byl plemene Akita Inu a dostal jméno Agi. Agi nás naučil, že kvalitní péče o něj se odrazí na jeho pevném zdraví a vitalitě. Právě pro něj jsme v 90. letech začali dovážet kvalitní krmení z Anglie, protože tehdy tady na trhu nic kvalitního nebylo.“ řekla majitelka Ing. Jana Kaufmanová.

Právě ona pocítila potřebu nabídnout i ostatním majitelům domácích zvířat kvalitní produkty za příznivé ceny. A tak v roce 1993 založila firmu s chovatelskými potřebami. Tu pojmenovala podle plemene (Akita Inu) jejího milovaného Agiho, tedy AKINU. 

Ze snu rodinnou firmou s pevným zázemím 

Již od začátku Akinu nabízelo potřeby nejen pro pejsky, ale také pro ostatní mazlíčky jako jsou třeba kočky, rybičky, hlodavci či ptáci. Po několika letech podnikání se specializace přesměrovala hlavně na pamlsky a pochoutky, protože odměny jsou důležitou součástí péče o mazlíčky.

Založení e-shopu

Díky velké poptávce po Akinu produktech jsme mohli v roce 2010 založit e-shop. Chtěli jsme ho hlavně proto, aby bylo nakupování ještě jednodušší a online. Do té doby bylo totiž možné naše produkty zakoupit pouze v obchodech.

Milník 25. let jsme oslavili ve velkém stylu na akci Den pro psa 

Dne 1.9.2018 se v Pesoparku v Uhříněvsi konal den plný zábavy pro malé i velké páníčky a jejich parťáky. K vidění byly ukázky Dog Dancingu, Agility či třeba Canisterapie. Mohli jste konzultovat výcvik a poradit se o všem s odborníky. Pro děti byly připravené výtvarné dílničky a skákací hrad. Takto jsme s vámi oslavili naše 25. narozeniny a mohli vám být zase o kousek blíž. Na Dni pro psa nás také navštívilo spoustu známých osobností například Mahulena Bočanová, Alice Bendová či Miroslav Etzler.

První superprémiové krmivo na řetězcích

Baví nás sledovat novinky, jezdíme po celém světě a hledáme super produkty, které mají nějakou přidanou hodnotu. Jsme opravdoví nadšenci a chceme lidem ukázat, že spokojenost psů a koček nemusí být nutně finančně náročná. Načerpali jsme spoustu zkušeností a představy, jak by mělo krmivo vypadat, a proto jsme se pustili do výroby vlastního superprémiového krmiva, které dodáváme i na řetězce. Našim velkým cílem je, aby i lidé nakupující pouze v hypermarketech měli možnost krmit kvalitně.

Byla to dlouhá cesta, ale vyplatila se a letos v roce 2020 jsme vám mohli poprvé hrdě představit naše superprémiové krmivo Akinu VITALITY. Toto krmivo kvalitou surovin a vyvážeností receptur splňuje nároky na zdravý a dlouhý život našich miláčků všech velikostí a plemen. Kvalitu surovin i superprémiovost krmení sami prověřujeme, a dokonce i ochutnáváme. Určitě se podívejte, z čeho jsme granule upekli

Snažíme se vám být nablízku

Proto pravidelně navštěvujeme a pořádáme akce, kde se můžeme setkat osobně a popovídat si.


Pravidelně pro vás také přinášíme zajímavé články o aktuálních tématech, našich novinkách, akcích, výživě a zdraví či výchově a péči o mazlíčky. Také jsme pro vás online na sociálních sítích, Live Chatu a samozřejmě jsme na telefonu.


Je něco, co by vás zajímalo, nebo se o nás chcete dozvědět víc? Napište nám a NEZAPOMEŇTE – mít zvíře je přeci hlavně radost.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie