Péče o psy

2 různě staří psi mají hlavy u sebe a mazlí se

Psí život: Jak se starat o pejska v různých fázích života?

Pejsci v různých fázích života potřebují trochu jinou péči. Víte, co sledovat u štěněte, jak na prevenci u dospělého psa a jak dopřát pohodlný život svému psímu seniorovi? Pojďte to zjistit.

border kolie u veterinárního lékaře

První návštěva veteriny: Jak to bude probíhat a na co se ptát?

Pořídili jste si psa nebo kočku a čeká vás první návštěva na veterině. Na co se připravit? Co nezapomenout? A jak prohlídku vašemu mazlíčkovi co možná nejvíce zpříjemnit?

štěně australského ovčáka je ve vaně se šamponem Akinu

Jak správně vykoupat psa?

Někteří chlupáči vodu milují, jiní vám raději zboří koupelnu, než aby smočili tlapky. Ať už váš miláček patří k první nebo druhé skupině, čas od času je koupel potřeba. Jak často je vhodné pejska koupat? Jak postupovat a na co si dát pozor?

americký buldoček v náručí veterinární lékařky

Odčervení psa a kočky od A do Z

Kromě vnějších parazitů jako jsou klíšťata či blechy, ohrožují zdraví vašeho mazlíčka také vnitřní paraziti. Pravidelné odčervování by tak mělo být samozřejmým úkonem spojeným s péčí o vašeho pejska či kočičku. Přečtěte si, proč je odčervování důležité, jak často je potřeba a jak poznáte, že vašeho psa či kočku trápí začervení.

veselé štěně leží na koberci a má otevřenou tlamu

5 tipů, jak udržet svého chlupáče zdravého a šťastného

Každý páníček chce pro svého psího parťáka to nejlepší. Chce, aby byl spokojený, zdravý a šťastný. No jo, ale co to vlastně obnáší? Máme pro vás hned pět praktických rad, díky kterým budete přesně vědět, jak na to.

psí tlapka v lidské dlani

Když psa svědí tlapky…

Váš parťák není úplně ve své kůži? Líže si tlapky nebo je nezvykle otírá o podlahu? Možná ho trápí svědění. Pojďte zjistit, jaké jsou příčiny svědění tlapek u psů a jak můžete svému parťákovi od svědění tlapek ulevit.

pán měří štěně krejčovským metrem

Jak správně změřit psa?

Znát míry svého psa je stejně důležité jako znát velikost svého oblečení. Tak metr do ruky a hurá do měření, ať má váš parťák padnoucí postroj, obleček i obojek.

malinois pozuje v lese s modrým obojkem

Základy psí hygieny: Víte, jak správně pečovat o psa od uší až po tlapky?

Pravidelná péče o uši, tlapky, drápky a srst vašeho parťáka by měla být samozřejmostí. Jak správně pečovat o svého miláčka od hlavy až po tlapky?

bígl leží a vedle něj jsou doplňky stravy na podporu imunity

Doplňky stravy pro psy: Jak podpořit imunitu a orgány?

Ať už vašeho parťáka trápí zdravotní problémy, nebo jim chcete předcházet a podpořit jeho obranyschopnost, doplňky stravy jsou skvělou volbou. Obzvlášť pejsci krmení jednostrannou stravou mohou vykazovat nedostatek důležitých látek. Jak je snadno doplnit a po kterých doplňcích sáhnout?

zlatý retrievr leží na terase a kouká doleva

Příběh psa Fida: Jak se zlatý retriever vypořádal s artrózou

Dnes vám představíme Fida. Veselého zlatého retrievera, kterého dostihlo retrievří prokletí - potíže s klouby. Jak se s nimi vypořádal?

border kolie sedí u pokojové rostliny s lékárničkou

První pomoc pro psa - velký průvodce

Asi nikdo nechce myslet na nejhorší, ale štěstí přeje připraveným. Proto jsme navštívili praktický seminář pod vedením zkušené zdravotní sestry Hany Beránkové, CertCAAPR a nyní vám můžeme předat důležité rady, jak poskytnout zvířeti první pomoc a třeba mu tak i zachránit život.

seniorka objímá psího seniora

Jak se starat o psího seniora

Stárnutí patří k životu a dříve či později psí důchod dopadne na všechny chlupáče. Jak se váš život změní, až bude váš parťák patřit mezi seniory? Jak se o něj starat tak, aby měl spokojený důchod a byl s vámi co možná nejdéle?

štěně kavalíra běží ve vysoké trávě

Velký průvodce antiparazitiky pro psy

Klíšťata, blechy, všenky a ostatní paraziti dokážou pořádně potrápit nejen naše mazlíčky, ale i nás. Chcete svého parťáka a domácnost ochránit, ale ve velkém množství možných přípravků proti parazitům se ztrácíte? Společně se podíváme na možnosti ochrany, které jsou na trhu k dostání.

dívka ve sněhu drží svého psa bígla a šeptá mu do ucha

Péče o psa v zimě: Podrobný průvodce

Změny teplot, posolené chodníky a třeskuté mrazy si žádají, abychom svým čtyřnohým parťákům věnovali zvláštní péči. Máme pro vás tipy, jak společně zvládnout i tuhou zimu bez úhony!

falešně březí fena leží v bílé posteli

Falešná březost u feny

Falešná březost, odborně pseudogravidita nebo též falešná gravidita je způsobena tím, že došlo k ovulaci a hormonální vyladění organismu feny odpovídá skutečné březosti. Ovšem bez přítomnosti plodů v děloze. Co to přesně znamená a co dělat, když je fenka falešně březí?

malá holčička s culíky objímá štěně zlatého retrívra

Domácí mazlíček jako dárek za vysvědčení?

Chcete potěšit svého školáka nějakým domácím mazlíčkem? Možná už právě proto, že na vás dělá smutné oči a prosí o nějaké domácí zvířátko? Jistě by si ho zasloužil, ale vy nevíte, které zvířátko nejlépe vybrat. A už vůbec si nejste jisti, jak se o nového člena rodiny bude starat a pečovat? Právě proto jsme pro vás připravili malého průvodce, který vám pomůže najít toho pravého mazlíka, aby byla spokojena celá domácnost.

kolie ve vaně má položenou hlavu na Akinu ručníku a vedle stojí antiparazitní šampon

Jak se zbavit blech

„To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“ – znáte tuto filmovou hlášku? Určitě ano, ale jak to vlastně doopravdy je a jak se blech účinně zbavit?

velice chlupatý pes je na procházce v přírodě a drží si svou oblíbenou hračku Akinu

Vybíráme antiparazitní obojky pro psy

Váš čtyřnohý přítel si z venku může snadno přinést nezvaného parazita. Ten může být velmi nebezpečný a přenášet různá onemocnění. Nenechte svému mazlíčkovi pít krev! Sezóna blech a klíšťat opět začíná. Pojďme se na to společně připravit.

pes s nádhernou lesklou černou srstí leží spokojeně na trávě

Co ovlivňuje barvu srsti u psů?

Tuto otázku řeší především majitelé výstavních psů. Ale ani ostatní páníčci jistě nechtějí, aby srst jejich pejska žloutla či rezla. Pojďte se s námi podívat, proč dochází ke změně zbarvení srsti u psů.

žena leží u lesa ve sněhu a má zvednuté nohy na kterých sedí pes

Zdravý pohyb se psem v každém věku

Chcete lenošit? Jestli máte doma psa, s největší pravděpodobností to moc nepůjde. Protože ať už je venku příjemně, vedro či mrzne, jsou to právě psi, kteří nás vytáhnou za každého počasí ven. Psi totiž dobře ví, že pohyb na čerstvém vzduchu je velmi zdravý jak pro ně, tak pro nás - lenošivé páníčky.

západ slunce, sníh, panička drží svého bígla za packu

Proč oblékat psy na zimu

Obleček pro psa není žádnou novinkou. Jakmile se ochladí, můžete pejsky v oblečcích potkávat v ulicích čím dál častěji. Je to tak, zimní obleček pro psa má schovaný doma v šuplíku leckterý páníček. Je ale opravdu třeba pejska oblékat? A poznáte, kdy je mu zima?

strana: 1 , 2 , 3

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie