Všechny články

výcvik

běh se psem

Psí sporty: Který je pro vás a vašeho psa ten pravý?

Má váš parťák extra energii a vy nevíte, kam ji nasměrovat? Chcete se svým chlupáčem trávit více času společnou aktivitou? Vrhněte se do psích sportů! Zjistěte, jaké druhy psích sportů vlastně existují, a který z nich je vhodný právě pro vás a vašeho parťáka.

australský ovčák leží a má kolem sebe rozházené klikry a trénovací pamlsky s pamlskovníkem

Trénink s klikrem

Jednoduché zařízení, známé jako klikr, vydává zvukový signál po stisknutí tlačítka. Ačkoli by se mohl na první pohled jevit jako pouhý kousek plastu, může být klikr mimořádně užitečným nástrojem. V jeho minimalistickém provedení totiž spočívá jeho síla – zvuk klikru se pro pejska stává jasným signálem úspěchu a přináší významnou pomoc při tréninku.

dívka se žlutou pletenou čelenkou krmí svého psa masovým pamlskem

Předsevzetí správného páníčka

Začátek nového roku je vždy příležitostí pro nový začátek, a tak si dáváme předsevzetí, jak být v dalším roce šťastnější, štíhlejší, zdravější,... A každý páníček by měl na svém seznamu mít také předsevzetí, která zlepší život i jeho chlupatým miláčkům. Máme pro vás tipy na správná páníčkovská předsevzetí. Tip: Vyhněte se obecným předsevzetím typu “Budu se svým mazlíčkem trávit více času” a raději si dejte konkrétní cíle a úkoly, které se vám budou snadněji plnit.

asistenšní pes retrívr ray a jeho páníček

Helppes – příběh psího hrdiny

Pan Marek trpí na epileptické záchvaty, žije se svou přítelkyní a fenkou Baruškou, která mu se záchvaty pomáhala, ale nyní už je v psím zaslouženém důchodu a aktivní pomoc mu poskytuje její nástupce, také vycvičený ve společnosti Helppes. Ta pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Takto vycvičení psi jsou všichni hrdinové, protože bez nich by osoby s handicapy jen těžko fungovaly v běžném životě. My vám nyní představíme příběh jednoho z nich, a to konkrétně psího asistenta Flat coated retrívra Reye, který každý den radostně a bez ustání pomáhá panu Markovi.

pes s brýlemy na čumáku leží s knihou vedle štěněte

Tipy na nejlepší knížky se psími příběhy

Chcete potěšit blízkého pejskaře originálním dárkem? Nebo chcete rozšířit psí knihovničku o nějakou tu beletrii? Máme pro vás tipy na knížky s nejoblíbenějšími psími příběhy.

Agresivní pes: Co s tím?

Agresivní pes: Co s tím?

Měli jste doma pohodového psa, ale najednou ho nemůžete bez obav pustit k jiným psům? Nebo byl vždy tak trochu bručoun a jeho agresivita jen narůstá? Pojďte s námi odhalit příčiny agresivity u psů a jak je můžete řešit.

jack russel teriér na zelené trávě

Jack Russell teriér

Malý neposeda plný temperamentu. Tak by se dal popsat věrný společník v podobě Jack Russell teriéra. Jaké jsou jeho další charakteristické rysy a pro koho se hodí?

australák žere z misky syrové maso s doplňky akinu vitality

Proč psi hltají? A co s tím?

Váš miláček se vrhne na misku a během několika vteřin do sebe natlačí její obsah? Tak máte doma nejspíš psího hltače. Hltání je možná vtipné a někomu může připadat roztomilé, ale pro pejska představuje řadu rizik. Zjistěte, jaké jsou nejčastější příčiny a rizika psího hltání a co s tím.

border kolie má v tlamě létající talíř a předvádí cvik high five

Psí triky pro pokročilé

Učení poslušnosti je klíčem ke spokojenému soužití s vaším chlupáčem. Poslechnutí povelu je v mnoha každodenních situacích zcela zásadní a někdy může dokonce zabránit neštěstí. Proto by každý pes měl zvládat základní povely. Pokud ale máte doma učenlivého parťáka, můžete natrénovat i nějaké zábavnější kousky!

kočka se psem společně spí s hlavou u sebe

Jak na úspěšné soužití kočky a psa?

Plánujete rozšířit svou smečku o nového člena jiného druhu? Sdílení domácnosti se psem i kočkou může být nejen radostí, ale i výzvou. Zjistěte, jak se na soužití psa a kočky připravit, jak je společně seznámit a jaká úskalí na vás mohou čekat.

border kolie s vyplazeným jazykem leží v trávě

Proč je border kolie tak oblíbené plemeno? A hodí se i k vám?

Border kolie, borderka, border collie – velmi žádané plemeno, kterému se podíváme na chlup. Řekneme vám zajímavosti o border koliích, dozvíte se něco z jejich historie i jakou mají povahu.

zlatý retriever leží s packou na taburetu

Podporujeme projekt na výcvik psů pro detekci rakoviny Dog 4 Doc

Představujeme vám projekt na podporu výzkumu a využití psů pro diagnostiku lidských onkologických onemocnění. Tento projekt využívá unikátních schopností psího čenichu, který je schopen detekovat některé druhy onkologických onemocnění s vysokou mírou spolehlivosti. Věříme, že tento projekt má velkou budoucnost a jsme rádi, že můžeme být od začátku u toho.   Zakladatelem projektu je šéfredaktor kynologického časopisu Psí kusy Dušan Stuchlík, společně s Nemocnicí Na Bulovce a neziskovou organizací ANIMAL EYE.

běžec běží se psem canicross

Canicross: Běhání se psem. Jak s ním začít a na co si dát pozor?

Češi jsou národ pejskařů, který své čtyřnohé kamarády miluje a bere je s sebou téměř všude. Proč se svými mazlíčky tedy nezačít i běhat? Canicross neboli závodní běhání se psem je čím dál oblíbenější aktivitou. Svého psa při ní pořádně vyvenčíte, vy se protáhnete a užijete si skvěle strávený společný čas. Jak s během začít a co je třeba dodržet?

kočka drží drápkami ruku páníčka s pamlskem

Jak vychovat kočku a naučit ji povely?

Věříte všeobecnému přesvědčení, že kočku nemá smysl trénovat? Že má kočka svoji hlavu a na slovo vás rozhodně poslouchat nebude? Kočky jsou vysoce inteligentní zvířata a vycvičit je rozhodně jde. Jen se na výcvik kočky musí jít trochu jinak než na výcvik psa. Zjistěte s námi, jaké metody při výcviku kočky fungují a jak kočku naučit konkrétní povely.

slečna na rozkvetlé louce dává psovi dobroty z pamlskovníku

Základní výcvik psa krok za krokem

Máte nového chlupatého kamaráda a chcete si co nejvíce zpříjemnit vzájemné soužití? Nebo váš dlouholetý parťák stále ještě nepochopil, co po něm chcete, když mu zkoušíte dávat jednotlivé povely a pomalu už jste to vzdali? Poradíme vám, jak svého pejska naučit základní povely, abyste si vzájemně lépe rozuměli.

žena vede svého psa u nohy na cvičáku

Jak si vybrat cvičák?

Pořídili jste si štěňátko a chcete, aby vás pejsek poslouchal? Na to je nejlepší najít si dobrého výcvikáře, který vám v začátcích pomůže. Je však dobré vybírat pečlivě a neukvapit své rozhodnutí, protože jakmile je na cvičáku nervózní páníček, psovi to určitě nepomáhá. Není to jen o tom, že se učí pes, ale učí se také páníček a to, jak se psem pracovat. Určitě je na cvičáku dobré také to, když štěňátko není na lekci samo. Když jsou přítomna další štěňata/mladí psi. Vaše štěňátko se na lekcích nejen učí, ale také socializuje. Naučí se, že jsou na světě také další psi a jak si s nimi hrát. Správná socializace může předcházet pozdějšímu problému napadání psů nebo strachu z nich. Také Vám to může ulehčit další výchovu, kterou budete potřebovat v běžném životě.

Sedící pes v přírodě s nasazeným náhubkem.

Náhubky pro psy od A do Z

I když je váš pejsek hodný a neublížil by ani mouše, je v některých situacích nutné, aby měl zajištěnou tlamu (mordu), například u veterináře či v MHD. Jaký ale vybrat ten správný typ náhubku, aby se v něm váš parťák cítil komfortně, abyste mu nezpůsobili zdravotní komplikace a jak ho na nošení „něčeho neznámého“ a třeba i nepříjemného připravit a naučit?

dvě kočky spí s hlavami u sebe na notebooku

Jak seznámit a spřátelit dvě kočky?

Kočičí chování je velmi teritoriální, i přesto jsou ale kočky tvorové společenští. Seznamování dvou cizích koček v přírodě má svá vlastní pravidla, do kterých člověk nezasahuje. Jinak je tomu ale u koček žijících v bytě nebo domě. Tam naopak není dobré spoléhat na přírodu a nechat si to kočky „vyjasnit po svém“. Takový přístup může být pro kočky velmi stresující a seznámení tak může ovlivnit jejich vztah na dlouhou dobu. Nejdůležitějším pravidlem je do ničeho kočky nenutit násilím a připravit jim správné podmínky. Jak tedy kočkám průběh seznamování usnadnit?

borderka blue merle je s paničkou na výletě u lesa

Jak se chovat se psem v lese a jeho okolí?

Srnky, zajíci, bažanti… v běžné přírodě jsou tak dobře maskovaní, že pokud se pořádně nedíváte, neuvidíte je. Ale váš pes ano. Uvidí je, ucítí, a pokud ho nemáte pod kontrolou, může za nimi směle vyrazit. Chytit, vyplašit, zranit či dokonce usmrtit.  Chodíte se psem pro tyto případy raději na vodítku či zastáváte názor „kde jinde, než v lese se má pes proběhnout“?

pohled ze zadu, dívka se dívá na hory a drží levou rukou svého psa kolem boku

Od výletu krok po kroku až k dogtrekkingu

Dogtrekking… sport, kde je v hlavní roli čerstvý vzduch a krásná příroda. Sport, ve kterém udáváte tempo sami. Dogtrekking není nijak rizikový, pokud se provozuje s rozumem. Naopak na většinu psů i páníčků působí až blahodárně. Nazujte pevné boty, naplňte batoh a pojďte s námi!

pejsek leží v pelíčku Akinu triagle a je přikrytý hnědou dekou s tlapičkami

Mazlíček jako pohroma pro váš byt?

Člověk za mnoho, mnoho let udělal z divokého vlka nejlepšího přítele a psa, který mu obvykle stává oddaně po celý svůj život po jeho boku. Dnešní svět, kterého jsou naši čtyřnozí parťáci nedílnou součástí funguje ale trochu jinak. Většina z nás každé všední ráno odchází za povinnostmi, jako je zaměstnání nebo třeba škola a své milované chlupaté přátelé necháváme doma. A ne každý z nich umí se samotou pracovat a využívat jí k odpočinku. Od přírody je totiž pes společenské zvíře a samota mu nemusí dělat dobře. Pokud patříte mezi ty, jejichž parťák nevydrží sám ani když odcházíte na minutku s odpadky, nyní zpozorněte. Tento článek je totiž přesně pro vás. Skvělou zprávou na začátek je, že nemusíte házet, jak se říká, flintu do žita. Existuje mnoho způsobů, jak můžete pejskovi dobu samoty zjednodušit.

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie