Když se pes nudí: Tipy na nej hračky a aktivity

pes sedí na modré čmuchací dečce

Ne vždy máte čas vzít svého pejska na pořádnou procházku a pořádně ho vyběhat. Jsou dny, kdy ho stihnete dvakrát vyvenčit a je vám líto, že nemáte čas se mu věnovat tak, jak by potřeboval. Pak jsou zase dny, kdy ten čas sice máte, ale zase vám nehraje do karet počasí. Máme pro vás tipy, jak pejska zabavit!

Jak poznáte, že se pes nudí?

Všimli jste si, že váš parťák víc štěká a kňučí? Máte ho neustále v patách a nebo ho často přistihnete, jak okusuje věci, které dříve nekousal? Nebo třeba běhá v kruhu? Pak se vám snaží dát všemi možnými způsoby najevo, že se nudí. S nudou se každý pejsek vypořádává jinak, ale tak jako tak je potřeba s ní zatočit.

Věděli jste, že: všechna zvířata potřebují stimulaci? Pokud tráví hodně času ve stejném prostředí, je potřeba ho obohacovat a vytvářet nové stimuly. 

Tipy na společné domácí aktivity a hry

Pejsek se nudí, venku prší a vy přemýšlíte, jak ho doma zabavit? Zkuste některou z těchto společných her a aktivit.

Hledání dobrot:

Připravte si jeho oblíbené psí pamlsky a začněte je schovávat. Nechte pejska, ať vás pozoruje a poté mu řekněte povel (například “hledej dobrotu”) a pochvalte ho pokaždé, když nějakou najde. Jakmile pochopí, co po něm chcete a co povel znamená, můžete dobroty schovávat i na vzdálenější či hůře dostupná místa.  

Kalíšky:

Připravte si tři kelímky a nechte pejska, ať se dívá, jak pod jeden z nich vkládáte pamlsek. Pak kelímky zamíchejte a povzbuďte ho povelem, ať hledá. Tato jednoduchá hra rozvíjí pejskovu pozornost a schopnost řešit problémy.

Trénovaní povelů:

I dobře vycvičení psi potřebují procvičovat povely a dlouhé deštivé odpoledne je k tomu přímo ideální. A když už budete u toho trénování a pejsek bude v té správné náladě, zkuste natrénovat nějaký nový povel nebo trik.

Domácí agility:

Vytvořte ze dvou židlí a deky pejskovi tunel, udělejte z několika krabic slalom, ze dvou kýblů a násady od koštěte zase překážku na přeskakování… Samozřejmě záleží na tom, jak velký máte byt a jak je váš pejsek zkušený, ale určitě přijdete alespoň na jednu agility aktivitu, kterou mu zvládnete připravit. Vezměte si k ruce trénovací pamlsky a hurá na to.

Tip: Přečtěte si naše další tipy, jak zabavit pejska doma i venku.

Tipy na nej hračky, se kterými se pejsek zabaví sám

Nová hračka je skvělý způsob, jak pejska zabavit, když zrovna nemáte čas s ním hrát hry nebo trénovat povely. Máme pro vás tipy na nej hračky, se kterými pejsek zažene nudu sám.

Tip: Ke vkládání do čmuchacích deček a interaktivních hraček jsou vhodné drobné pamlsky, které budou svou vůní pejska správně motivovat. Podívejte se na nabídku tréninkových pamlsků, které jsou pro to přímo stvořené.

Čmuchací dečky

Pachové vjemy jsou pro pejsky velmi důležité a čmuchací hračky pejskovu mysl stimulují a zabaví. Velká čmuchací dečka pro psy má spoustu střapců a zákoutí, kam můžete pejskovi schovat drobné pamlsky a připravit mu tak zábavu se sladkou odměnou.

Hlavolamy a další interaktivní hračky

V nabídce interaktivních hraček pro psy najdete řadu hlavolamů, které podpoří vašeho pejska v kreativním řešení problémů. Samozřejmě budete potřebovat drobné pamlsky, které do hračky vložíte a pejsek se k nim bude snažit různými technikami dostat. Oblíbená je například dřevěná interaktivní hračka kost, která nabízí spoustu možných způsobů hry.

Oblíbená je také kost na pamlsky, do které můžete pejskovi schovat pamlsky a nechat ho, ať se pokusí je z kostičky dostat. Kousací zábava zaručena!

Tip: Přečtěte si více o interaktivních hračkách a aktivitách, které zabaví psí mysl.

Pro milovníky okusování

Pokud je váš pejsek mistr v okusování bot, pořiďte mu koženou hračku pro psy. Přírodní materiály jsou pro psy lákavější - svou vůní a chutí povzbuzují přirozené instinkty a lépe pejska motivují. Hračky z pravé kůže vám mohou zachránit nové boty!

Pískací zábava

Gumové a latexové pískací hračky pro psy jsou oblíbenou klasikou. Někteří pejsci si obzvlášť užívají pískací hračky, a pokud máte tolerantní sousedy, udělejte svému pejskovi radost novou pískací hračkou.

Když váš parťák miluje cupování…

… pořiďte mu plyšovou hračku. Někteří pejsci nedají dopustit na plyšové hračky. A to takovým způsobem, že hračku rozcupují na miniaturní kousíčky rozprostřené po celém bytě. Krásně se přitom unaví, ale hračka je na padrť. Je váš pejsek přesně takový ničitel a má před sebou dlouhý den, zatímco budete v práci? Plyšová hračka mu určitě udělá radost a postará se o to, aby se sám doma moc nenudil. 

Jaké tipy používáte k zabavení svého pejska vy?

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie