Jak zvládnout horké letní dny

pes skočil do vody a caká kolem něj voda

Že své parťáky v těchto vedrech nemáme zbytečně vozit autem, natož v autě nedej bože nechávat víme jistě všichni. Že se asfalt, na kterém venčíme může zahřát i na 70°C víme také, ale jak našemu parťákovi ulevit?

Snažte se procházky a venčení směřovat k ranním, nebo naopak večerním hodinám. Přes den, kdy je slunce nejvýše, procházky omezte na nezbytně nutnou dobu pro vyvenčení.  Svému parťákovi zajistěte přístup k čerstvé, pitné vodě po celý den, ideální jsou pro tyto horké dny i psí fontány, u kterých díky neustálé cirkulaci zůstává voda neustále čerstvá a svěží.

Při pobytu venku nezapomínejte pejskovi umožnit, aby si vybral, zda chce být na slunku, nebo ve stínu. Jsou psi, kteří milují vyhřívání na přímém sluníčku, ale i ti se po nějaké době potřebují schladit ve stínu. Svému parťákovi můžete také nabídnout komfort chladících podložek a obojků, které pejsky skvěle a šetrně ochladí. Velmi oblíbené jsou také chladicí hračky napuštěné vodou, které po vložení do mrazáku zmrznou, pejsek se tak při hraní s nimi skvěle osvěží.

Pokud dojde k přehřátí

Přehřátého psa nikdy neházejte do vody, ani ho vodou nepolévejte, mohlo by dojít k teplotnímu šoku. Namísto toho umožněte psovi lehnout si na stinné, chladné místo, pokud možno někde, kde proudí čerstvý vzduch. Pomoci mu můžete postupným ochlazením tlapek a třísel. Nabídněte svému parťákovi čistou vodu, nikoli však ledovou. Nechte ho v klidu. Pokud se stav pejska nezlepší, navštivte svého veterináře. Před převezením na veterinu nezapomeňte své auto nejprve dostatečně vychladit, ať stav svého parťáka nezhoršíte.

Napište nám pod článek své vlastí zkušenosti, nebo tipy, jak tyto pařáky zvládnout.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie